Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mart Helme: ministrikandidaate on kaks. Hetkel uurime, kummal on vähem luukeresid kapis

Hetkel käib kibekiire ministrikandidaatide minevikus kaevamine. (foto: Aurelia Minev)
jagamist

Täna pärastlõunal kogunes riigikogu fraktsioonis EKRE juhatus, et arutada uue IT-ministri kandidaadi esitamist. Sõelale on jäänud kaks kandidaati ja hetkel käib kibekiire töö selgitamaks välja, kummal on vähem luukeresid kapis.

Koosoleku eel sõnas erakonna esimees Mart Helme ajakirjanikele, et täna võimaliku uue väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri nime oodata ei ole, kuid kandidaate ministrikohale on kaks.

Sobratakse kahe inimese minevikus

„Vastab tõele, et hetkel on meil laual kahe kandidaadi nimi. Oleme pannud nii Sinise Äratuse poisid kui ka meie naisliikumise prouad kõik sobrama mõlema kandidaadi minevikus, et teha konkreetselt selgeks, et kumma kandidaadiga tuleb vähem jama,“ märkis Helme enne kohtumist ajakirjanikele.

„Vaadatakse läbi inimese sotsiaalmeedia kontod, käiakse kandidaatide kodude ümber luusimas ja külajutte kuulamas, võib-olla tuleb mõnda naabrit veenda, et parem on uue kandidaadi osas vait olla edaspidi – tavapärane värbamisprotsess, ütleksin ma.“

„Õnneks on mul siseministrina ka nüüd ligipääs igasugustele süvariigi andmebaasidele ja sealt saab ka väga hea ülevaate, et mis inimestega üldse tegu on, mida ta mineviku toredat korda saatnud on ja kas inimene üldse on EKRE vääriline,“ sõnas siseminister Helme.

“Kust saame – kustutame jama vähemaks, kust vähegi võimalik – ilustame ja silume infot. Seekord arvan ma, et oleme meedia rünnakuks ja oma ministri kaitsmiseks juba paremini valmistunud kui eelmisel korral,” arvas siseminister.

Kandidaatideks on mees ja naine

Üks kandidaatidest on Helme kinnitusel mees ja teine naine. “Seega ühel on juba looduse poolt antud eelis loomulikult aga eks me veel otsustame täpsemalt ikkagi ka selle info põhjalt, mis nende kohta üles suudame leida,“ sõnas Helme.

Pärast juhatuse heakskiidu saamist esitatakse kandidaadi nimi kooskõlastamiseks peaminister Jüri Ratasele, kes laseb teha kandidaadile omakorda taustakontrolli. “No eks see paras formaalsus on aga mis teha – ma ei usu, et süvariigi jõustruktuurid meist kuidagi paremini seda taustakontrolli teevad aga no kui reeglid on sellised, siis lasku käia. Kui see on tehtud, siis kolmapäeval (homme – toim.) me tõenäoliselt saame selle nime välja käia,” rääkis Helme.

Helme viibutas ajakirjanikele näppu

„Aga seda ma luban küll teile veelkord, kallid ajakirjanikud, et uut ministrikandidaati ei ütle ma välja enne, kui on selge, millised luukered on kandidaatidel kapis,“ lubas Helme AK kaamera poole näppu viibutades.

Küsimusele, et kumb siis valitakse, kas see, kellel on vähem luukeresid kapis või selle, kellel rohkem, vastas Helme lühidalt: „No mis te seninähtu põhjal ise arvate? Loomulikult teie rõõmuks ikka selle hullema,“ lisas Helme.

Möödunud esmaspäeval sai väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks Marti Kuusik. Juba kaks päeva hiljem astus ta seoses perevägivallakahtlustega tagasi.

SEOTUD LOOD: 

Tulevane siseminister Mart Helme: ministrid saavad juua täis peaga ringisõitmiseks eraldi autod

PÄEVA KLÕPS: Tulevane siseminister Mart Helme näitas ajakirjanikele, kust raha tuleb!

 

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles