Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Martin Helme: usaldan USA advokaati, sest ta kinnitas mulle, et ühegi rahapesujuhtumi osas ta silma kinni ei pigista

Rahandusminister Martin Helme ja USA advokaat Louis Freeh. Viimane lubas rahapesujuhtumis hoida silmad võimalikult lahti. (foto: Priit Simson)
jagamist

Täna lahvatas skandaal, et rahandusminister Martin Helme (EKRE) palgatud USA advokaat esindas mõni aeg tagasi rahapesuga tegelenud pätte, kelle raha liikus ka Danske Banki Eesti filiaali kaudu. Helme väitel aga lubas advokaat, et Eesti riiki kaitstes ei pigista ta ühegi rahapesujuhtumi osas silma kinni.

Helme sõnul pole tal põhjust USA advokaat Louis Freeh sõnades kahelda, sest tegemist on ju ikkagi advokaadiga.

Kaks USA bürood eelistasid rahapesijaid kaitsta

„Ma olen väga hästi kursis, kelle ma palkasin Eesti riigi huve USA-s kaitsma, väga hästi olen kursis,“ selgitas rahandusminister Martin Helme.

„Loomulikult oli minu eesmärgiks leida advokaat, kellel poleks mingeid huvide konflikte – seetõttu ütlesid meile näiteks ära kaks teist suurt advokaadibürood, kes taoliste juhtumitega tavaliselt tegelevad,“ sõnas Helme.

„Need kaks ütlesid meile kohe, et Eestilt saadav 3 miljonit eurot on nende jaoks kommiraha ja pigem esindavad nad rahapesijaid, kellelt on esindustasudena oodata kõvasti rohkem raha kui meilt,“ kommenteeris Helme.

„Ja kahte ju korraga esindada ei saa.”

Freeh lubas silma mitte kinni pigistada

„No ja siis me lõpuks jõudsimegi Louis Freehnini, endise FBI peadirektorini, kes nüüdseks on juba üle 20 aasta kaitsnud maailma suuremaid pätte ja kaabakaid – nii et tal on selles vallas hindamatu kogemus,“ sõnas Helme.

„Küsisin siis temalt (Eesti palgatud USA advokaat Louis Freeh-lt, toim) otse, et kuule, sa oled siin alles hiljuti esindanud neidsamu Venemaa pätte ja kaabakaid, kes liigutasid ja pesid suuri rahasid ka läbi Eesti, et ega sul pole meid esindades mingit huvide konflikti?“ meenutab Helme kohtumist palgatud advokaadiga.

Rahapesijad värisege – Eesti annab 3 miljonit eurot, et leida üles pestud raha. (foto: Priit Simson)

„Ta vaatas mulle otsa ja kinnitas, et jah, kuigi ta on alles hiljuti esindanud ja kaitsnud neid rahapesijaid pätte, siis Eestit esindades ja meilt läbi liikunud musta raha uurides ei kavatse ta ühegi rahapesujuhtumi puhul silma kinni pigistada, vaid võidelda täpselt senikaua, kuni kolmest miljonist eurost tema töötasuks jätkub,“ rääkis Helme.

“Samuti lubas ta hoida silmad ja kõrvad pärani lahti, et leida üles iga viimsegi kui detaili nende rahapesujuhtumite kohta,” märkis Helme.

„No ja sellest mulle piisas – mees andis oma ausõna, või noh mitte päris ausõna aga kinnituse, et tema teeb oma tööd ausalt ja silma kinni ei pigista – mida muud mul veel tahta oli?“ lisas rahandusminister Helme.

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles