Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

MIS TOIMUB? Karantiinist väljunud eestlaste hambaaukudes on teadmata kadunuks jäänud juba 7 hambaarsti

See on teadaolevalt viimane pilt ühest Tartu hambaarstist, kes jäi peale pildi tegemist kohe ka teadmata kadunuks. (foto: hambakaamera)
jagamist

Täna teatasid Eesti Hambaarstide Liit ja politsei, et pärast karantiinist väljumist oma hambaid parandama tõtanud eestlaste hambaaukudesse teadmata kadunuks jäänud juba seitse hambaarsti.

27.juuli 2020

Politsei sõnul pole neil hetkel isegi mitte ühtegi hambaniidiotsa, kuhu hambaarstid kadunud on.

Vaatepilt oli karantiini lõppedes kole

„Veel märtsis ja aprillis istusid hambaarstid kodus ja kõik tundus lilleline,“ meenutab Eesti Hambaarstide Liidu juht Andrea Puur.

„Tööd ju kellelgi polnud ja hambaarstid said puhata. Aga siis maikuust alates, kui piiranguid leevendati, hakkas vaikselt inimesi meie juurde tulema ja juba juunis oli neid massiliselt,“ selgitas liidu juht.

„Siis hakkasid ka esimesed hambaarstide müstilised kadumisjuhtumid pihta.“

Müstilised kadumised

„Ja no vaatepilt oli loomulikult ka kole – osad tulid üldse ilma hammasteta ja palusid soodapesu. Osad tulid näitama meile, mida nad koduste vahenditega ise oma hammastega teinud olid,“ rääkis liidu juht Andrea Puur.

„Üks kurioosne juhtum meenub kohe Jõgevamaalt, kus üks pottsepp oli endale ise väikestest tellistest hambad suhu ladunud,“ selgitas Hambaarstide Liidu juht Puur. „Taolisi näiteid oli loomulikult veelgi – alustades akutrelliga ise oma hammaste puurimistest ja lõpetades nätsupatjade istutamisega endale suhu.“

„Aga kõige suurem šokk oli loomulikult hambaaugud! Muidugi oleme me nendega harjunud aga mitte selliste kraatritega, millega peale karantiini meie juurde tuldi! Ja sealt hakkasidki ka kadumised pihta,“ sõnas Puur.

Politseil pole ühtegi hambaniidiotsa

Politsei- ja Piirivalveameti kadunud isikute osakonna juhataja Kalle Männi sõnul on politsei hambaarstide massiliste kadumisjuhtumitega kursis ja töö nende otsimisega käib.

„Hetkel meil pole veel ühtegi konkreetset niidiotsa, millest kinni haarata aga omad kahtlused meil on,“ ütles Männi.

„Meie peamine teooria hetkel on, et kõik seitse hambaarsti on kaduma läinud karantiinist väljunud eestlaste hambaaukudes aga seni me seda 100% tõestada pole veel suutnud,“ selgitas politseiametnik.

Hea lugeja, kes Sa ka nüüdseks piirangutest ja karantiinist vabanenud oled – kas Sul on kodus läinud kaduma midagi suurt nagu näiteks aiakäru või sektsioonikapp? Oma hambaaukudesse vaatasid? Anna sellest teada loo all kommentaarides!

SEOTUD LUGU:

Politsei pidas altkäemaksu võtmises kinni selle ühe hambaarsti kümnest, kes kunagi midagi heaks ei kiida

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles