Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mööblitehas Viisnurk kutsub tagasi tuhandeid vigase konstruktsiooniga sektsioonikappe

Viisnurk kutsub tehasesse tagasi tuhandeid vigase konstruktsiooniga kappe.
jagamist

Pärnu puidutöötlemiskombinaat Viisnurk annab teada, et kutsub tehasesse remondiks või väljavahetamiseks tagasi tuhandeid ajavahemikus 1981-1989 toodetud sektsioonikappe, millede konstruktsioonidest avastati olulisi ohtlikke vigu.

Kuigi kappide tootmisest on möödunud juba aastakümneid, avastati alles nüüd, et lisaks kohmakusele ja silma riivavale välimusele on kappidel ka olulised konstruktsioonivead.

Sektsioonikapp kui staatuse sümbol

Sektsioonikapp oli tollal staatuse sümbol – puudus su kodust sektsioonkapp, puudus ka kaaskodanike lugupidamine.

Oli sul kodus Standardi, Võru, Narva või Pärnu sein – vahet polnud. Peaasi, et sein kappe täis oli. Küsimus polnud sealjuures naabrist parem olemises, vaid pürgimises naabriga võrdväärseks. Kes ei mäletaks lapsepõlvest seda, kuidas vanemad hoidsid keskmises kapis Vana Tallinna või Kännu Kuke pudeleid ning kuidas üks kapp haises alati ravimite järele.

Nüüd on selgunud, et tollased staatusesümbolid võivad olla ohtlikud kasutada.

Ohtlikuks ostunud sektsioonikapp, mis nüüd tagasi tehasesse kutsutakse.

Viga leiti läbi juhuse

„Vea leidsime täiesti juhuslikult möödunud nädalal kui pensionile läks meie pikaaegne kappide ohutuse eest vastutav järelevaataja Olev Tamme,“ märkis Pärnu puidutöötlemiskombinaadi Viisnurk praegune direktor Peeter Tuli.

„Palusime uuel ohutuse eest vastutaval töötajal viia Olevi täiskuhjatud laual olnud paberites läbi revisjon ning sealt ilmusidki välja paberid, mis tõendasid, et ajavahemikus 1981-1989 toodetud sektsioonikappidel on olulised konstruktsioonivead,“ kommenteeris Tuli tagasikutsumise põhjust.

„Lihtsalt öeldes tähendab see seda, et kui näiteks ronida terve perekonnaga kapi otsa, siis võib juhtuda nii, et kappide esimesed tugijalad annavad järgi ja terve sektsioon võib ümber kukkuda, mattes enda alla ka sinna otsa roninud perekonna,“ selgitas tehase direktor.

Eriti ohtlikud on vanad kapiuksed ja nende pinges hinged.

„Ka leidsime olulisi vigu kappide hingede juurest, kus teatud nurga alt kergelt uksele surudes ja siis seda avada püüdes võib juhtuda, et kapi hing läheb pingesse, mille tulemusel võib kapiuks eest lennata isegi kiirusel kuni 67 km/h!“

„Mõistate ju ise ka, milline surmalõks see olla võib,“ kommenteeris tehase direktor.

Tehas ootab sektsioonikappe kontrolli või väljavahetamisse

„Kuigi see võib tunduda imelik, et kappe kutsutakse tagasi, ei saa me riskida, et vigased kapid on endiselt kasutuses,“ sõnas direktor.

„Nüüd soovitamegi kõigil inimestel, kellel on kodus sektsioonikapp, kontrollida ise järgi, kas ka nende kapid võivad olla ohtlikud. Selleks ei tule teha midagi muud kui liigutada kapid seina äärest eemale ning otsida Pärnu puidutöötlemiskombinaat Viisnurk logoga kleebist, kuhu on peale kirjutatud ka tootmisaasta,“ selgitas mees.

Kui ka Sinu kapil on selline kleeps, pane aga autole hääled sisse ja vii vana kapp tehasesse tagasi.

„Kui avastate, et ka teie kapp on toodetud aastatel 1981-1989, peaksite kapid koheselt demonteerima ning tooma selle meie tehasesse kas siis remondiks või täielikult väljavahetamiseks,“ märkis mees.

„Tehas kompenseerib nii transpordi Pärnusse ning kui selgub, et kappi remontide enam võimalik pole, antakse uus sektsioon kliendile täiesti tasuta,“ lubab tehase direktor.

Hea lugeja! Kas Sina oled juba kontrollinud oma sektsioonikappi? Kas avastasid, et ka Sinu kapp on toodetud nimetatud aastatel? Mida Sa siis veel ootad – mine vaheta kapp välja!

 

SEOTUD LOOD:

KURIOOSUM! Kapist välja tulnud mees katkestas mööblitööstuse töö

Tõeline edulugu! Keila kohaliku mehe toodet ostavad juba ka Hollywoodi kuulsused!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles