Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Möödunud nädal poliitikas ehk sa valid teda nüüd täpselt mis põhjusel?

Kõige imetlusväärsem asi poliitikas on lühike mälu. Galbraith

Kes oli armastusväärne ja kes polnud. Kellel tuleks anda piitsa ja kellele präänikut. Kes võitis rahva südamed ja kes kukkus porri. Võtame kokku möödunud nädala Eesti poliitikas.


Kõige tähtsam uudis möödunud nädalal oli, et Reformierakond on lausa mutta vajunud populaarsusetabelites. Sellist kukkumist pole vist ühelgi erakonnal tükk aega olnud. Erakonna esimees Kaja Kallas vangutas seda uudist nähes pead ja ütles, et konkreetset retsepti erakonna reitingu tõusule viimiseks tal pole. Eesti suurimal erakonnal pole plaani enda asjade paremaks muutmiseks! Mis kohe meelde tuleb? Jah, endine peaminister Taavi Rõivas, kes ütles ühes aastalõpuintervjuus, et Eesti on jõudnud peenhäälestuse ajajärku. Reformierakond on jõudnud peenhäälestamise ajajärku.

Sel nädalal ilmus Postimehes Kaja Kallase sulest artikkel, mis kandis üsna veidrat pealkirja: "Ajalooline vargus". Mis Kallase ja taolise pealkirja kontekstis esimese asjana meelde tuleb? Täpselt täpselt - 10 milli. Ometi polnud lugu sellest, vaid see oli Kaja heietus igivanal plaadil nimega "Mida praegune valitsus kõike valesti teeb". Ehk oleks nüüd aeg see korralikult ära kriimustatud ja hüplev plaat vahetada millegi mõistlikuma ja töötavama vastu.

Ahjaa, Kaja käis vaatamas ka Su nägu kõlab tuttavalt finaali, kus temalt küsiti, et kas ta osaleks selles saates. Poliitikuna vastas ta imekiirelt, et muidugi jah, kasvõi kohe läheks lavale. Kui küsiti, et keda ta seal laval jäljendada tahaks, siis jäi Kaja juba jänni - pikka punnimise peale tuli vastuseks, et Anne Veski. No selge. muud olulist polnudki.
Keskerakond jäi möödunud nädalal kohtus lõplikult kaotajaks ja peab maksma riigieelarvesse 220 000 eurot. Keskerakonnale omaselt oli tegemist jällegi millegi kriminaalsega - seekord keelatud annetus ja riigi karm käsk see raha ära maksta.

Möödunud nädalal tuli ka uudis, et Keskerakond on valmis riigilippu Tallinna volikogu saali tooma. Üks veidramaid vaidlusi saab vist nüüd lõpu - nimelt ei põtkis Kõlvart väga pikka aega vastu reformikate soovile riputada volikogu saali üles mitte Kaja Kallase suur pilt, mitte Marilyn Monroe plakat ega ka mitte ninasarviku topis, vaid Eesti riigilipp. Eesti riigilipu seinale riputamise üle käis väga tugev võitlus. Sellised on meie poliitikud ja nende tegemist tänapäeval. Amazing.

Ahjaa, peaminister Jüri Ratas kiskus ka end jälle alasti ja esitles nädalavahetusel Nõmme ujulas värskeimat "võimalikult väikesed ujukad, võimalikult karvane rind"- moodi.
EKREl oli samuti huvitav nädal - rändeleppe jama tõstis nende toetust kõvasti aga suurendas ka vastaste hulka. Pole midagi ka imestada, sest kui erakonna juhid ikkagi ütlevad, et peksa andmine teisele inimesele on okei, siis väga paljude inimeste jaoks läheb sealt ka üsna konkreetne piir. Rändelepe või siis sellest loodud kuvand jah ei meeldi aga kui mingi erakond arvab, et inimeste äratagumine on okei, siis selles kohas hindasid Helmed rahva verejanu pisut üle.

Suur uudis oli ka see, et värske ekrekas Peeter Ernits saadeti Tallinna TV-st kukele. Kiun, mis Ernitsalt pärast seda tuli, oli muidugi taevani. Maailm kaotas suure saatejuhi.
Muidu tavapärane nädal rohelistele ehk siis täielik null. Ainukesena rikkus perfect silent weeki ära Zuusu, kelle sulest ilmus Õhtulehes lugu: "Kuhu pageb kliimakatastroofi eest põlevkivitööstur?"

Take it easy, Zuzu. Te võite nii veel oma valijatele silma jääda!
Sotsid paistsid möödunud nädalal silma oma suurte lubadustega, millel pole mingit katet ja mis ei saa mitte kunagi tõeks. Aga lubada ju ikka võib, on vähemalt efektne: "Sotsid lubavad raha igale poole: õpetajatele 2000 eurot palka, pension 700-le, lastele 100 eurot aastas kultuuriks." Kui sotsid peaksid saama uude valitsusse, siis jääks nendest lubadustest alles ainult faktide nentimine: et õpetajad saavad palka, pension on alles ning Eestis on olemas lapsed ja kultuur.

Jevgenil isiklikult läks möödunud nädalal hästi, sest teda tunnustati selle eest, et tema ainukesena Euroopas on mures eestlaste liigse joomise pärast. Ehk siis Euroopa auhind alkoholikahjude vähendamise eest 2018 aastal läks Eestile Jevgeni Ossinovski ministriajal aetud alkoholipoliitika eest.
Isamaa punt ei paistnud möödunud nädalal mitte millegagi silma. Ja parem vist on ka, oli hea rahulik. Ainuke asi, mis oli, oli Seederi nii ilus ja luuleline hinnang katuserahade jagamisele, millest tema erakond võidab väga palju: Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles ETV saates "Esimene stuudio", et kriitika katuserahade jagamise suhtes on üledramatiseeritud ning katuserahad on vaid garneering riigieelarve juures.

Isamaa mõju valitsuses on üledramatiseeritud ja nende liikmed on ainult garneering riigikogus ja valitsuses.
Vabaerakonna reiting on vabalanguses. Aga vähemalt paistsid nad silma sotsiaalmeedias oma teistsuguste reklaamidega. Näiteks levis internetis pilt, kus erakonna nimi on segi paisatud: „Vaobraekand – kui lugesid „Vabaerakond“, oled intelligentne inimene. Ja me sobime hästi."

Mitte keegi sellest aru ei saanud, mis näitab selgelt, et Vabaerakonnal intelligentsed valijad puuduvad.
Kõik teavad, millega Eesti 200 silma jäi möödunud nädalal. Hästi võtab kogu selle asja kokku üks pealkiri meediast: Odini sõdalast nüginud Eesti 200 liige avaldas kahetsust ja esitas avalduse erakonnast lahkumiseks.

OK.

1 kommentaar

 • Dendroloog

  17. dets. 2018 - 13:24

  Tegelikult ei saa üldse aru, mis toimub. Valimised on tulemas ning kedagi nagu ei huvitakski valimisvõit.
  Kesk naudib liidripositsiooni – nad ei pea mitte midagi tegema, pigem teised teevad end täis ja Kesk võtab nende hääled edale.
  Reform – arusaamatu paigaltammumine. Puudub jõuline liider, puuduvad uued ideed. Täiesti tühi auk. Veider, et toetus veel niivõrd kõrge.
  Ekre – ajab oma asja. Teenib toetust ja samal ajal palju vastaseid, kes neid kunagi ei valiks.
  IRL – Hetkel püüab veidi isamaaline olla, kuid valitsuses on taas tuulelipp, kes on kõigega nõus.
  Sotsid – Ossinovksi vist ei saa aru kui “suur” toetus hetkel on. Jätkavad samal lainel arusaamatute lubadustega. Õudne erakond.
  E200 ja Vabad – tundub ühesugune vegeteeriv punt. Omajagu toetust arvestades, et mõlemal maailmavaade ja sisulised lubadused/ideed puuduvad.
  Kokkuvõtteks päris masendav on hetkel Eesti poliitiline maastik….

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles