Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mupo likvideeris mitmeid kuid Toompeal pesitsenud 101-liikmelise hipilaagri

jagamist

Täna hommikul esitas Tallinna munitsipaalpolitsei Toompeal Aleksandr Nevski katedraali vastas juba kuid tühja pannud inimestele ultimaatumi: olgu isiklikud ja muud asjad kiriku vastas olevast hoonest kadunud, muidu viiakse need prügilasse.

Samas pakuti hoones parasiteerivale 101-le inimesele võimalust hakata tööle või siis oma üritus linnavalitsuses seadustada ehk sellele ametlik luba taotleda ning anti selleks paar tundi aega. Seda võimalust ei soovinud ükski hipi kasutada, sest nende sõnul on nad sinna rahva poolt suunatud.

Jäi õigust ülegi

“See on ametlikult kogukonna ala. Nii nagu Kersti Kaljulaid palus Facebookis vabandust, nii oleme meie Facebookis kuulutanud, et see on kogukonna ala. See on kõigile inimestele, kes tahavad niisama tühja panna, tööd mitte teha ja selle eest palka saada,” selgitas Jüri R. nimeline muiduvedelejate pundi juht mupole.

Mupo vaneminspektor Sigrid Hartman rääkis, et Toompeal laagrisse asunud seltskonnaga hakati tegelema hommikul kell kaheksa. Kõigepealt jäädvustati olukord fotodele ja videosse.

Siin olid laiali alkoholipudelid ja konid. “Andsime neile korralduse kahe tunniga asjad kokku panna ja see läbu ära koristada. Kell kümme tulime uuesti, selleks ajaks oli natuke koristatud, aga asjad vedelesid endiselt laiali,” ütles Hartman.

Siis oli kohal ka politseipatrull ja hipidele anti aega kella üheni, et nad oma asjad kokku korjaksid. Nood aga ütlesid, et asjad pole nende omad.

“Kuna nad väidavad, et need pole nende asjad, vaid rahva raha eest ostetud, siis me ei saa neid ka hoiule võtta. Lihtsalt linnaruumis vedelevad mingid peremeheta esemed, mis tuleb kokku korjata ja prügilasse saata,” rääkis Hartman.

Kell üks tuli mupo uuesti ning siis lepiti Jüri R.-i ja tema 100 kaaslasega kokku, et mupo võtab asjad siiski hoiule. Varsti saabuski järelhaagisega auto ning kokku pakitud kraam laaditi haagisesse.

Kas nüüd on mitu kuud kestnud hipilaager Toompeal läbi?

Hipide ja muidusööjate juht Jüri R. kinnitab, et mitte. “Tuleb vaid asjad mupost ära tuua ja kõik läheb edasi,” lubab Jüri R.

Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles