Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Mupo tegi valel üritusel protestinud ornitoloogile 400 eurot trahvi

Mati ja tema külje alla ujunud väga kahtlase välimusega jorss, kes hiljem osutus linnavalitsuse salaagendiks ehk mupo kitseks. (foto: Jaanus Lensment)
jagamist

Suveräänsusliikumine Tark ja Terve Eesti korraldas täna Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavalduse ÜRO rändeleppe vastu. Üritust vale plakatiga seganud ornitoloogile tegid munitsipaalpolitseinikud 400 eurot trahvi.

Ornitoloogiahuviline Mati (57) sattus tänasele üritusele enda sõnul poolkogemata. Täpset põhjust meest välja tuua ei osanudki.

Eksitus sai alguse ilmselt halvast kuulmisest

„Juhtusin eile õhtul asutuse jõulupeol leti ääres õlle taga rääkima ühe toreda noorema kolleegiga, kes mind täna siia kutsuski. Ma müra tõttu pooli asju ei kuulnud, mis ta ütles aga mäletan mingeid asju rändamisest ja mingist Aafrika linnast ja mustadest ja valgetest,“ rääkis ta. „Selge, toonekurgedest käib jutt,“ arvas mees siis.

„Kuna ma olen ise väikestviisi ornitoloogiahuviline, siis panin hommikul pusle kokku – minusuguseid linnuhuvilisi on veel, kes ei saa endale lubada kaugeid reise ja peavad leppima siin lindude vaatlemisega – miks mitte siis avaldada toetust lindude siiajäämise osas,“ küsis Mati.

Mupo sekkub otsustavalt

Mati ilmus täna kell 14 Vabaduse väljakule, käes isemeisterdatud silt ja südames linnulaul. „Kohe alguses ujus mulle külje alla mingi kahtlane kagebiidi välimusega tüüp, nahkmantel seljas ja kaabulotu peas. Küsis kella ja tundus kuidagi närviline,“ märkis mees.

Järsku olid Mati ümber kollastes helkurvestides ja rohelistes kombinesoonides mehed. „Nad tutvustasid end kui munitsipaalpolitseinikke ja hakkasid mulle väitma, et mina segavat üritust ja palusid lahkuda. Mina olen alati enda ja oma seisukohtade eest seisnud ja ei kavatsenudki lahkuda! Seejärel tariti mind mingisse rohelisse bussi, tehti trahvi 400 eurot ja kästi uttu tõmmata,“ on Mati tulivihane.

Mati polnud ainuke segaja

Üritusel viibis ka teine segaduses kodanik, kes oli kohale ilmunud sildiga, kus peal ahvi pilt ja juures tekst: „Ei parasiitidele!“. Kuna äärmiselt sassis soengu ja mõttemaailmaga inimene sai oma eksimusest kohe aru, siis temale rahatrahvi ei tehtud ning ta juhatati rahulikult esimesse apteeki Cutasepti ja kõrvitsaseemneid ostma.

Täna Vabaduse väljakule valele üritusele eksinud parasitofoob oma sildiga (foto: Mihkel Maripuu)

Mis põhjusel rahumeelselt protestinud mehed ürituselt minema saadeti, mupo selgitama ei nõustunudki.

„Tallinna…KORRAVALVUR!“ olid ainukesed sõnad, mida mupo ametnik vastuseks urises.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles