Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

MUST päev meedias: Mart Juur ja Andrus Kivirähk pisteti täna valitsuse kritiseerimise eest pokri

Kivirähk ja Juur mõned sekundid enne kui nad paigutati omanimelisse kambrisse oma tegude üle järele mõtlema. (foto: Karli Saul)
jagamist

Kui ajakirjanik Ahto Lobjakas pääses ainult vallandamisega, siis Raadio 2 eetris oleva „Rahva Oma Kaitse“ saatejuhtidel Mart Juurel ja Andrus Kivirähkil nii hästi ei läinud – mehed vahistati täna ning paigutati omanimelisse arestikambrisse.

Vahistamised toimusid samaaegselt – üks meestest saadi kätte raadiomaja lähistelt ning teine Kadrioru pargist. Väidetavalt on kinnipidamise põhjuseks meeste valitsusekriitilised sõnavõtud ja pidev pilkamine.

Kivirähk osutas vastupanu

Üks täna vahistatud meestest (toimetuse andmetel A. Kivirähk) osutas kinnipidamisel ka tugevat vastupanu ja tema kinnipidamiseks pidid politseinikud kasutama jõudu. Kivirähk olevat kinnipidamise hetkel karjunud midagi arusaamatut Eurovisioonist ja Reikopist.

Kivirähk hakkas politseile küll alguses visalt vastu aga visati politseibussi nagu kartulikoti.

Meile seni teadaolevatel andmetel pidas teine kinnipeetu Mart Juur toimuvat naljaks ja vastupanu ei osutanud. Sündmuste tõsidus olevat mehele kohale jõudnud siis, kui ta jõudis Tallinna kainestumajja, kus Kivirähk teda juba ees ootas.

Mehed paigutati omanimelisse kambrisse

Tallinna kainestusmajas Merelahe teel on 20 kambrit kahel korrusel, lisaks eelkambrid ning meditsiinitoa voodikohad.

Nii Juur kui Kivirähk paigutati kambrisse nr 13, mis on kuulus, sest selle kõrval on seinal ka tahvel, mis ütleb, et selle rajamist toetasid needsamad täna kinni peetud Mart Juur ja Andrus Kivirähk.

Juur pidas tänast kinnipidamist alguses naljaks ja tal oli enda sõnul kõdi. Arestikambris mees enam niipalju ei naernud.

Kinnipidamise põhjuseks Juure ja Kivirähki viimane saade?

Kinnipidamise ametlikku põhjendust pole prokuratuur veel välja öelnud, kuid meie toimetusele teadaolevalt olevat selleks „Rahva Oma Kaitse“ viimane saade, kus mehed sõnu valimata pilkasid värsket valitsust ja selle liikmeid.

Kui Ahto Lobjakas sai oma suurest veast juba oma saate ajal aru ja vabandas, siis Juur ja Kivirähk seda ei teinud ei saate ajal ega ka hiljem. See sai tõenäoliselt meestele ka saatuslikuks.

Kuula skandaalset saadet siit, enne kui see ära kustutakse: https://r2.err.ee/927704/rahva-oma-kaitse

Kaua mehed vahi all viibima peavad, pole veel selge. Kuid selge on see, et valitsuskriitiliste ajakirjanike vahistamised jätkuvad.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (8)

 • Olavi

  27. apr. 2019 - 00:12

  Ei ole naljakas

  Vasta
 • mutt

  27. apr. 2019 - 02:48

  mul on nii kahju, et teid sunnitakse seda lugema ja naljakaks pidama. kas te saaksite palun avaldada nende sundijate nimed avalikkusele, ehk saame koos midagi ette võtta nendega

  Vasta
 • Aasa Kaldmets

  27. apr. 2019 - 03:46

  Kas ennast ajakirjanikeks pidavad mehed riigikorrale ei allugi ? President kuulutas uuele valitsusele 100 kriitikavaba päeva. See määratlus kuulub täitmisele, kõigi poolt.

  Vasta
 • Meeme Tütt

  27. apr. 2019 - 13:54

  Naljakamgi veel kui libauudis ise on paar esimest kommentaari. 🙂 See on tőesti juba koomiline , kuidas osad vaimustunud ekre imetlejaid justkui sooviksidki, et hakkaks kehtima mingi tsensuur, mis keelustaks igasuguse naljaheitmise vői kriitilise pilgu nende silmis pühameeste staatusele tőusnud tegelaste suunas. Ärge siis nii pehmod nüüd ka olge 😉

  Vasta
 • Hoob

  28. apr. 2019 - 15:32

  Naiivne naljake ja nagu ahtu ütles siis saastane

  Vasta
 • matu

  28. apr. 2019 - 22:09

  kas nüüd hakatakse ka päris inimesi puuri peanema

  Vasta
 • ylle

  29. apr. 2019 - 11:39

  Ei noh, kui see nüüd nali pole……….! Kuhu on jäänud sõnavabadus? Kõik peame olema ühesugused halli mõtlemise ja ütlemisega. Vürtsikas ei tohi olla keegi. Seda enam et seal taga peitub tavaliselt TÕDE.

  Vasta
 • Lilla

  20. dets. 2019 - 16:21

  Ekre on lillad

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles