Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs, 17.september – 23.september

Võtame kokku möödunud nädalal Eesti poliitikamaastikul toimunu.


On näha, et reformikad on hädas. Visati julgelt õhku mingid valimiseelsed mulllubadused a la teeme õpetajatest ja penskaritest nelja aasta jooksul rikkurid aga ilmselt neile endalegi ehmatuseks ei tulnud mingit erilist vastukajakallast ühiskonnast.

No ja siis tuli nagu välk selgest teavast - Andrei Korobeinik, see kutt, kes selle Rate.ee kunagi tegi ja peale seda pole midagi enam teinud, lahkub erakonnast ja hüppab sotside punti. Aga Korobeinik ei jätnud oma haavatud erakonda niisama lebama - ta keeras ikka nuga ka haavas ja kutsus ühe päeva jooksul erinevates meediaväljaannetes reformierakonda kabanossiks ja siis tubaseks ülekaaluliseks meriseaks. Mine siis võta kinni, mida see tähendab :)
Rekkameeste uriin on Jüri Ratase kuuel vaevalt ära kuivanud kui juba on erakond jälle rünnaku all. Seekord on ründajaks Kaja Kallas, kes tahab minna tasuta ühistranspordi kallale. Kadri Simson, kes alles siin kiitis oma elukaaslase viinerit ja oma tööga absoluutselt silma ei paistnud, hakkas selle peale kiunuma nagu sina aia vahel - ainult üle tema laiba kaob ära tasuta ühistransport. Hea keskerakond - meil on teile ainult üks soovitus - koristage ära oma kuradi mupokad bussijäneste sabast ja pange nad selle asemel linnas korda valvama. Puhtalt ainult see lüke võib teile Tallinna linnas tuua miljardeid hääli juurde. See ei ole kindlasti liialdus.
EKRE-l oli sel nädalal väike tõehetk - toetus on langenud ja sotsid hingavad kuklasse. Imelik on see, et ekrekad ise kohe selle peale nii tõmblema hakkasid - Mart Helme kloppis oma kuue puhtaks ja läks venelasi moosima. Või siis mett moka peale määrima. Siin on tunda kerget skisofreeniat vana mehe puhul - alles nad üritasid lükata Lihulas püsti mälestusmärki natsidele ja nüüd juba moosivad venelasi :D

Vaata, Mart, karudega on nii, et kui sa neile lähened, meepott käes, siis ei pruugi sugugi nii minna, et sa annad neile mee ja nemad toovad sulle mustikaid metsast vastu. Kui sa karudega niimoodi flirdid, siis on tõenäolisem, et esiteks tõmbavad nad sulle korraliku laksu käpaga vastu tatti, siis söövad selle purgi mett ära ja siis mõni ulakam karu võib isegi sinuga pisut hullata ja siis metsast välja peksta :)
Wow...lihtsalt WOWWWW, Zuuusu on lõpuks ometi tööle hakanud! See on muidugi ka arusaadav, sest ilmad läksid külmaks ja kogu see hipide punt pidi metsafestivalidelt lõpuks linna ikkagi ära tulema. Aga Zuzu on tõesti olnud sel nädalal väga tubli. Kuna ta on nii tubli olnud, siis me toome lausa eraldi ära, mida kõike Zuuzu sel nädalal ära tegi:

1.Käis ja avas autovaba päeva. Isegi esines kõnega seal.
2.Tutvustas Haaberstis uusi prügiautosid
3.Käis Kanal 2s rääkimas autovabast päevast.
4.Osales elektriautode maratonil ja sõitis Tallinn-Pärnu otsa kaasa

Tubli ja tegus tüdruk!
Ei teagi nüüd täpselt, kuidas see nii läinud on, aga sotside populaarsus on tõusnud. Seda isegi vaatamata sellele, et nende ridadesse tuli see Brüsseli kapsas Tarand. Aga samas lasi erakonnast jalga Hannes Hanso. Tegelikult ma tean, miks sotside populaarsus tõusis - nad on juba tükk aega vait olnud ja parim sots on vait sots.
Isamaal on asi persses nagu alati. Nüüd siis saadi teada, et erakonna toetus on lausa 3% alla valimiskünnise. Kohe ruttasid partei mutrikesed seda ka seletama: Seeder arvas, et teised teevad paremat tööd kui nemad. What? Tõniste arvas, et langus on tulnud sellest, et inimesed ei tea, et Isamaa on IRLi järglane. Kulla Toomas - paluge hästi kõvasti jumalat, et inimesed unustaks ära, et te kunagi IRL olite. Ainult see võiks teile mõned hääled juurde tuua, mitte miski muu. Kiisler omakorda arvas, et Isamaa pole pildis lihtsalt olnud. Mnjah. Nii et suuri mõtlejaid Isamaa satsi jätkub :)
Ma võin teha väikse ennustuse - kogu see Vabaerakonna punt lõpetab oma suurkoosolekud, juhatuse liikmete ja juhtide valimised, maailmavaate otsimised,valimisprogrammi koostamised ja erakonna põhi- ja alusplaanide otsimised, usalduskriiside lahendamised ja kurat teab, mis pullisita veel alles siis, kui valimised on juba ammu läbi. Iga nädal käib neil ainult kemplemine mingi juhivalimiste ja erakonnajuhatuse valimise ümber. Dziisas kraist, kas te tõesti arvate, et kedagi enam ammu kotib, mida te seal omavahel tõmblete?
Eesti 200 on sel nädalal olnud väga tubli - täpselt sama tubli nagu väike laps liivakastis, kes sai ämbrikese liiva täis kühveldatud. Erakond on juurde saanud mitmeid kohalikke poliitikuid. No selge, töö käib. Tublid :)

Korraks sai pilti isegi teie see staarpoliitik Tsahkna. Tema muide tuli esimest korda välja ka numbriga, et kui palju on hetkel erakonnal praegu liikmeid. 300. Tublid, et ei varjanud seda. Aga hoiatus ka kõigile, kes tahaksid Eesti 200ga praegu liituda: Tsahkna ütles konkreetselt, et nemad ei otsi oma erakonna ridadesse mingeid staar-elukunstnikke. Nii et kui oled tavaline elukunstnik, lenda aga peale.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles