Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs, 20.august-28.august

Võtame kokku möödunud nädala tähtsamad sündmused Eesti poliitmaastikul.


Reformierakond lubab tuua terve mõistuse riigi juhtimisse tagasi. Arusaamatuks jääb, kes neist seal see terve mõistuse juures täpsemalt on.
Kuid muud teha ei oska, siis tõsta makse. Keskerakond väidab, et Tallinn teeniks ka minimaalse turistimaksu abil miljoneid. Ka pidas Keskerakond oma suvepäevi, kus suurt "suvevormi" näitas trussikute väel ka peaminister Jüri Ratas.
EKRE pidas Hirvepargis miitingut, kus said sõimud muidugi kõik need, kes pole EKRE-st. Ehk ei midagi üllatavat sellelt pundilt. Lisaks soovib EKRE püstitada Lihula kalmistule natside mälestusmärgi koopia. Enough said.
See punt ei tee endiselt absoluutselt mitte kui midagi. Zuzu on puldis linnavalitsuses ja tundub, et see ongi Roheliste lagi.
Sotsid nimetasid sotsiaaldemokraatide esindajaks erakondade rahastamise järelevalve komisjonis Liisa Oviiri, kes vahetab välja Ardo Ojasalu. Ehk siis kõik, mida see erakond saavutas, oli ühe ametniku väljavahetamine teise vastu. Hiilgav.
Isamaa noored soovivad kütuseaktsiisi langetada: teeme seekord asju õigesti ja südamega! OK, IRL, vabandust, Isamaa. Well done, teie noored kraaksusid välja mingi eriti suva mõtte, mis pole nende enda omagi loomulikult ja selleks nädalaks võib pillid kotti ära panna.
Vabaerakonna juht Andres Herkel tunnistas, et Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) esimehe Ardo Ojasalu juhitav MTÜ Korruptsiooniradar saab Vabaerakonnalt iga kuu 5000 eurot toetust, Herkeli teada on see raha kulunud Ojasalu uurimistöödele, mis aga paraku ei ole avalikkuse ette jõudnud. Kohutavamat jura annab kokku keeta. Aga see ju ongi Vabaerakonna stiil.
Tsahkna ütles, et tema poliitikasse ei tule. Järgmine päev ütles, et aa ta ikka tuleb. Ja nii saigi siis kokku uus sats, kes lõpuks ometi kapist välja tuli ja nimetab end Eesti 200 parteiks.
hiuhiuh

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles