Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs, 3.september – 9.september

Võtame kokku möödunud nädala tähtsamad sündmused Eesti poliitmaastikul.


Reformarid on oma valimisvõitlust juba alustanud. Lendavad kõlavad lubadused nagu 2000 eurone palk õpetajatele. Ärge õpetajad nüüd kohe püksi tehke - see 2 tonnine palk võib tulla alles 4 aasta pärast. Aga no lubada ikka võib ju. Aa, Mihkelsoni said ka reformikad nüüd oma punti.
Keskid on olnud väga tublid möödunud nädalal - kurat teab mis nipiga saadi enda punti endine sumokas Kaido Höövelson aka Baruto ja Keskerakond on avalikult flirtinud ideega teha uus valitsus EKRE-ga. Ülla-ülla! Üllatus on ka see, et keegi sellest satsist ei jäänud korruptsiooniga vahele. Aga ei ole halba ilma heata - Keskerakond sai ühest mädapaisest lahti - nimelt jooksis nende üks esipläralõugu Peeter Ernits üle EKRE poolele. Ja tegi seda nii nagu ühele sitakotile kohane - kõigepealt kinnitas Ratasele, et tema on läbi ja lõhki keskikas aga järgmisel päeval astus erakonnast välja ja jooksis ruttu EKRE punti. Klassikaline sitakott.
EKRE-l läheb üha kehvemini - nüüd on nende pundis Ernits. Aga kindlasti sobibki ta sinna punti paremini kui keskerakonda, kus ta üldse välja ei paistnud oma idiootsustega. EKRE enda häälekandja kuulutas Ernitsa argpükslikku ülejooksmist nii: EKRE saab juurde veel ühe targa ja väärika poliitiku. Supenali! Vanem Helme tahab algatada mingit sellist asja nagu venelasekontrolli. Mida iganes see natside keeles siis tähendab.
Rohelised on supertegelased. Kui oli Reidi teel korralik puude mahavõtmine siis ei köhinud Tallinnas mitte üks roheline. Siis kui tekkis mingi häda discgolfi rajaga, olid rohelised tagajalgadel ja nõudsid, et selline käitumine (ehk siis discgolfi plastist ketaste lendamine vastu puud) tuleb kategooriliselt Tallinnas ära keelata. Oh seda roheliste punti küll - kui Taavi käseb suu kinni hoida puude mahavõtmise koha pealt, siis seda nad kohe ka teevad. Kui tuleb mängu lambiteema, mis linnapead ei koti, on nemad nagu koerad kohe kallal. Mnjaa...
Sotsid said oma punti selle toas päikseprille kandva kuti, kes Eesti elust ei tea mitte kui midagi ja on aastaid prassinud Euroliidus kõigi raha eest. Nüüd oodatakse teda pikisilmi tagasi ja kõik erakonnad tahtsid teda. Sotsidel ei vedanud ja said tema. Võib vabalt teha siin ennustuse, et seekord jääb Tarandi valimistulemus ikka väga palju alla oma eelmisele tulemusele. Väga alla.
Isamaa sats ei ole muutunud. Endiselt ei tehta seal midagi või tegeletakse pehmelt öeldes debiilsustega. Näiteks tegi Isamaa ettepanekuluua ametnikele veebipõhine korruptsioontest. TEST?? VEEBIPÕHINE?? Fraktsiooni esimehe Riina Solmani sõnul on ametnikele mõeldud korruptsioonitest kulutõhus moodus korruptsiooniga võitlemiseks. Ehk siis iga ametnik peaks minema mingile debiilsele veebilehele ja vastama küsimustele a la kas altkäemaksu võtmine on okei või ei ole okei. kui ütled, et ei ole okei, siis on sinuga kõik okei. Kui ütled et on okei, siis korraks ongi sinuga okei, sest saad altkäemaksu aga siis enam ei ole okei, sest sind viiakse vangi. Okei, Isamaa?
Laguneb see õnnetu punt. Lihtsalt laguneb. Juhatuse liikmed lasevad jalga ja siis Herkel koos oma PRi meestega üritab kuidagi neid pildil hoida sellega, et nende punt laguneb.
Eesti 200 ei soovi oma liikmeskonna arvu avaldada. Selge.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles