Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs ehk kas nüüd on saag käima tõmmatud lõpuks ometi?

Need on Eesti erakonnad, kes omavahel võitlevad. On ikka tublid inimesed kõik.

Valimisteni on jäänud ainult loetud nädalad ja võiks ju eeldada, et nüüd on suur sopaloopimine alanud. Vaatame peale, millega meie tublid poliitikud möödunud nädalal hakkama ka said.


Kaja Kallas viis läbi omaenda kriminaaluurimise: ta luges Eesti Ekspressist Paavo Pettai lugu Keskerakonna musta rahastamise kohta ja vaatas ära “Pealtnägija”.

Kaja võttis oma uurimise kokku nii: Keskerakonna praegused juhid proovivad jätta muljet, et see on kõik Edgar Savisaare asi ja ei puuduta neid kuidagi.

Siis võttis Kaja kätte sule ja kirjutas Päevalehte loo oma tehtud uurimuse tulemustest.

Rohkem Reformierakond möödunud nädalal midagi ei teinudki.
Keskerakonnast rääkides ei saa mitte kunagi üle ega ümber rahaasjadest. Nüüd tuli välja, et möödunud aasta viimastel kuudel kulutas valimistele kõige rohkem pappi just Keskerakond.

Keskerakond kulutas möödunud aasta kolme kuuga märgatavalt rohkem kui konkurendid, enam kui poole rohkem kulutas Keskerakond Reformierakonnast – kokku 899 712 euro eest. Peaaegu pool sellest ehk 423 843 eurot kulus poliitilise tegevuse kuludeks. Majandamiskuludeks läks 330 647 ning tööjõukuludeks 145 221 eurot.

Samal ajal suurenes Keskerakonna miinus aastaga 173 446 euro võrra, selgub erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) esitatud andmetest.

Ehk siis mitte midagi pole muutunud Savisaare aegse Keskerakonnaga võrreldes - ikka kulutab see erakond raha, mida neil tegelikult pole.

Lisaks tuli eile uudis, et peaminister Jüri Ratas käis ja tülitas Haapsalus inimesi laupäeval. Vabandust, käis ja tegi ukselt uksele kampaaniat. Isegi puhkepäevadel ei jäeta vaeseid valijaid rahule.
Möödunud nädalal raputas Eestit kõiki südamepõhjani šokeerinud uudis, et EKRE noored tegelevad aktiivselt trollimisega internetis. Sinise Äratuse asutaja Ruuben Kaalep tunnistas, et tegeleb teadlikult sotsiaalmeedias valenimede alt trollimisega.

Erakonna esimees Mart Helme ajas alguses sõrad vastu aga hiljem kui asi avalikuks tuli, ei näinud selles enam siiski probleemi. See käis küll nüüd ruttu.

Kui EKRE mehed nägid, et ühiskond kogu seda Kaalepi tegevust siiski heaks ei kiida, siis ütles Jaak Madison, et Kaalep tegutses sotsiaalmeedia varikontosid kasutades ilma erakonna teadmise ja heakskiiduta. Ehk siis erakonna juhtidel pole absoluutselt mingit aimu ka, mida nende liikmed EKRE nimel suust välja ajavad. Amazing.
Rohelised olid möödunud nädalal kõige tublimad. Nimelt esitasid nad oma valimisnimekirja, millest 46% riigikogu kandidaatidest on naised! See väärib tõepoolest väiksemat sorti aplausi.

Veel suurem uudis oli aga see, et Anu Saagim astus Roheliste partei liikmeks ja kandideerib Riigikokku. Erinevate allikate sõnul oli rohelistel Anule ainult üks nõudmine - ta peab loobuma oma kunsttissidest.

Aga see polnud veel kõik. Nimelt tuli uudis, et kolmandat last ootav Zuzu Izmailova tahab saada peaministriks. Kuid sellel on hetkel veel väike takistus - nimelt on Zuzul ainult keskharidus. Aga Zuzu selles probleemi siiski ei näe: "Küll ma magistrikraadi selleks ajaks kätte saan, kui ministrikoht terendama hakkab!"

Vot mis naised roheliste pundis on.
Sotsidel oli eelmine nädal raske nädal, sest mingi Võru känd nimetas neid selgrootuteks: Võrus varem aastaid aktiivselt poliitikas kaasa löönud, ent nüüdseks aktiivsest poliitikaelust taandunud Tõnu Anton ütles, et tema nimetab sotse selgrootuteks.

Kui sotside esimees Ossinovski kuulis, et Saagim liitub rohelistega ja Mart Sander Eesti 200ga, siis tuli välja ainult liivakastis tehtava avaldusega avaldusega: kõige rohkem päris uusi tegijaid on liitunud hoopis meiega!

Jevgeni käes uuriti ka möödunud nädalal, et mida ta võtaks kaasa üksikule saarele. Ossinovski vastus oli kindel: Seemned.

Poisil ikka nupp nokib.
Isamaa ei teinud möödunud nädalal mitte midagi. Ainuke asi, millega nad silma jäid, oli see, et nende liige Riina Solman kritiseeris laupäeval toimunud naiste marssi Tallinnas.

Thats it.
Vabaerakond tuli välja möödunud nädalal välja nende valimiste kõige sürrima valimisreklaamiga. Leiad selle siit meie lehelt ka üles.

Kuid see polnud veel kõik. Lisaks postitas erakonna esimees Kaul Nurme oma Facebooki lehele reklaamid, kus oli kirjas: "Kui mõtled geiseksile rohkem kui Varro Vooglaid, siis sobime hästi. Vabaerakond." Teisel plakatil seisis: "Kui mõtled geiseksist vähem kui Varro Vooglaid, siis sobime hästi. Vabaerakond."

Mingil põhjusel võttis Kaul need reklaamid siiski ruttu ka maha ära. Kahju.

Rohkem polnud midagi.
Eesti 200 on jätnud plakatijama seljataha ja liikunud edasi.

Möödunud nädalal tuli lausa kaks pommuudist: Eesti 200 liituvad Postimehe nüüdeks endine peatoimetaja Lauri Hussar ja "Litside" looja Mart Sander.

Thats it.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles