Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs ehk kas nüüd siis hakkab asjaks ka minema?

Oo, poliitika, mu arm, ära lõpe iial!

Uus poliitaasta on alanud suure pauguga - Eesti 200 tuli välja plakatitega, mis ajasid närvi eelkõige teised erakonnad, sest kõik olid kadedad, et nemad ise selle peale ei tulnud. Aga vaatame siis peale, millega meie kallid poliitikud möödunud nädalal hakkama said.


Muidu oli reformikatel suhteliselt igav nädal aga üks uudis siiski oli ka oluline. Nimelt tuli välja, et ettevõtja Urmas Sõõrumaa tegi reformikatele suurannetuse - tervelt 50 000 eurot. 10 000 eurot annetasid erakonnale Eesti Iseseisvusparteisse kuuluv Hansabuss AS juhatuse liige Neeme Tammis, Reformierakonna liige Märt Vooglaid ning ettevõtja Väino Kaldoja.

Need nimed tasuks meelde jätta - ilmselt on reformikad lubanud vastutasuks midagi teha turva-, bussi-, ja autoäris. Aga eriti turvaäris. Jääme siis ootama.

Ahjaa, paar igavat asja juhtus ka Reformikatel:

1. Nad tõusid taas reitingutabelis esimeseks.
2. Pidasid nädalavahetusel üldkogu, kus avalikusid oma üleriigilise valimisnimekirja (MEGAHAIGUTUS).
3. Kaja Kallas prääksus midagi Eesti 200 plakatite teemal. BOOOOORING.
Erinevalt reformist, oli Keskerakonnal igati tore nädal. Näiteks lahvatas skandaal, et ka keskerakondlased on viinud kilekottidega sularaha partei kontorisse, lausa 10 miljonit krooni. Evelyn Sepp väitis, et seda tegi ka praegune peaminister Jüri Ratas. Aga olgem ausad, isegi kui Jüri viis kilekotiga raha partei kassasse 10 aastat tagasi, siis ega ta vaevalt ise sellest arugi sai, et mida ta täpselt teeb. Seega see mees on küll süüst puhas kui prillikivi.

Teine keskerakonnale nii omane uudis oli see, et Keskerakond heitis neliteist kehtiva kriminaalkaristusega liiget välja. Jep, selline asi juhtus. See oli siis Ratase poolt taktikaline liigutus - näita rahvale, et tegeled probleemiga ja viska mõned välja erakonnast, et teema maha vaibuks. Ülejäänud kriminaalkaristusega liikmeid saavad praegu kergemalt hingata igatahes.

Ahjaa, üks igav asi juhtus ka Keskil:

1. Keskerakond pidas oma valimiskongressi, kus kinnitati erakonna valimisplatvorm, valimisringkondade nimekirjad ning üldnimekiri.
EKRE-l seevastu oli küll äärmiselt huvitav nädal see eelmine. Näiteks toimus EKRE talvepidu, kus Mart Helme ütles välja sellise lause: Martinit tahetakse tembeldada pedofiiliks.

Siis tuli uudis, et EKRE plakateid oli Tallinnas rikutud ning erakonna kandidaadid Ida-Virumaal olevat saanud tapmisähvarduse.

Siis tuli pommuudis, et Eesti-Läti piirikaubanduse üks eestvedajaid, poekettide Alko1000 ja A1000 Marketi üks osanik Einar Visnapuu astus reedel välja EKREst ja liitus Eesti 200-ga. Põhjenduseks tõi ettevõtja EKRE ebarealistlikud valimislubadused.

Kuid sellega asi ei piirdunud uskumatul kombel. Mart Helme käis Pärnus kohtumas sealsete erakonna liikmetega ja asi läks üsna huvitavaks: "EKRE esimees ja Pärnumaa esinumber Mart Helme tõi kohtumisel näite, kuidas Londonis lõid moslemid ühel inimesel burgeri käest, kuna see olevat roojane toit. Lõpuks viis jutt selleni, et protsess viib Eestiski samasse seisu. “Mis istute siin nii kahtlaselt, ahvatlete mind?” küsis Helme, vaadates otsa esireas istunuile. Temaga arutles edasi EKRE Pärnumaa piirkonna juht Helle Kullerkupp. “Kuulute vägistamisele, sest te provotseerite. Just-just!” teatas Kullerkupp resoluutselt."

Vot kuidas mõnele naisele mõjub karismaatilise erakonna juhi jutt - püksid libisevad maha kohe ja jalad vajuvad laiali ja proua palub kohe vägistamisele :)

Aga ka EKRE-l oli igavamaid hetki:
1. Ka Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kinnitas oma kandidaadid 3. märtsil toimuvateks Riigikogu valimisteks.
Rohelised võtavad elu tsillilt nagu ikka. Möödunud nädal polnud erand. Peateemaks on ikka Zuzu ja tema rasedus.

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova ootab oma kolmandat last, kes peaks sündima suve algul. Kavatsust lapse sünni tõttu töölt eemale jääda tal ei ole, mistõttu ei otsi Roheliste erakond ka temale asendajat abilinnapea kohale.

See oli ka kõik.
Sotsid esitasid riigikogu valimisnimekirja. Aplaus.
Suurima annetuse tegi erakonnale ettevõtja Urmas Sõõrumaa - 50 000 eurot. Sama suure summa annetas Sõõrumaa ka Isamaale. 10 000 eurot annetasid erakonnale Eesti Iseseisvusparteisse kuuluv Hansabuss AS juhatuse liige Neeme Tammis, Reformierakonna liige Märt Vooglaid ning ettevõtja Väino Kaldoja.
Vabaerakonna reiting on langenud juba allapoole 2 protsendi.

Igavama poole pealt: Ka Vabaerakond avalikustas oma riigikogu valimiste edurivi ja lubadused.

See on kõik.
Eesti 200 saavutas möödunud nädalal kõige rohkem - kui enne oli olemas keegi, kes ei teadnud, et selline erakond on olemas, siis nüüd peaks küll kõik seda juba teadma - ahjaa, need on need bussipeatuse plakatikleepijad ja suured ühiskonnalõhestajad.

Loomulikult olid kõik teised erakonnad kadedad, et Eesti 200 sai ainult paari plakatiga niivõrd suure tähelepanu osaks samal ajal kui kõik teised matavad kümneid tuhandeid eurosid näiteks telereklaamidesse.

Ja muidugi uudis, et nendega liitus piirikaubandusega miljonäriks saanud Võrumaa mees Einar Visnapuu. Ehk siis Eesti 200 selja taga on nüüd alkokartell.

1 kommentaar

  • Aare Tesaar

    14. jaan. 2019 - 18:19

    Visnapuu liitumine Eesti 200 ga oli ju loogiline–sellisesse erakonda ei saagi kaine peaga kuuluda. nüüd on vähemalt valimisteni gruz200 liikmeskond olemas.
    kui nad pääle valimisi kaineks saavad, siis minnakse röömsalt laiali.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles