Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs ehk mida huvitavat poliitikud korda saatsid või ei saatnud

Kui oleksin sekkunud poliitikasse, kallid eestlased, oleksin juba ammu hukkunud, toomata kasu teile või iseendale. Seega lugege meie poliitikaanalüüse ja olge kursis sellega, mis tegelikult toimub ja mis tegelikult tähtis on.


Ega muud ei olegi kui terve Eesti või vähemalt terve Tallinn on uppunud Reformikate plakatite alla.

Täpsemalt siis Kaja Kallase plakatite alla, kus Kaja vaatab kutsikapilgul fotograafi üles seatud valgustit ja juurde on pandud kiri, et Parem tulevik.

Mida see täpsemalt tähendab või kuidas see parem tulevik tuleb, ei ole lahti seletatud. Juures on ka veel hässtääg parempeaminister nagu tänapäeval popp on, sellega siis püüavad reformikad noori valijaid, yolo, rofl jne.

Et anda lõplik hoop inimestele, siis on kõik Eesti telekanalid lasknud söögi alla ja söögi peale reformikate reklaami, kus kiidetakse Kajat taevani. Aga sellest Reformikate reklaamist tuleb uuel nädalal Lugejakirja portaali lausa eraldi arvustus, seega pikemalt siin ei peatu.

Aga muud nad sel nädalal teinud polegi - lihtsalt palju reklaami, endal erakonnal 800 000, vabandust 200 000 eurone võlg üleval. Sõltub, keda uskuda :)
Täielik null.

Partei, kes valitseb Eesti riiki ja Tallinna linna, ei teinud ega saavutanud sel nädalal mitte kui midagi.

Ainuke info, mis sealt välja tuli, oli see, et Kadri Simsoni see ludrist tüüp, kes tal on, jooksis Kadri juurest mingi uue tsiki juurde.

Thats it.

Keskkerakonnal on linn Jürka plakateid täis aga kahjuks reklaamvideot veel välja tulnud pole.

EKRE sats, kes on algusest peale üritanud end näidata kui kõva moraalijüngrit ja näidanud näpuga alati teiste peale, kes nende arvates pole õigesti käitunud, sai ise hakkama päris piinliku asjaga.

Nimelt tuli välja, et EKRE üks juhtidest Martin Helme on maksnud oma Riigikogu kuluhüvitisest kinni Facebooki postituste võimendamise ehk siis iga maksumaksjast eestlane, kes maksab Helmele palka ja kuluhüvitisi, maksis kinni ka tema homovastase ja pagulasvastase propaganda Facebookis.

Arvate, et sellest tuli mingi suur kisa ja kõik arvavad, et see on vale? Noup, kedagi ei huvita ja kõik jätkub samamoodi. Helmel endal võiks siiski natukenegi piinlik olla. Miks? Sest alles kolm aastat tagasi pidas Helme riigikogu saadikute kuluhüvitisi liiga heldeks ja nõudis suure kisaga hüvitiste maksmise lõpetamist.

Aga inimene harjub ju kõigega :) Ka surma ja suurte hüvitistega.

ps. ka EKRE laseb oma reklaami suure hurraaga meedias, uuel nädalal teeme nende reklaami arvutuse ka portaalis.
Rohelised aktiviseerusid sel nädalal ja nõuavad riigikogult Pariisi kliimaleppe täitmist. Tubli. Zuzu pole ka niisama istunud ja kirjutas sel nädalal lausa kaks arvamusartiklit - ühe Postimehele ja teise Päevalehele.

Arvestades seda, kuidas rohelised terve suve tühja panid ja midagi ei teinud, siis võib olla selline sügisene aktiviseerumine pisut ohtlik. Võtke rahulikult ja tehke üks pläru. Ei ole mõtet üle ka pingutada - alles oli siin jutt, et Soome roheliste juht astus tagasi, sest tal oli suur stress ja depressioon. Ei ole vaja, et teil sama juhtuks. Take it easy.

Kahjuks roheliste reklaami või muusikavideot veel välja tulnud pole.
Sotsid on samuti pisut rohkem aktiviseerinud kui eelmisel nädalal.

Näiteks andsid nad teada, et kuna nende esimammi presidendiks ei saanud, siis nüüd nad tahaks, et tädi ikkagi kuhugi vähekenegi tähtsale kohale saaks. Ehk siis Marina Kaljurand on sotside europarlamendi valimiste kandidaat.

Ahjaa, oluline info - sotsid on seni ainuke erakond Eestis, kes on konkreetselt välja öelnud, et nemad natsipartei EKREga koostööd ei tee. Teised on olnud nagu tavalised sitakotid ikka - põigelnud vastusest mingi juraga kõrvale. Kui tahate EKREga koostööd teha, siis nii ka öelge, kui ei taha, siis kurat, nii ka öelge. Aga see vahepealne soe peer, et ee, vaatame, kuulame, näeme, kuidas poliitiline olukord kujuneb jne sitt on lihtsalt nii leim kui annab üldse olla. Hea valija, teil tasub endale meelde jätta just need, kes seda vahepealset paska ajavad ja konkreetselt välja ei ütle seda, mida nad tegelikult mõtlevad.

Sotsidelt pole ka kahjuks veel valimisreklaami tulnud.
Isamaa teatas eelmisel nädalal, et nendega liitus see ment sealt mitmest mendiseriaalist. Sel nädalal teatasid nad, et Konstantin Pätsi pojapojapoeg kandideerib Isamaa nimekirjas riigikokku. Võimas.

Isamaa on muide ka juba oma reklaamiga välja tulnud ja see on ikka šedööver. Ka sellest tuleb uuel nädalal eraldi arvustus Lugejakirja portaali.

Aga muidu erakonna tegevus muidugi null.
Pealkirjad meedias, kus mainitud Vabaerakonda:

-Vabaerakond lasi reklaamlehe avaldamise bürookuludena hüvitada
-Vabaerakond: rahvuslikud loodusvarad hoiavad elu maal välja suremast
-Vabaerakond soovib panna poliitikud dieedile
-Vabaerakond on 2015. aastast olnud Riigikogus kõige säästlikum kuluhüvitiste kasutaja

Tundub, et uue juhi all on erakond tõeliselt õide puhkemas - juba kisatakse suurte aadete teemal ja juba käib ka väike nipetnäpet skeemitamine. Nagu kõigile poliitikutele kombeks :)

Reklaami neil veel kahjuks pole.
Eesti 200 sai täis 500 liiget ja saavad nüüd lõpuks ometi erakonna valmis treida.

Kummalisel kombel kui Eesti 200 võimekatele liikmetele antakse valida, et kas praegune/uus töö või karjäär Eesti 200 poliitikuna, siis mingil põhjusel valivad kõik isikliku väljakutse ja isikliku töö, mitte töö ja karjääri poliitikuna. Go figure :)

Eesti 200 reklaami ka veel pole.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles