Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs ehk pisut kuu veel kannatada valimisteni

Meie tublid erakonnad ilusti üksteise kõrval.

Ainult kuu ja mõned päevad ongi jäänud valimisteni. Uskumatu aga uus aasta on alanud väga vaikselt - kas see on vaikus enne tormi või tulevad neist ühed vaiksemad ja igavamad valimised? Seda näitab juba aeg - meil aga on aeg vaadata peale möödunud nädalale ja sellele, et millega poliitikud siis ka hakkama said. Või ei saanud. Pigem ei saanud.


Reformierakond tegeles möödunud nädalal põhiliselt kahe asjaga - suurte mõttetalgutega, et kuidas saada Kaja Kallase tuuribussilt mõned sõnad maha kraapida ja siis sellega, et nad viisid ühe treileri üle piiri Lätti, kus nende valimisreklaam oli peal.

Ahjaa, mäletate, et Siim Kallas lahkus Viimsi vallavanema kohalt onju? Nüüd siis tuli uudis, et tema asemele läheb Laine Randjärv. Laine Randjärv?? Kas tõesti mitte kedagi teist pole sinna panna kui Laine Randjärve? See ei paista üldse ju sellisena välja, et reformikad otsivad omadele kibekiiresti mingeid sooje kohti, kus maanduda.
Keskerakond naasis möödunud nädalal oma põhitegevuse juurde ehk siis igasuguste skeemitamiste juurde. Näiteks tuli uudis, et keelatud annetuse võtmises süüdi jäänud MTÜ Keskerakond plaanib uut kohtuteed Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) vastu riigikassasse 220 000 euro suuruse summa tagasimaksmise osas.

Loomulikult saab igaüks aru, et Keskerakond on räigelt rahahädas. selles pole mingit kahtlust ja loomulikult üritavad nad igalt poolt skeemitada ja venitada.

Ja kui te vaatate, mis toimub internetis, tänavatel ja teles, siis saate aru, et Keskerakond elab ikka väga üle võimete oma reklaamidega ja see pauk, mis sealt tuleb võib olla päris karm juba. Aga sellest me saame teada alles ilmselt poole aasta, aasta pärast või hiljemgi.
Tuli välja, et EKRE liikmeskonnas on 264 kriminaalkorras karistatut. Jep, tapjad ja peksjad. Hea punt. Erakonna esimees Mart Helme ütles selle peale, et tema ka ei jõua kõigega tegeleda.
Tuli välja, et ka Roheliste pundis on 31 inimest, kes on kriminaalkorras karistatud. Erakond siis nüüd istub paraja portsu otsas - kui need 31 erakonnast välja visata, siis jääb alles ainult tiine Zuzu.
Sotsid olid möödunud nädalal pildis ainult kahe teemaga - õhus on kahtlus, et ülikiiresti siseministri kohalt ja sotside ridadest lahkunud Andres Anvelt sunniti seda tegema, sest tuli välja tema seotus mingi Venemaa rahapesijaga. Võib nii olla võib ka nii mitte olla aga väidetavalt oli Anvelt siseminnist lasknud jalga nii kiiresti, et isegi täis kohvitass jäi lauale aurama.

Puhtad poisid niimoodi minema ei jookse.

Teine asi, millega sotsid silma jäid, oli karusloomafarmide keelustamise teema. Täpsemalt sotside puhul siis see, et uus siseminister Katri Raik kannab uhket karusnahast kasukat.
Suurettevõtja Margus Linnamäe ja tema vend Aivar toetasid erakonda kokku 100 000 euroga. See tegi neist partei suurimad annetajad. Teised erakonnad ei saanud Linnamäedelt sentigi.

Aga suurem küsimus on, et miks toetab Eesti üks rikkaim mees üht erakonda, mis on päris kindlasti hääbuv, sisutu ja saab nendel valimistel rekordiliselt kehva tulemuse ja ei saa tõenäoliselt valitsusse? Eks siis varsti (loe: aastate pärast) selgub, et mida Linnamäed täpselt sellelt Isamaa pundilt ostis endale :D
Erakondadest esimese koha saab valimisnimekirjades Vabaerakond, selgus liisuheitmisel vabariigi valimiskomisjonis.
Vaikus on kuldne. Või siis lihtsalt vaikus.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles