Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitanalüüs ehk poliitikute viimased pingutused enne uut

Jõulud on käes ja selja taha jäi selle aasta viimane täispikk töönädal. Vaatame peale, kes poliitikutest tegi veel tööd ja kes juba lasi rihma lõdvaks. Ehk siis siit tuleb jõuluvana "kes oli hea ja kes oli paha" - nimekiri.


Andrus Ansip ütles möödunud nädalal välja tõe, mida kõik mõtlevad aga keegi pole julgenud välja öelda: erakond on teinud opositsioonis sitta tööd. Aplaus. Kas Ansip õõnestab Kallase jalgealust?

Erakonna esimees Kaja Kallas ütles omakorda, et: "Reformierakond läheb valimistele kahtluseta kõige tugevama ja kogenuma meeskonnaga, mille paljud liikmed on valitsemisvastutust kandunud ning valmis seda taas tegema." Okei, vaatame siis sellele väitele korraks peale. See on üsna huvitav, sest Reformierakonna juhatus saatis erakonna üldkogule kinnitamiseks riigikogu valimiste üleriigilise nimekirja, mida juhib Kaja Kallas. Kallasele järgnevad Jürgen Ligi ja Kristina Šmigun-Vähi.

Ehk siis Kallas ütles, et valimistele minnakse vastu kõige kõvema ja kogenuma poliitsatsiga, Really? Kaja Kallas pole Eesti poliitikas põhimõtteliselt mitte midagi suurt ja olulist veel teinud - ta oli pikki aastaid lihtne euroametnik, enne seda advokaat. Kristina Šmigun-Vähi on endine suusataja ja aastaid koduperenaise elu elanud. Ainuke, kes sellest satsist tõesti kogenud poliitik on, on Ligi. See on siis Reformi arusaam tugevast kogenud poliitsatsist. Okei.

Ja mis nädal see oleks kui Kaja ei viskaks mingit "teravust". Sel nädalal ütles ta siis nii: Kaja Kallas: ettevaatust, uus vasakvalitsus keeraks Eesti tulumaksukäkile veel rohkem vinti peale. OK.

Muud polnudki
Keskerakond juba puhkab täies koosseisus, ainukesena on veel tööl Tallinna linnapea Taavi Aas ja peaminister Jüri Ratas.

Linnapea Taavi Aas tuli välja geniaalse ideega teha ummikumaks Tallinnas. Super, geniaalne! Mitte et Tallinna linn ise peaks midagi tegema olukorra parandamiseks, vaid kõige parem oleks ikka see kui iga Tallinna maksumaksja ise lahendaks ummikuprobleeme ja maksaks selle eest ise. Juba kurat sellise idiootsuse väljaütlemise eest peaks siduma nööri Aasa vuntside külge ja siis viskama sama nööri teise otsa mööduva trammi külge.

Enne kui sa mingeid makse peale hakkad inimestele panema kes sinu palka maksavad, ehk mõtled ise välja või otsid mujalt maailmast mingeid lahendusi, et kuidas ummikuid lahendada=? Sul on ju pundis need noored vihased rohelised - ehk on neil mõni hea mõte peale sinu poole kummardamise ja Tallinna TVs mõttetutes jutusaadetes lakke vahtimise asemel?

Peaminister Ratas on aga tööl sellepärast, et iga viimne kui väljaanne tahab temalt aastalõpu intervjuud. Ja vaene Jüri peab nüüd pingutama kõigest väest, et need ümmargused vastused saaksid kõik ikka ilusti ajakirjanikule üle antud.

Muud keskid ei teinudki, Ahjaa, Korruptsiooni Isa sai ka vabaks lõpuks ometi. Roheline tuli kõigile keskerakondlastele, kes sellega siiani aktiivselt tegelevad - laske aga edasi - kohtust pääsemise retsept on nüüd teil ees!
Ka EKREkad puhkavad kõik juba. Noh, või siis mitte kõik.

Möödunud nädalal tuli keegi idioot EKREst välja viimase aja ühe suurima debiilsusega: "Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) soovib Tallinna haridusametilt üksikasjaliselt teada, kui palju Tallinna koolide õpilasi käis selle nädala alguses kinos vaatamas mitteheteroseksuaalsete noorte eneseavamist käsitlevat dokumentaalfilmi «Kapist välja» ja mida filmist arvati.

Oh juudas! Sa näed ja ei mürista!
Zuzu on jälle rase.
Sotsid on täies koosseisus puhkusel ja Lätist toodud glögi uimas. Ainukesena suutis möödunud nädalal midagi toota Jevgeni Ossinovski, kes tuli välja huvitava avaldusega, et tema hinnangul peaks vaesus tänavu oluliselt vähenema. Kuid väikse klausel muidugi ka juurde siia: seda, kas see tõsi on, näitavad alles aasta pärast avaldatavad andmed.

Ehk siis ainuke asi, mida sotsid möödunud nädalal suutsid toota oli mingi väide, mida saame teada aasta pärast. OK. Hea töö.

Muud polnudki.
Isamaa midagi sisulist möödunud nädalal korda ei saatnud. Nagu tavaliselt.

Küll aga paistsid sellest satsist silma justiitsminister Urmas Reinsalu ja riigikogulane Sven Sester. Millega? Konkreetselt iga tallinlase postkasti ummistamise oma jõulukaartidega. Reinsalu oma oli selline igav - perepilt (jah, kiskus ka oma naise ja lapsed valimisjurasse), kampsunid seljas ja istuvad kuski fotostuudios kamina ees. Igav ja risustas räigelt postkaste - milleks taoline paberi raiskamin vajalik oli?

Hoopis toredam lugu on aga Sven Sesteri jõulukaardiga, kus see paks mees vedeles vägagi erootilises poosis kamina ees, raamat käes. Tallinna homode hulgas pidi see pilt väga popp kuuldavasti olema.

muud ei midagi loomulikult.
Ümmargune null - puhkasid juba.
Ümmargune null - kas lakkusid endiselt veel haavu või puhkasid juba.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles