Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitikaülevaade ehk erakondi kerkib nagu seeni peale vihma vol II

Poliitikud nagu mähkmed vajavad vahetamist, ja põhjuski on sama. Vahetust üritavad tuua ka uued tulijad - eelmisel nädalal loodi Eesti 200 erakond ja sel nädalal saime juurde veel ühe Erakonna - Elurikkuse erakonna. See on nii uus asi, et meil pole neile isegi oma analüüsikastikest pakkuda. Aga teiste erakondade analüüsikastikesed täitsime taas ilusti ära. Lugege ja saage valgustatud, et mis tegelikult Eesti poliitikamaastikul sel nädalal toimus.


Reformierakond, kes eelmisel nädalal kollektiivselt vaikis (peale Ansipi muidugi), on nüüd ärganud. Ilmselt läks neile Lugejakirja kriitika nii hinge, et hakati kiirelt tegutsema.

Näiteks tuli sel nädalal pommuudis, et Kaja Kallas vahetab välja partei peasekretäri. Midagi pidi ikka väga perses olema, et vahetatakse välja erakonna peasekretär. Tavaliselt tehakse seda siis, kui viimane saab kriminaalkaristuse või sureb ära. Antud juhul sai Kaja ilmselt aru, et see prillidega säga teda ikkagi peaministriks ei vii. Ja uue energilise kuti juhiks määramine tähendab seda, et valitseb väiksemat sorti paanika, et asjad pole nii läinud nagu Kaja ja co seda oodanud on ning nüüd oli vaja sisse panna teine käik. Elame näeme.

Aga see polnud Reformierakonna ainuke uudis sel nädalal. Veel suurem uudis tuli nädala sees, kus teatati, et endine suusataja ja praegune koduperenaine ning kinnisvaraarendaja Kristjan Thor-Vähi abikaasa kandideerib Reformierakonna ridades valimistel.

Smigun ise ütles oma poliitikasse tulemise kohta nii: "Tuttavad ja sõbrad on öelnud, et sul on nii palju mõtteid, mine tee need ära." Võime ainult arvata ja mõelda, et millised täisvärdjad peavad olema need Šmiguni niinimetatud "sõbrad ja tuttavad", kes ütlevad et oo kle sa oled nii äge ja sul nii ägedad mõtted tegelt ka et kleee mine poliitikasse! WTF, milline sõber teeks sõbrale sellist asja?

Ahjaa, Postimehes ilmus paar päeva tagasi uudis: "Kaja Kallas tundis end Brüsselis ahistatuna". #EuroMeToo

See on kõik.
Alles eelmisel nädalal kirjutasime siin, et Keskerakond tegeleb jälle väga kahtlaste hämarate asjadega kui võtab tööle tagasi mingi tüübi. kelle alluvuses tegeleti korruptsiooniga.

Sel nädalal pole mitte sittagi muutunud ja samal teemal jätkame. Ehk siis Pealtnägija paljastas, kuidas Keskerakond on vägagi tõenäoliselt keeranud jälle mingi korruptiivse jama kokku (Korbi sõnutsi muidugi läbipaistvalt) seoses kinnisvaraga. Nimelt tuli välja, et Keskerakond sai oma kontori müügist tõenäoliselt suuremat tulu, sest oli samal ajal linnas võimupartei.

Nii Aas kui Korb pugesid nahast välja kaamera ees, et näidata, et kõik oli puhta juhuslik ja läbipaistev aga mehed, te saate ju ise ka aru, et kui te nii jätkate, siis varem või hiljem te jääte vahele ja keegi teist läheb trellide taha ka. Seda on ajalugu juba näidanud ja näitab päris kindlasti veel. Seekord pääsesite jälle ja lähete ülbemaks ja nii hakkate ka vigu tegema. Aga eks see ole lähituleviku teema juba.

Jüri Ratas arvas sel nädalal, et kanep kaitseväkke ei sobi.

Keskerakond ei saa kehvem olla kui Reformierakond - neil teatas eksmiss Kristiina Heinmets, et kandideerib tulevastel valimistel keskide nimekirjas. Nii nagu Šmigungi, teatas ka Heinmets, et ta tuleb poliitikasse ühel põhjusel ja see on see, et ta näeb, et saab poliitikas midagi päriselt ära teha. Täpselt sama juttu rääkis ka Šmigun.

Minul kui poliitikakaugel inimesel tekib neid kahte tšikki vaadates tunne, et mida kuradi te tarbinud olete. Mitte keegi ei suuda mitte midagi poliitikas täna ära teha. Suudetakse tõsta makse ja aktsiise ning suudetakse tugevalt kahjustada rahva vaimset, füüsilist ning finantstervist, kuid midagi kasulikku küll ei suudeta seal ära teha.

Aga nüüd tulevad mingid kaks tibi kuskilt kodunt pliidi tagant ja ütlevad, et tulevad sellepärast, et näevad, et suudavad midagi ära teha. Mida? MIDA TE ÄRA SUUDATE OMAARUST TEHA? No okei, ärme siis nüüd närvi ka mõttetute asjade üle läheme - nendime parem aasta pärast fakti, et kumbki neist siiski ei suutnud "midagi ära teha".
EKRE on sel nädalal olnud vaikne. Üllatavalt vaikne isegi. Ainukesed "olulised" teemad, millega see sats sel nädalal silma paistsid, olid idiootsed või veel idiootsemad.

Esiteks hakkasid liikuma kõlakad, et Igor Gräzin, kellel on siiamaani ilmselt erektsioon sellest, et ta lõpuks ometi Euroliidu ametnikuks sai (loe sai hea sooja koha peale, kus palka makstakse hästi ja saab iga päev tina panna suva restodes ja suust paska välja ajada omasugustega), kandideerib hoopis EKRE ridades tulevastel valimistel. Pole mingi uudis, et Gräzin on rohkem sõber Helmede kui ükskõik kellega Reformierakonnast. Gräzin on aastaid suust sitta välja ajanud Tallinna TVs koos EKRE meestega ja seega midagi üllatavat selles kõiges pole.

Aga ilmselt pole Gräzin nii loll, et ta kohe kolinaga sellest EKRE-kapist välja kukuks. Laske mehel aasta-kolm rahulikult end täitsa põhja ära juua seal Brüsselis ja las ta siis tuleb uuesti proovima.

Aga nädala idootseim uudis tuli muidugi seoses EKRE värskeima liikme (tema kohta liige öelda on isegi kiitmine - konkreetne trapea on see tont) Peeter Ernitsaga. Nimelt tuli uudis, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) seitse saadikut ning Keskerakonnast lahkunud ja EKRE-ga liitunud Peeter Ernits moodustasid esmaspäeval riigikogus USA president Donald Trumpi toetusrühma. Ehk siis lühidalt - üks väike munn ütles teistele väikestele munnidele, et üht suurt munni kiusatakse ja siis tegid väiksed munnid suure munni kaitseks tugigrupi.

Kõik.
Roheliste kohta tuli sel nädalal ainult üks uudis ja seegi debiilne: "Eestimaa Rohelised tõrgub valimisaegseid arveid riigieelarvesse tagasi maksmast".

Aga kuna värskel erakonnal Elurikkuse erakond pole veel oma kastikest siin, siis kirjutan neist siia Roheliste alla. Elurikkuse erakond - väga tublilt olete alustanud - ajate oma rohelist teemat ja siis seda digi asja. Vaikselt veel ajate aga see on ka loomulik. Hetkel olete jätnud inimestele mulje, et teie olete need vanemad, targemad, rahulikumad, mittedebiilse käitumisega, intelligentsed rohelise mõtteviisiga inimesed. Rõhutan, et hetkel olete enamvähem sellise mulje jätnud. AGA, teil on küljes üks ilgelt suur vahel kiilakas vahel lötuga tempel nimega Artur Talvik.

Pole kahtlustki, et Talvikul oli erakonna loomisel ja liikmete kokkusaamisel suur roll aga meie suur soovitus on, et kui te tahate, et teid natukenegi tõsiselt võetaks edaspidi, siis tasuks koheselt see ankur Talvik üle parda visata. Talvik on käimatõmbaja aga mitte juhtija ja hoidja. Kui te jätate Talviku sinna endi etteotsa, siis te annate teistele erakondadele hõbekandikul kätte teiega võitlemise ja teie mahategemise tööriistad.

Jah, see võib karm olla aga kui te tahate Eesti poliitikas midagi saavutada, siis te peate Talviku-pleki endalt võimalikult ruttu maha pesema. Samamoodi nagu Eesti 200 peaks endalt Tsahkna-pleki võimalikult ruttu maha pesema, Aga ka nemad ei ole nii targad ega julged, et seda teha.

Aga kes siis ikka tarku sõnu kuulab, eks?
Sotsidel oli vägev nädal, toome ära mõned pealkirjad meediast:

1."Sotsid arvasid alaealist seksuaalselt ära kasutanud endise riigikogulase parteist välja"
2."Jevgeni Ossinovski: Ma pole alkoholivaenulik"

Lisaks tuli uudis, et tuntud arborist Heiki Hanso liitus sotsidega. Võimas. Nüüd saavad kõik sotsid õppida otse eksperdilt, mis tunne on saagida oksa, millel ise istud. Ossinovskil on selles osas juba magistrikraad olemas.

See oli ka kõik.
Filmimees Kristian Taska liitus erakonnaga Isamaa. KAS NÜÜD VÕIB LÕPUKS OODATA, ET TASKA PANEB ISAMAA VALIMISKLIPI SOTSIAALMEEDIASSE KA ÜLES?
Vabaerakond on Lugejakirja kriitikat kuulda võtnud ja tõmmanud kahurid välja. Paugutati absoluutselt igasse suunda ja igal teemal. Mõned näited:

1.Vabaerakond annaks 900 000 hektarit metsa maal elavatele inimestele rendile
2.Vabaerakond: riigikogu tööst vabatahtlikult loobujad jäägu hinnalise "kingituseta"
3.Vabaerakond jätaks presidendi ametiaja viie aasta pikkuseks
4.Vabaerakond kritiseerib valitsuse põlevkivipoliitikat

Vapse aktivistid ikka :) Aga jah, kui neid pealkirju ja lugusid vaadata, siis tuleb välja ka tõsiasi, et see on kõik lihtsalt üks suvaline klähvimine. Täiesti suvaline saast, millel pole mitte mingit muud eesmärki kui näidata, et meie oleme ka olemas ja meie ka mõtleme igast ägedaid mõtteid. Istuge, kaks. Hinne 5 aktiivsuse eest aga hinne 2 sisu eest.
Eesti 200 ei olegi veel ametlikult erakond.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles