Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitikaülevaade ehk kuidas meie poliitikud möödunud nädala jooksul end ülal pidasid

Poliitika on nii põnevaks läinud, et isegi koduloomad jälgivad seda põlastusega.

Nädal on möödas ja aeg heita kiirpilk sellele, millega meie poliitikud möödunud nädala jooksul tegelesid ja kellega kaklesid. Sel nädalavahetusel kohtuvad ka mitmed erakonnad üle Eesti, osad valisid uut juhti, osad viibutasid rusikat valitsuse poole. Vaatame siis peale, mis täpsemalt toimus.


Sel nädalavahetusel (noh, täna siis tegelikult) toimus Viljandis Reformierakonna üldkogu, kus ei hoitud tagasi kõnekujundite, kirjanduslike võrdluste ja vanarahva ütlustega.

Näiteks ütles Kaja Kallas seal, et Eestis käib võitlus ehitajate ja lõhkujate vahel. Esmapilgul muidugi ehmatav väide, et kaks taolist inimgruppi omavahel kaklevad - kalevipojad ja mingid nagamannid aga tuleb välja, et Reformierakond peab end siiski ehitajaks ja ilmselt siis praegust valitsuskoalitsiooni lõhkujateks.

Mõned näited veel:

Vanarahvas ütles, et käre külm ei kesta kaua,
Toitu ära süüa on alati lihtsam kui seda valmistada.
Juba vanad eestlased ütlesid, et igaüks on oma õnne sepp.
Panna mängu kogu oma professionaalsus ja kompetents, et mitte laste riigivankrit täiesti kraavi minna ning asuda seda vankrit ise vedama.

jne jne.

Kõnest jäi kumama, ka see, et Reformierakond haistab juba üsna tugevalt verd. Seda verd, mis koalitsiooni haavast voolab. Ja nüüd on siis asutud suunamudima neid praegu koalitsioonis olevad inimesi, kes kahtlevad valitsuse püsimajäämises. Näiteks mainis Kallas neid oma kõnes nii: "Ma usun, et Eesti poliitikas on loojad ja ehitajad olnud ka sotsiaaldemokraadid. Keskerakonda võib pidada ehitajaks Tallinnas. Isamaa oli Eesti iseseisvuse algusaegadel kindlasti õigusriigi üks loojatest."

Tundub, et nüüd kui valimised on kõik möödas, võib asi alles põnevaks minna. Eriti kui ilm sitt püsib suvel.
Keskerakonnas oli Kadri Simsoni nädal:

"Kadri Simson: tegin Mart Helmele valetamiselt tabamisega teene"
"Kadri Simson: viie aasta pärast loodan tagasi tulla paremasse Eestisse"

Ehk siis Kadri Simson saadetakse Eestist eest ära (ilmselgelt soovib ta seda muidugi ka ise). Oma intervjuus meediale aga ütles Kadri vastuseks midagi sellist, mis ongi tänase Eesti poliitika üks põhivigu - poliitikud ei oskagi/tahagi nagu midagi muud teha peale poliitika.

Näide: ajakirianik küsis Simsonilt, et kas tema jaoks on eurovolinikuks saamine jackpot, sest ka lühiajaliselt ametis olles saaks ta europensionit.

Ja Kadri Simson vastus sellele oli brilliantne: "Mitte täispensioni, vaid minimaalse pensioni kahekümne nelja aasta pärast. Ma ei tea, seda ma ei nimetataks jackpot 'iks, sest ma ju loobuksin just saadud riigikogu liikme staatusest ja naasta saaksin siis ilmselt Pärnu abilinnapeaks. Ma kindlasti ei lähe sinna ainult neljaks kuuks suurepärast kogemust saama."

Kas tõesti siis ainult sellised valikud? Et selleks või tolleks ei saa või ei jää oma kohale ja siis tuleb valida mingi siinne, pisut sitem koht ja seal edasi midagi pusida ja vaadata, kuidas jälle mingi soojema koha saaks?

Paar mõttetera ka Rataselt möödunud nädalast:

"Jüri Ratas: selge on see, et valitsus laguneb seest, mitte väljast"
"Ratas: krattide kasutuselevõtt aitab majanduskasvule kaasa"
Ka EKRE pidas täna oma kongressi, kus toimus siis tegelikult kaks asja ainult: jätkus jauramine immigratsiooni teemal, kus nüüd on nende laualt ära kadunud miljonid kohe Eestisse jõudvad neegrid ning see on asendunud Ukraina tööliste väljaajamise teemaga.

Ehk siis nende inimestega, kes meil need kõige odavamad tööd ära teevad, et meie ise ei peaks neid tegema. Ehk siis ukrainlased ongi need meie mehhiklased, kes kes siia riiki sisse voolavad ja meilt kõik tööd eest ära võtavad.

Aga see on mündi üks pool - EKRE näeb Ukraina võõrtöölistes suurt ohtu Eestile ja nende arust ei tohiks nad siin tööd teha, vaid neid madala palgaga töid peaksid tegema kohalikud eestlased. Mitte kordagi pole aga EKRE toonud välja lahendusi, et kuidas ja kes täpselt siis neid töid tegema peaks hakkama. Sundida ettevõtjaid maksma mitu korda suuremat palka eestlastele? Öelda eestlastele, et näete, valitsus peksis ukrainlased minema ja nüüd on teie kord olla kohusetundlik kodanik ja võtta kätte kellu? Iga poe parm oskab räusata sel teemal, et ajage inimesed minema aga null poeparmu oskab probleemi lõpuni lahendada. Nii on hetkel ka EKREga.

Teiseks valiti Mart Helme seitsmendat korda järjest EKRE esimeheks. Helme ütles täna: "Me kõnnime vastutuult, aga me kõnnime ülesmäge. Tulevik on meie päralt," lisas Helme.

Mingil põhjus tundub asi pisut vastupidine olevat - koalitsioon on vaikselt aga kindlalt lagunemas (Ladõnskaja) ja EKRE enda sees on lagunemine juba silmaga näha (Särg, kes sunniti vaikima erakonnast eraldamise teel).

Aga kõik pole muidugi nii tumedates toonides - Mart ja Moonika Helme käisid juutidel Iisraelis külas. Järgmisena minnakse vaenlast tundma õppima mõnda Aafrika riiki.
"Erakond Eestimaa Rohelised volikogu leidis oma kolmapäevasel koosolekul, et laiapõhjaline “Reidi tee ehitusprojekti parandamise kokkulepe”, mis sõlmiti 06.02.2018, on kompromiss, mis kuulub täitmisele."

Rohelised näevad veel sel suvel, kuidas neid ja nende tehtud kokkulepped kukele saadetakse.

Sotsid valisid täna oma uueks juhiks selle Õnne 13 tüübi, Saare. Mida kuradit on Saar teinud Eesti poliitikas peale mulleti populariseerimise? Riina Sikkut on näidanud Mart Helmele konkreetselt keskmist sõrme otse näkku aga tema ei saanud sotside juhiks.

Ja just sellepärast see roosa vedel erakond ei saagi kunagi Eestis populaarseks.
Info, mis ei koti Eestis mitte kui kedagi:

"Isamaa volikogu kinnitas laupäeval erakonna esimehe Helir-Valdor Seederi ettepanekul erakonna aseesimeesteks Urmas Reinsalu ja Heiki Hepneri. Peasekretärina jätkab Priit Sibul ning volikogu esimeheks valiti tagasi Sven Sester."
Vist isegi veel vähem tähtsam kui Isamaa uudis:

"Eesti Vabaerakond valis pühapäeval Raplas toimunud üldkogul uueks juhiks Heiki Lille."
Null.
Eile toimusid Hara Sadama Merepäevad 2019, päeva juhtis Artur Talvik.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles