Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitikaülevaade ehk mis siis toimunud on olulist

Need need meie toredad erakonnad on, kes meile igapäevast tsirkust pakuvad. Aga ainult tsirkust, mitte leiba.

Kuna poliitikas on kätte jõudnud nii turbulentne aeg, et mitte keegi ei saa enam mitte midagi aru, mis toimub, siis peame meie jälle appi tõttama ja möödunud nädalal toimunud poliitikasündmused kuidagi mõistlikult ja arusaadavalt kokku võtma. Rahva tungival nõudmisel (mitte keegi ei nõudnud seda, toim.) on nädala poliitikaülevaade tagasi!


Reformierakond, kes vahepeal oli juba täitsa vait, on jälle üles ärganud. Ärganud ilmselt sellepärast, et nüüd haistetakse verd. Kuusikust saadi lahti, Kingost saadi lahti aga see kuradi EKRE on nagu kümnepealine lohe - ühe raiud maha, mitu karupead tuleb asemele. Nüüd on leitud uus kont järada - üks vaene vanamees, oli juba ühe jalaga pensionil aga mõtles siis, et äkki teeb riigi kulul veel ühe skeemitamise ära ja jäigi vahele ka. Reformierakonna rõõmuks. Aga haukus Reform, mis ta haukus, ülejäänud Riigikogu sellega kaasa ei tulnud ja vähemalt üheks nädalaks jäi Järvik ikka ametisse.

Aktiivseks on muutunud ka reformikate juht Kaja Kallas, kes on suutnud vähem kui nädalaga ärritada Moonika Helmet, kes ütles, et Kallas põletab kõik sillad. On suutnud ärritada Jaanus Karilaidu, kes ütles, et Kallas on kaotanud kõik närvid. On suutnud solvuma panna peaminister Jüri Ratase, kes ütles, et Kallas peaks avalikult tema ees vabandama ja kui sellest veel vähe pole, siis suutis Kallas saada nädala lõpuks ka lausa tapmisähvarduse. Vot see on küll juba korralik nädal ühe poliitiku jaoks.
Ka Keskerakonnal on olnud korralik töönädal - kohus otsustas, et erakond peab Tallinna linnale maksma tagasi 40 000 eurot keelatud annetusena saadud pappi. Erakond sipleb nendes oma skeemitamistes ilmselt veel aastaid ja enne jõuab uus põlvkond skeemitajaid peale kasvada seal erakonnas enne kui vanad võlad klatitud saavad.

Aga peaminister Jüri Ratasel on elu nagu ameerika mägedel - ühel päeval tuleb välja uuring, kus öeldakse, et teda nähakse kõige parema meelega peaministrina ja järgmisel päeval saad juba sugeda opositsioonis olevalt Kaja Kallaselt lausa nii hullusti, et võtab pisara silmi ja solvumise hinge. Teflonmees Ratas ei ole varem nii valulikult reageerinud ei Isamaa ega ka EKRE liikmete väljaütlemistele ega tegemistele, mida ta ammu oleks pidanud tegema aga hakkas nutma sellise kommentaari peale? Mnjaa.

Aga Ratasel on laual suuremad probleemid kui Kaja Kallas. EKRE on toonud valitsusse ministri, kes keeras seal nüüd nii suure käki kokku, et isegi Ratas ütles, et ta tõstab käed püsti ja annab asja professionaalidele uurida-puurida. Juba järgmisel nädalal selguvadki selle komisjoni uurimistulemused ning Jüri Ratasel tuleb jälle minna lönta lönta presidendi juurde viima järjekordset tagasiastumise paprat, kus peal EKRE ministri nimi. Postimees kirjutas sel nädalal ühe oma uudise pealkirjaks: "Ratas jätkab EKRE valitsuses" - vaata, kust nurga alt tahad aga kui suur päevaleht kirjutab sellise pealkirja, siis see peab valus olema.

Aga positiivse poole pealt ka midagi - Jüri Ratas sai käia helikopteriga Keri saarel kontrollimas sealse majaka suurt lambipirni.
Kui Mart Järviku asi korraks kõrvale jätta, siis tegelikult oli EKRE möödunud nädalal üsna pildist väljas. Jah, siin kaagutati midagi ja jah, seal targutati midagi aga muidu oldi üsna peidus.

Aga kui Järviku asi uuesti laual võtta, siis see asi on muidugi väga perses. See mitte ainult ei paista perses, vaid ikka tundub, et on ka üsna perses. EKRE-le oleks see juba kolmas minister ülilühikese ajaga, kes on lihtsalt ebakompetentne ja ei sobi seda ametikohta täitma. Alles saadi IT-ministri jama korda kui toodi välismaalt Karu nimeline mees, kellest pole praktiliselt mitte sõnagi enam räägitud kui ta ametisse astus. Aga kõik see kadus sekunditega kui kerima hakkas maaeluministri skandaal, mis pole siiamaani läbi. Ja ei tundu küll, et see kuidagi ära lõppeks kui minister peaks ametisse jääma mingil veidral põhjusel.

EKRE-l on üsna kehv olukord - nädala alguses käidi välja ultimaatum - kui lendab Järvik, lendab ka see valitsus. Pärast seda on EKRE ikka seda tooni kõvasti allapoole tõmmanud ja ilmselt käib nüüd kõva nuputamine, kuidas Järvikust lahti saada nii, et erakond suuremat kahju ei saaks.

Väike soovitus EKRE-le järgmise ministri valimisel - kui ikka inimesele peale vaatad ja saad kohe aru, et sa võid võtta mehe välja nõukaajast aga sa ei võta kunagi välja nõukaajamentaliteeti mehest, siis ärge sellist ministriks enam pange.
Tuleb välja, et Rohelised ei olegi surnud - näiteks Zuzu kirjutas alles eile artikli sellest, et Eestist saab varsti tuumariik.
Ka sotsid on üllataval kombel varjusurmast ärganud - näiteks ei saanud nad sel nädalal aru, mida peaminister Jüri Ratas ütles, kui ta lõi komisjoni Järviku tegevuse uurimiseks. Seega kutsus Saar nüüd riigisekretäri sotside fraktsiooni, et viimane selgitaks siis neile rahulikult kogu asja veelkord üle. Ehk siis seekord saadakse juba rohkem aru.
Raivo Aeg ütles möödunud nädalal, et EKRE rünnakud prokuratuuri suunas on äärmiselt häirivad ja jälestusväärsed. Aga kas ta ka tegi selles osas midagi? Näiteks sakutas endast poole pisemaid Helmeid? Viibutas näppu? Muidugi mitte - korra vääksus väetilt ja elu läks rõõmsalt edasi selles koalitsioonis, sest tegelikult ollakse ju sõbrad.

Aga positiivseid uudiseid ka: Isamaa Seenioride Kogu valis uue juhatuse. Juhuuuu!
Täna korraldas Vabaerakond meeste tervisele tähelepanu juhtimiseks avaliku ürituse nimega "Meeste marss". Üritus algas Vabamu juurest, kust suunduti edasi Vabaduse väljakule, kuhu jõudes ei mäletanud mitte keegi seda, kes seda marssi korraldas ega ka seda, kes seal kõnet ees pidasid ja nii mindi vabal sammul ka laiali ära.
Eesti 200 sai täna aastaseks ja selle puhul sõid mõned inimesed täna Tallinnas Humalakojas torti.
Ei olnud pildis mitte mingit moodi.

1 kommentaar

  • Üllar Juhanson

    18. nov. 2019 - 19:20

    Ei osanud nädala poliitikaülevaadet nõuda kusagilt. Samas olen viimastel nädalatel kaalunud teie tegevuse toetamist ning minu pea sees oli see veidi poliitikaülevaadete taastamisega küll seotud. Kui jätkate sellega, eks ma siis hakkan ka teid vaikselt toetama.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles