Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitikaülevaade ehk mis toimus möödunud nädalal Eestis

Poliitika on kõikjal meie ümber, tahame või mitte. Muidugi ei taha aga on.

Jälle on üks nädal möödas ka poliitikas ja on aeg vaadata peale, millega meie kallid poliitikud ja erakonnad hakkama on saanud. Või pole. Pigem see viimane aga vaatame siis ikkagi peale, mis toimus.


Reformierakond teatas, et kavatsevad umbusaldada siseminister Mart Helmet. Igati mõistlik mõte aga miks piirduda ainult ühe korraga? Tehke sellest parem iganädalane üritus - põhjuse selleks leiab päris kindlasti üsna lihtsalt. Ja siis teha seda niikaua kui vaja.
Keskerakonna toetus on langenud rekordmadalale ja ilmselt näeb see erakond europarlamendi valimistel ikka väga kohutavat tulemust. Aga kas nad ise saavad sellest aru? Vaevalt. Ratas ütleb selle peale, et tuleb hakata tööd tegema valijate usalduse taastamiseks ja see töö tähendab siis tegelikult seda, et ta peab jälle kellegi pärast vabandama avalikult hakkama.

Samal ajal käivad jutud, et Keskerakond tahetakse ALDE-st välja visata. Kui see peaks juhtuma, siis peab küll Jüri eriti kreatiivseks minema, et kuidas saavutada veel rohkem põhja langemist.

Aga mis Ratas ise selle kõige peale tegi: "Jüri Ratas käis külastamas "Tõe ja õiguse" võttepaika"
EKREle oli möödunud nädal business as usual:

-leiti uus IT-minister, kes käib hetkel riigiga kohut. Aga vähemalt leiti keegi, kes oli nõus selle koha vastu võtma.

-Ruuben Kaalep postitas meediasse selfi, kus ta poseeris koos Marine Le Pen-iga ja näitas oma ee..."hea tuju märki". millegipärast hakkas aga Le Pen väga põdema seda ja käskis ruttu maha võtta Ruubenil selle. Mida viimane kähku ka tegi. Seekord oli vabandajaks aga mitte Ratas, vaid Madison.

-Mart Helme nimetas end riigikogu ees alfaisaseks. No kuule, Mart - kui sa pead end juba ISE alfaisaseks kutsuma, siis sa päris kindlasti seda pole. Rohkem sellisele asjale tähelepanu ei peakski andma. Helme ründas ka õblukest AK USA korrespondenti. Kammoon, mees, sa ründasid eelmine nädal presidenti ja nimetasid teda emotsionaalselt ülesköetud naiseks, sel nädalal ründasid AK naisajakirjanikku ja kutsud end alfaisaseks? VMS ehk väikese munni sündroom. Jah, kuskil poe taga taovad mingid parmud sinu tegude ja pildi peale pihku aga ülejäänute jaoks on see ikka väga nõrk. Kas sa tõesti alahindad oma valijaid nii debiilikuteks?

-Aga on muidugi ka häid uudiseid - Martin Helme tahab, et alkoholiaktsiis langeks juba 1.juulist. See on ju super uudis - kuidas muidu sa oma valijat pidevalt vine all ja kontrolli alla hoiad kui ei paku neile odavat kättesaadavat alkoholi. Igati positiivne uudis muidugi ka kõigile teistele.
Eestimaa Rohelised soovivad Vabaerakonnaga jõud ühendada. Igati mõistlik on väiksematel oma satsid kokku panna ja nii üritada pildile saada.

Ja tuleb välja, et Zuusu pole kuhugi kadunud ja vara veel teda maha kanda. Näiteks sai Zuusu hakkama väga ilusa võrdlusega möödunud nädalal: Züleyxa Izmailova: Reinsalu keskkonnateadmiste laeks on "Naksitrallid"
Ei ole isegi mõtet rääkida sotside uue juhi otsingutest, Ossinovski lausest Ratase aadressil (Ossinovski: Ratas sahmib nagu riisiluud EKRE meeste järel) ega sellest ,et sotsid on europarlamendi valimiste eel mingil kummalise põhjusel üsna popid.

Oluline möödunud nädalast on hoopis see, et sotside liige Riina Sikkut näitas riigikogus kaamerate ees konkreetselt fuck you Mart Helmele. Ja mis oli selle tulemus? Helme ja kogu nende satsi käemärgid tehti naerualuseks ainult ühe käemärgiga pluss üks naine torkas konkreetselt siseminister Helmele keskmise sõrme näo ette ja viimasel jäi ainult üle meenutada isikut, kellele on üks suur peenis just suhu pistetud. Mingil kummalisel põhjusel arvavad paljud inimesed siiamaani, et kui nad tahavad EKREle vastu panna ja nendega võidelda, siis nad peavad oma tasemele jääma. Kammoon, keda kuradit peaks teie tase huvitama, ammugi mitte EKRE tüüpe. Kui tahad neile pasunasse panna korralikult, siis sa lihtsalt pead nende tasemele minema ja ongi olemas.
Seeder valiti tagasi Isamaa juhiks? Nobody gives a shit.
Kas tõesti juhtub nüüd see, et Vabaerakond enam polegi varsti ideede, väärtuste...eee..kõigevaba erakond varsti kui nad rohelistega nüüd semmima hakkavad? Eks varsti näeme.
"Tallinna sadamas randub 200 miljonit dollarit maksev luksusjaht". See on vist kõige lähedasem asi, mis vähemalt selle numbri poolest on seotud Eesti 200 eelmise nädala tegemistega. Ehk siis mitte midagi.
Soe suvi on käes ja Artur Talvikul on jooksuaeg. Ei jõua isegi ära üles lugeda ega ammugi vaadata, kus Talvik siis seekord kaameraga jauramas käis. Aga no tore ju, kevadine jooksuaeg käes. mehel veri munnõs, las jookseb.

1 kommentaar

  • rein

    25. mai 2019 - 11:14

    on ammuilma väidetud kui ka seletatud erinevate käemärkide tähenduslikkust,ka lillede,õite,tähtede ,kuude,puude,zestide,silmavaadete,grimasside jne erinevaid seletusi toimuva kohta,vastavalt peavoolu moest ning arusaamast lähtuvalt !

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles