Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitikaülevaade ehk täpselt kuu on veel jäänud valimisteni

Kuu aja pärast saamegi siis teada, kes riiki järgmised 4 aastat juhivad. Sellest pundist. Kohutav.

Huuh, ainult kuu veel ongi jäänud kannatada ja siis on valimised läbi. Valimised jah aga siis läheb asi hulluks, sest hakatakse ju omavahel kisklema, et kes kellega koos magama hakkab ja kes kellega kunagi koos ei magaks. Loodame siis, et vähemalt see kuu aega tuleb äärmiselt põnev ja skandaaliderohke!


Kuu enne riigikogu valimisi on valimisvõidu peapretendent endiselt Keskerakond, kuid detsembriga võrreldes sai enim toetajaid juurde Reformierakond.

See oli ka enamvähem kõik - Kaja Kallas ei paistnud möödunud nädal silma mitte millegi olulisega. Küll aga jookseb telekast kõvasti reformikate reklaame, kus ühes toimub kekatund, kuhu mingil põhjuse sajavad sisse erinevad reformikad ja hakkavad lambist seal midagi korraldama. Teises videos istub Kaja Kallas mingi pundi penskaritega ümber laua ja peab neile loengut ja lubab maad ja ilmad kokku.

Aga hoopis huvitavamad asjad toimusid teiste reformi liikmetega:

1.Kristen Michal kakles meedias Tallinna linnapea Taavi Aasaga selle üle, kes siis ikkagi ehitas Haabersti suure ristmiku. Kui mõlema seisukohti lugeda, siis jääb mulje, et need kaks meest rassisid seal kahekesi kuude kaupa, et ristmikku ehitada ja mingeid muid töömehi seal polnudki. Vot nii kõvad mehed on meil poliitikas.

2. Viimsi nuriseb, Kallas selgitab: kuidas kulus vallavanema kabineti remondile 25 000 eurot. Möödunud nädalal tuli uudis, et ainult aasta Viimsi vallavanem olnud Siim Kallas lasi oma kabinetis teha 25 tonni eest remonti ja kui Siim osutub riigikokku valituks, laekuks Kallase arvele ka kopsakas lahkumishüvitis. Ei tea, kuidas Siim seda olukorda ise näeb aga mitte keegi, ka viimsilased ise ei jää teda mäletama ühegi muu tegevuse järgi kui kabineti remondi järgi. Just täpselt selliste olukordade pärast ongi rahvas poliitikast ja poliitikutest väsinud ja tekkinud on tohutu lõhe rahva ja võimulolijate vahel. Kas tõesti ei saa oma asju pisut tagasihoidlikumalt ajada? Ilma suurte raiskamisteta? Vist mitte.

3.Eelmise uudisega on tihedalt seotud ka järgmine: Laine Randjärv võib riigikogulase hüvitise kätte saada. Seda juhul kui Siim annab talle üle oma koha Viimsi vallavanemana. Jep, lugesite õigesti. Kuidas kurat saab poliitikast jääda mingigi aus mulje kui sellised asjad toimuvad. Valijatel soovitaks 3.märtsil neid asju valimiskabiinis meenutada ja vastavalt siis ka hääletada.

ps. täpseid numbreid pole meedias küll veel avaldatud aga reformikate ridades pidi olema sadu kriminaalkaristusega liikmeid.
"Seksuaalkurjategijad heideti välja: Keskerakond arvas oma ridadest välja 10 kriminaalkorras karistatut."

Jah, selline uudis siis meie valitseva partei kohta. Ei saa siiski öelda, et Keskerakond oleks selles teemas üksi - absoluutselt kõik Eesti erakonnad on täis pätte ja kaabakaid, tapjaid ja vägistajaid. Tänane Eesti reaalsus.

Aga see oli praktiliselt ka kõik. Ainuke, kes tõesti silma jäi möödunud nädalal, oli Edgar Savisaar, sest tema käis Narvas nagu boss kunagi - ärimees Oleg Grossi helikopteriga soolapekki ostmas.
EKRE võttis end kokku ja arvas oma nimekirjast välja üle 200 kriminaalkaristusega liikme. Jep, see number ei ole vale - üle 200. Aga nagu juba öeldud ka eespool - ei ol EKRE ka siin mingi erand, kõigis erakondades on sama jama majas.

EKRE sattus möödunud nädalal ka veidrasse miniskandaali kui Postimees kirjutas: “EKRE valimisnänni hulgast pudenes vihaselt sildistav tikutoos.” Väidetavalt pole tikutoosid EKRE tehtud, vaid mõne konkureeriva poliitilise jõu poolt. On kuidas on aga kas tõesti nüüd kempleme me mingite tikutooside üle? PIINLIK.

Eile, laupäeval kui terve Eesti vaatas Tartu Spordihallis toimunud Eesti Laulu, marssisid tublid ekrekad taas tõrvikutega tänaval. Tartu linn võiks ju ometi seda kuidagi ära kasutada - las marsivad igal õhtul linnas ringi oma tõrvikutega ja nii saaks olulise kokkuhoiu linna valgustuse väljalülitamise näol.
Rohelised arvasid erakonnast välja kaheksa kriminaalkorras karistatut, kanepimüüjad ja -kasvatajad jäeti parteisse.

Möödunud nädalal kirjutas Päevaleht, et Eestimaa Roheliste liikmete hulgas on 30 kriminaali, neist enamik kehtiva karistusega. Lisaks oli seal uudises ära märgitud, et inimese tapnud mees liitus rohelistega vanglast.

Oh jah, tore.
Sotsidel on asjad nii nagu kõikidel teistelgi: kokku on erakonnas 165 seaduserikkujat ning neist rohkem kui pooltel ehk 91 liikmel on karistus veel kehtiv. Teisisõnu on neist märge karistusregistris, mis kestab veel edasi mõned aastad pärast karistuse täitmist. Hetkel on aktiivset karistust kandmas 30 sotsiaaldemokraati.

Mnjah. Enam ei oska isegi imestada.

Kuid möödunud nädalal tuli sotside kohta ka üks oluline uudis: Jevgeni Ossinovski kasutab sotsiaalmeedias ka varjunime Eugenius Tremula.

Nüüd siis teate.

Isamaa liikmeskonnas on 261 kriminaalkorras karistatud liiget. Neist ligi pooled märkmega karistusregistris ehk kehtiva karistusega. Karistust kannavad hetkel 33 liiget. Juba ajab haigutama fakt, et Eesti erakonnad on pätte täis.

Õnneks millegi muuga see punt silma rohkem ei jäänudki.

Vabaerakond solvus, kuna nad jäeti veebiväljaande valimismootorist välja.

Nimelt käivitas Delfi oma portaalis riigikogu Valimismootori 2019, kus lugejad saavad kontrollida, milliste erakondade seisukohtadega nende vaated kõige rohkem kattuvad. Kuigi Vabaerakond kuulub riigikokku, jättis Delfi erakonna sihilikult "mootorist" välja. Samuti ei leia sealt riigikokku pürgivate Elurikkuse Erakonna ega erakonna Eestimaa Rohelised põhimõtteid.

Vabaerakonna esimees Kaul Nurm: Delfi selline tegevus on Eesti demokraatia pilastamine!

Ee...okei.
ERR: "Täpselt valimiskünnise piirile on langenud poliitiline uustulnuk Eesti 200, keda toetas viis protsenti (detsembris seitse ja novembris kaheksa)."

Kristina Kallas: plakatikampaania vähendas meie toetust.

OK.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles