Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitikaülevaade – valitsus jäi püsima aga kauaks?

Eesti erakonnad

Ajalugu õpetab, et inimesed ja riigid käituvad mõistlikult alles siis, kui nad on ammendanud kõik teised võimalused. Eesti valitsus jäi napilt napilt, nibin-nabin püsima. Ju läks hirm oma töökohtade kaotamise ees nii suureks, et see kaalus isegi eriarvamused üles. Aga kes meist ikka tahaks enne jõule sellist olukorda, kus jama on palju ja raha vähe.

Vaatame peale, millega said meie tublid poliitikud hakkama sel nädalal.


Kui me jätame kõrvale Reformierakonna Kaja Kallase pideva käratsemise sellel teemal, kuidas tema oleks parem peaminister, siis on reformikad vaikselt hakanud tagasi tulema suurde pilti. Selleks andis muidugi parima võimaluse valitsuskriis sellisel teemal nagu rändelepe ja reformikate plaan umbusaldada Ratast.

Jauramine rändeleppega läks lausa nii suureks, et president Kaljulaid pidi kutsuma Kaja Kallase vaibale ja ütlema talle, et palun võta natuke vaiksemalt, Kaja. Ehk siis Kersti noomis Kaja Jürka kiusamise eest. Kaja ise väitis meediale, et Kersti tegi ainult mõned soovitused. Oli kuidas oli aga asi rahunes pisut maha.

Möödunud nädalal toimus ka Apollo raamatukaupluses Reformierakonna esimehe Kaja Kallase raamatu "MEP" esmaesitlus, milles autor räägib ausalt ja avameelselt oma elust ja tööst Euroopa Parlamendis. Kui keegi arvab nüüd, et raamat on kuiv ülevaade mingist kuivast Europarlamendi tööst, siis eksib rängalt. Kaja suhtles seal ikkagi väga suurte staaridega.

Toome siinkohal ära ühe lõigu tema raamatust, mis seda kinnitab: "Fraser magas maha Kylie Minogue’i, kes mu kõrval seisis, ja Adele’i. Katse ajal Adele’i pildistada, fotopommis mind üks mees, hüpates pildile. Hiljem selgus, et see oli Coldplay Chris Martin. Ühe bändi solist tuli ütlema, et mul on ilus kleit. Gary Oldman seisis mu selja taga kaua, oleksin saanud isegi kõrvale minna, aga see ei sobinud, sest oli tribute to David Bowie ja ta oli just esinenud liigutava kõnega."

Rohkem reformikad sel nädalal midagi ei teinudki.
Keskerakonnal läks isegi pisut vaiksemalt sellel nädalal, sest kõike varjas valitsuskriis, millega peaminister Ratas pidi tegelema. Kuid hakkama ta sellega sai ning ta sai vastu rinda taguda ja öelda: valitsus on poliitilise kriisi otsustavalt seljatanud!.

Täna õhtul sõitis Jürka juba Brüsselisse, kus osaleb Euroopa Liidu 27 liikmesriigi riigipea ja valitsusjuhi erakorralisel kohtumisel, mille fookuses on Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumine.

Oli ka väike Ansipi ja Yana Toomi vaheline nääklus, mis lõppes sellega, et nõrgem andis järele ehk Ansip tõmbas tagasi.

Rohkem Keskerakond midagi ei teinudki.
EKRE jaoks oli möödunud nädal nagu pidupäev või pidunädal - valitsus kakles ja kiskles rändeleppe üle ja see kõik tuli kasuks EKREle. Ei saa öelda, et nad oleksid seda just kõige paremini ära kasutanud aga võib-olla oligi mõistlik kogu seda tralli rahulikult pealt vaadata ja popkorni süüa.

Nädala teises pooles EKRE siiski aktiviseerus ja nad hakkasid inimesi üles kutsuma mobiliseeruma Eesti suveräänsuse kaitseks. Nimelt korraldab EKRE homme, 26. novembril kell 10 Toompeal meeleavaldust, et saata Riigikogule ja valitsusele selge sõnum: meie riik ei tohi ühineda Eesti suveräänsust ohustava ja massiimmigratsioonile rohelist tuld näitava ÜRO rändepaktiga!

EKRE juba teab, mis nuppudele vajutada, et eestlased oma urgudest välja saada. Kui kutsuda kedagi avaldama meelt täiesti pööraste hinnatõusude vastu (no tule taevas appi, millised kütusehinnad meil juba on!), siis eestlane kehitab ainult õlgu ja kannatab vaikselt edasi. Prantsusmaal tõsteti kütuse hinda ja kohe olid inimesed tänaval autosid põletamas ja valitsuse majanduspoliitika vastu protestimas. Aga kui öelda eestlasele, et kohe-kohe tuleb Eestisse 285 miljonit (sic!) neegrit, siis kaotab eestlane täiesti mõistuse ja jookseb kohe tänavale ja Facebooki karjuma ning kisama.
Rohelisi on hakatud vaikselt laskma ligi Keskerakonna piruka juurde. Näiteks said nad endale Tallinna TV-s saate Roheline Vabariik, kus teemad, saatejuht, toimetaja ja suur osa külalisi on kõik rohelised.

Sel nädalal tõusiski avalikkuses väike kisa, kus inimesed polnud rahul, et roheliste erakonna juhtorgani liige intervjueeris Tallinna TVs oma roheliste saates erakonna noorteorganisatsiooni juhi algatusel teist erakonna juhtorgani liige teemal, mis on üks roheliste erakonna olulisemaid valimislubadusi. Ning seda esitleti ajakirjandusliku materjali pähe saates, mis on toodetud avalikest vahenditest.

Kõlab see kõik kuidagi tuttavalt? Jep, sest nii teeb Keskerakond. See näitab, et Rohelised on täiesti õppimisvõimelised. Jah, õpivad valet asja kahjuks oma suurelt vennalt Keskerakonnalt aga siiski vähemalt midagigi õpivad.
Sotsidel olid samuti ärevad ajad aga kuidagi nihverdasid nad end taas välja ja valitsus jäi napilt püsima.

Sotside jaoks oli kurb nädal, sest mitte ainult ei pea nad valitsuses edasi kannatama koos Isamaaga aga nad nö kaotasid ka ühe oma liikme. Nimelt otsustas siseminister isiklikel põhjustel lahkuda siseministri kohalt ning tõmmata tagasi ka poliitikast. Et selline asi toimub sellisel ajal - mnjaa, sotside niigi kehvale mainele see kõik kasuks kindlasti ei tule.

Rohkem sotsid millegagi silma ei paistnud. Ilmselt lakuvad kuskil nüüd haavu.
Isamaa on saanud veel ühe tuntud liikme juurde - nüüd astus sinna näitleja Raivo E. Tamm. Jääb täiesti arusaamatuks, millega see erakond võlub tuntud inimesi, et nad järjekindlalt sinna ronivad.

Kas tõesti on kõigi nende tuntud inimeste näol tegemist kapi natside, kapi homodevihkajate, kapi rassistide jne kapi tegelastega? Aga et kuna EKRE tundub liiga hull, siis minnakse sellesse pisut vähemalt näilisemalt pehmemasse erakonda? Kui see nii on, siis see on ikka väga lame ja lihtsalt õnnetu - EKRE tüübid vähemalt ei varja, et kes ja mis nad on ja mille eest seisavad.

Nagu tavaliselt, siis ei paistnud Isamaa ka seekord mitte millegi olulisega silma.
Vabaerakond andis sel nädalal oma vägevas portaalis välja sellise pealkirjaga uudise: "Vabaerakond taastab elu maal: Eesti on midagi palju enamat kui ainult Suur-Tallinn"

VÕIMAS!
Eesti 200 avalikustas oma liikmete nimekirja sel nädalal. Tuleb välja, et tegemist on üsnagi maffiaperekonnale või klannile sarnane organisatsioon. Nimelt on seal nimekirjas lausa 4 perekonda/klanni, kes lihtsalt domineerivad seda nimekirja.

Toome siinkohal need klannid siis ka ära: Taro, Alamäe, Niinepuu ja Altroff. Kõige rohkem ehk viis liiget on Taro nimelisi. Ülejäänud klannidest on juba 4 liiget eelpoolnimetatud perenimedega. Ehk siis üle 3% sellest erakonnast on nelja klanni köes. Võib tunduda väike number, kuid kunagi ei tea. Tasub silma peal hoida sellel teemal.

Erakonna juht Kristina Kallas ütles, et temal mingeid luukeresid kapis ei ole peale selle, et ta on poolvenelane. Oi kui hull, oi kui hull, usun, et CNNi ja BBC uudistehelikopterid on juba Eesti poole teel.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles