Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitülevaade ehk kolm nädalat surmamatšini

Eesti erakonnad rõõmsalt koos grupipildil.

Ainult kolm nädalat on veel jäänud seda valimiste jura kannatada. Siis asendub see juba toredama juraga - uue valitsuse moodustamisega. On, mida oodata. Vaatame siis peale, millega meie poliitikud möödunud nädalal silma paistsid.


Postimees andis teada, et Kaja Kallas tundis end Brüsselis ahistatuna. Kuna uudiste pealkirjas on alati kirjas kogu info, mida vaja teada, siis pole mõtet isegi loosse süveneda. Kaja tundis ahistatuna, selge.

EKRE ridades kiskus möödunud nädalal asi nii luuleliseks, et ilmus selline asi: "EKRE aseesimees Henn Põlluaas nendib oma arvamusloos, et poliitoravatel puuduvad hambad majanduspähklite läbinärimiseks."

Lõpuks suutsid ajakirjanikud kokku lugeda ka Reformierakonna pätid: Reformierakonna hingekirjas on kokku 442 endist ja praegust kriminaalkorras karistatut, neist kehtiva karistusega on 233 liiget.
Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) tegi Keskerakonnale ettekirjutuse maksta riigieelarvesse 1,27 miljonit eurot keelatud annetusena saadud raha, mille partei kohtus vaidlustas. Erakonna esimehe Jüri Ratase kinnitusel kavatseb Keskerakond kohtu otsust igal juhul täita.

No elame- näeme. Kui Keskerakond lööb nende valimiste kulud ka lähituleviku kokku, siis ilmselt peab Jüri Ratas ja tegelikult ilmselt kõik Keskerakonna liikmed kuradile oma hinge maha müüma, et võlad ära maksta.

Möödunud nädalal tuli ka suur uudis, kus Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) loodud valimiskompassi järgi teenis Keskerakond EELK soosingu, sest on enim kiriku ettepanekuid üle võtnud. See ajas täiesti endast välja Varro Vooglaiu, kes räuskas pool internetti oma pahameelt täis. Kallis ristiinimene Varro - sina ega sinu erakond pole andnud kirikule raha, Keskerakond on. Ja mitte vähe - 20.septembril 2018 otsustas valitsus eraldada Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule 1,55 miljonit ja Eesti Evangeelse Luterliku Kirikule 6,75 miljonit eurot järgmise aasta riigieelarvest. Pole vist väga raske arvata, miks just Keskerakond sai kiriku suurima soosingu ja õnnistuse. Kui te seal EKREs seda teate, siis milleks ulguda - andke ise ka kirikule pappi ja Jumala soosing tuleb mühinal!
Eesti Olümpiakomitee (EOK) pole rahul, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kasutab valimisreklaamides loosungit "Terve Eesti eest", mis on EOK poolt registreeritud kaubamärk. Helme ütles Delfile, et ülepolitiseeritud olümpiakomitee tegeleb valimiseelse pseudotamisega.

Helme kommenteeris: "Keelt ei saa autoriõiguse mõttes kellegi omaks kuulutada, siin puudub vähimgi juriidiline kaasus. Küllap nad teavad seda isegi ja seda ähvardust tuleb võtta valimiseelse infomürana. Me ei kavatse midagi oma kampaanias muuta," sõnas Helme.

Nii et kui keegi soovib võtta nüüd EKRE või Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nime ja seda kasutada nii nagu ise soovib, siis selleks on Helmede luba olemas.
0
Sotside seas käärib vaikselt aga kindlalt.

Ossinovski juhtimisega ei olda rahul ja kultuuriminister Indrek Saare nõunik Silver Meikar pasundab juba igal pool, et kui sotsidel peaksid valimised minema loodetust kehvemini, on erakonna sees peale Indrek Saare veel mitu inimest, kes oleks valmis astuma nii erakonna juhatusse kui ka esimehe kohale.

Nii et Ossu võetaksegi märtsis maha ära. Kurb. Jevgeni on toonud värvi Eesti poliitikasse ja julgenud oma asjade eest seista. Ta on olnud üsna mugav vastane kõigile tampimiseks.
Kahtlus: isamaalane Helir-Valdor Seeder olevat ministrina rahastanud enese juhitud mittetulundusühingut. Seeder ütles: ei.

Reinsalu manitses Mikserit natsionalismi mõistesse aupaklikumalt suhtuma. "Eesti keele seletav sõnaraamat määratleb natsionalismi ehk rahvuslust kui samast rahvusest inimeste kokkukuuluvustunde ilmingut, suunatud oma rahvuse säilitamisele ja põlistamisele," teatas Reinsalu kirjas Mikserile. Mikser ütles ei.

Kas Isamaa jäi möödunud nädalal millegi olulisega silma. Meie ütleme ei.
Vabaerakond esitas Seedri kohta kuriteoteate.
Eesti 200 juhatuse liige ja AS Nortal omanik Priit Alamäe ei soovinud ERR-ile öelda, kas ta riigikokku valituks osutumise korral ka parlamenti tööle läheb. Ta märkis küll, et Eesti 200 inimeste eesmärk ei ole saada riigikogusse töökohta.

Eee...okei. Miks Eesti 200 siis üldse osaleb riigikogu valimistel? Kõigile inimestele meeldib poolkõva mõte sellest, et äkki kunagi kui nad piisavalt hääli saavad või lausa valitsusse saavad, siis alles lähevad.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles