Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitülevaade ehk mis toimus möödunud nädalal võimuladvikus

Poliitika, poliitika, poliitika, mu arm - ütles keegi mitte kunagi!

Jälle on üks poliitnädal linnutiivul mööda lennanud ja on aeg vaadata peale, millega meie kallid poliitikud siis hakkama said või ei saanud.


Reformierakond kutsus Jüri Ratase endaga kohtuma ja uskumatul kombel võttis Ratas selle kutse ka vastu. Ratas pole leidnud aega minna AK stuudiosse rääkima tervele riigile, et mis Toompeal ja Stenbockis toimub aga tal on aega, et minna reformikatele asju selgitama.

Väidetavalt oli üritus läinud väga hästi aga mingil äärmiselt kummalisel põhjusel ei avaldata räägitut meedias. Mida kuradit sai peaminister nii salajast opositsioonile rääkida, et seda ei saa avalikkusega jagada? Et kogu see trall EKRE ja Isamaaga on tegelikult farss ja kohe kukub valitsus kokku? Et tegelt ta teeb seal võimuliidus nalja ja ei võta tõsiselt valitsemist? Et tahab Reformierakonnaga ikkagi valitsust moodustada? Või käis Ratas niisama mingeid oma olmeprobleeme kurtmas? A la et ta pole tükk aega mõne kuulsusega saanud selfit teha nt.

Rahvas nõuab selle kohtumise sisu avaldamist!
Keskerakonna reiting kukub ja kukub aga näiteks Tallinna linnaleht Pealinn kuulutab, et peaminister Jüri Ratas organiseerib maleturniiri.
EKRE-l on laual hetkel kaks kuuma teemat - üks on Prantsusmaa venemeelse poliitiku Marine Le Peni visiit ja teine on uue IT-ministri leidmine.

EKRE käitub Le Peni visiidi eel täpselt samamoodi nagu endale uue kahtlase pruudi leidnud tüüp. Ühest küljest on pruudil ilusad tissid ja tahaks temaga kõigi ees eputada aga samas meeldib sellele uuele tüdrukule aegajalt vastsündinud beebisid süüa. Nüüd siis ongi väike segadus ja kahtluseuss hinges - tahaks kogu maailmale kuulutada, et kui äge ta on ja et ikka sinuga koos aga samas kardetakse, et jääb endale ka see vastsündinud beebide söömise maine juurde.

Uue It-ministri leidmine on ka läinud üle kivide ja kändude. Kõik vähegi täie mõistuse juures inimesed on öelnud, et no kuulge, ma käisin 8-aastasena herneraksus ja mulle küll pole vaja, et see nüüd meedias välja tuleb. Aga täna tundub, et EKRE on siiski uue kandidaadi leidnud ja seda omaenda fraktsioonist isegi. Eks siis lähinädalad näita, mida sealt välja kaevatakse või siis vastupidi - ei kaevata.
Rohelised hakkavad vaikselt minema Evelin Ilvese nägu. Zuuzu on hetkel ajutiselt out ja teised seal nii silmapaistvad tegelased pole. Seega pole Ilvesel just keeruline seal särada.

Lisaks on Ilves alustanud kavalat kampaaniat: nimelt pakub ta end rahvamajadesse esinema, tasu ei küsi, küll aga palub abi nii esinemise korraldamiseks kui ka valimiskampaania edendamiseks. Ehk siis Ilves ei küsi raha inimestelt selle eest, et nad teda kuulama tuleksid aga soovib, et kohalikud annaksid tema valimiskampaania jaoks ruumid ja ajaksid kõik kohalikud inimesed vajalikul ajal kodust välja pealinnast tulnud tarkusi kuulama. Kui see skeem peaks läbi tal minema, siis müts maha. Millegipärast on aga tunne, et Ilves peab hakkama ise peale maksma, et keegi teda kuulama viitsiks tulla. Samas kui ta teeks seda kõike püstijala koomikuna, siis võiks asjal ju täitsa jumet isegi olla kohalike jaoks.
Sotsid otsivad endiselt uut juhti. Kui Isamaal näiteks tuli Seeder kõrvale mingi üks kandidaat, siis sotside hulgas soovib uueks juhiks saada ikka korralik posu inimesi, vist isegi pool erakond kui me ei eksi. Eks siis varsti näha ole, kes Ossinovskilt teatepulga üle võtab ja sotse uueks looma asub.

Kui vaadata sotside populaarsusreitinguid, siis sealt vaatab ikka korralik tühjus vastu. Nii et uuel juhil tööd jagub.
Seeder jätkab Isamaa juhina ja pidas erakonna koosolekul maha kõne, kust jäi kõlama ainult üks mõte - praegune valitsus EKRE ja Keskerakonnaga on halb ja kõik nutavad kogu aeg aga midagi pole teha, tuleb ära kannatada, sest otsus nendega võimuliit sõlmida oli õige. WTF?

Veel Isamaast: Riho Terras: Trump on äge, sest ta on ettearvamatu.
Riigikogust välja jäänud Vabaerakond nõuab taas, et riigikogu liikmete kuluhüvitisi peab vähendama. Selge, tegelete jälle tuuleveskitega võitlemisega jah?
Tsahkna: Mina ei oleks EKRE-t võimule toonud. Hea teada, Margus, hea teada.
Talvik käis ka seda vanalinna rajatud kartulipõldu vaatamas ja nentis, et kartulivabariigist on tänaseks saanud eeskujulik trahviriik. Selge, töö käib.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles