Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala poliitülevaade ehk võimuliidu läbirääkimiste 556. päev

Poliitika on kõikjal meie ümber, tahame või mitte. Muidugi ei taha aga on.

Uut valitsust ikka veel pole aga mida on, on kirge. Ja kirge on kõvasti. Vaatamata sellele, et peaminister Jüri Ratas oli möödunud nädalal Brüsselis, ei tähenda see seda, et kõik oleks Eesti poliitikas seisma jäänud. Vastupidi. Vaatame siis peale, millega meie poliitikud ja erakonnad möödunud nädalal hakkama said.


Kui vaadata möödunud nädalal ilmunud uudiseid Reformierakonna kohta, siis valdavalt on pealkirjad üsna krüptilised.

Delfi: Reformierakond ei ole veel lusikat nurka visanud.
Postimees: Reformierakond pole püssi põõsasse visanud.
Pealinn: Rein Toomla: kahvlisse sattunud Reformierakond ei osanud oodata, et teised parteid tema vastu on.
Uued uudised: Kaja Kallas näeb vihapindu teiste laugude all, kuid mitte tigedusepalki oma oravate silmis

Seda on hea teada, et Reformierakond ei visanud prügi eelmine nädal kuhugi. Kuid vaatamata sellele, et Reformierakond käitus möödunud nädalal roheliselt, sattusid nad siiski kahvlisse ja said ka palgi endale silma. Karm nädal.

Aga pole kõike seda halba ilma heata: selgus ka, et kõige populaarsem erakond peale valimisi on Reformierakond, mis on oma toetust veebruariga võrreldes kasvatanud kaks protsendipalli.
Jüri Ratasel ja Keskerakonnal üldiselt on käes väga mõnusad ajad. Või siis pigem ütleks, et kiired ajad.

Ratasel tuleb tegeleda peamiselt kahe asjaga - kõndida Raimond Kaljulaidil sabas ja vaadata, et keda ta nüüd ära üritab rääkida. Ja kui sellest aega üle jääb, siis tegeleda Mart või Martin Helme öeldu eest vabandamisega. Seda on läinud juba nii paljuks, et isegi majandusminister Kadri Simson pidi appi tulema.

Millekski muuks neil aega polegi.

Aga vähemalt on tore ju see, et kolumnist ja Tallinna Televisiooni saatejuht Jakko Väli on saanud juba mitu Ratasele persepugemise lugu meedias avaldatud. Otsige üles need lood, lugemist väärt :D Isegi sügaval nõukaajal ei suudetud kellestki nii kiitvaid (lo: persepugevaid) artikleid kirjutada.
Koalitsiooniläbirääkimistel pole raskete teemade juurde veel jõutud, kuid juba on pidanud EKRE taganema hunnikust oma valijatele antud lubadustest. Ise on nad neid demonstreerinud muidugi suurte võitudena. Aga see ei ole ka oluline - läbirääkimised seda tähendavadki, et mingites osades tuleb järgi anda. See on normaalne.

Kuid seda on küll näha, et vaatamata vapratele nägudele, mida Martin Helme ja Mart Helme teevad, tunnetavad nad ise ka, et EKRE lahustub vaikselt aga järjekindlalt. Ja seda nad siis püüavad lappida sellega, et pasundavad meedias mingitel teemadel, mis päris kindlasti tähelepanu saavad ja nende valijatele meeldivad. Või siis Varrole. Sest tundub, et temale meele järgi olemine on neile väga tähtis.

Aga no see, kuidas mingid mehed EKREst arvavad, et nemad võivad juba otsustama hakata selle üle, kuidas ja mida inimesed oma kehaga teevad, on juba teine tase. Kas tõesti arvavad Helmed, et inimesed lasevad mingil kahel natsil neile öelda, mida nad tohivad teha ja mida ei tohi? Aga noh niikaua kui on olemas meil selline peaminister, kes kohe tõttab Helmedele appi ja vabandab, siis on ju hästi ja võib välja öelda mida iganes, peaasi, et tähelepanu ja pilti saaks.

Üks pealkiri ka möödunud nädalast: Valdo Randpere: hunt on hunt, lits on lits ja EKRE on EKRE.
Null.
Sotsiaaldemokraatlik Erakond pidi loovutama riigikogus oma fraktsiooni ruumid Konservatiivsele Rahvaerakonnale, kuna vastavalt valimistulemusele EKRE saadikute arv kasvas ja sotside fraktsioon tõmbus kokku. Ehk siis sotsid pidi oma kodinad kokku koguma ja ruumid EKRE-le üle andma.

Üks pealkiri ka möödunud nädalast: Henn Põlluaas paljastab: härrassots Jevgeni Ossinovski on tegelikult kapinats
Helir-Valdor Seeder: sellist hüsteeriat pole võimukõnelustega varem kaasnenud. Isamaa juht ei nõustu nendega, kes ütlevad, et Eestis on nüüd 100 000 natsitoetajat või ullikest, kes millestki aru ei saa.

Kulla mees,

Postimees: Isamaa kaotab liikmeid tempoga neli inimest päevas
Null. Kas see erakond on veel üldse alles ja tegutseb?
Null.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles