Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala ülevaade ehk mis toimus möödunud nädalal poliitikas

Poliitikute teod näevad ilusad välja ainult pimedas.

Veel üks nädal on mööda läinud aga uut valitsust ikka veel paigas pole. Kaja üritas aga kukkus läbi. Siis üritas Jüri ja vaatamata suurele hämamisele, anti talle luba uus valitsus nüüd kokku panna. Aga vaatame siis peale, millega meie kallid poliitikud ja erakonnad eelmise nädala jooksul hakkama said.


Nädala alguses käis Kaja Kallas riigikogu ees kõnelemas ja küsimas mandaati valitsuse moodustamiseks. Muidugi seda talle ei antud. Sellega on see etapp Reformikate jaoks läbi ja lõppenud.

Nüüd on kohe-kohe tulemas europarlamendi valimised ja küsitlused näitavad, et ka selle paneb kinni Reformierakond.

Nüüd siis algabki reformikate kaevikusõda - vaikselt jälgitakse kõike, mida vastane teeb ja siis surgitakse sealt. Loodame siis, et järgnevatel nädalatel saame nende kohta midagi huvitavamat juba siia kirja panna.
Keskerakonnal oli möödunud nädal tegemist kõvasti täis - uueks Tallinna linnapeaks määrati Mihhail Kõlvart ja Jüri Ratast grilliti riigikogu ees üle kolme tunni. Ratas ei vedanud oma fänne alt - ükskõik, mida temalt ka küsiti, oli vastus alati midagi ümmargust ja rattale sarnast. Aga ju siis asi töötas, sest ta elas selle grillimise üle ja voila, talle antigi volitus uus valitsus kokku panna.

Aga see ei oleks Keskerakond kui neist ei ilmuks igal nädalal mingi kriminaalne uudis. Möödunud nädala oma on siin: 90. aastate Eesti suurima finantspettuse autor Sergei Belokon tegi Keskerakonnale 2019. aasta esimeses kvartalis 20 000 euro suuruse annetuse. Tal puuduvad Eestis avalikud ärihuvid ja erakond väidab, et ei tea tema annetuse tegemise põhjustest midagi.

Milline klassika :)
Huvitaval kombel kukkus EKRE reiting korralikult alla: märtsis oli EKRE-l toetajaid 21 protsenti, kuid aprillis ainult 16 protsenti. Kõik muu oli tavapärane jauramine, mis on ikka ruttu väga igavaks muuutunud - süvariik, teised süüdi, blaa blaa blaa. Kui nende jura sarnaselt jätkub, siis pole ka midagi imestada, et nende toetus põhja poole kukub.
Üle pika aja on rohelistest midagi rääkida - Zuusu läks Tallinna abilinnapea kohalt ära ja enda sõnul soovib keskenduda erakonna arendamisele. Tegelikult läheb proua muidugi lapsehoolduspuhkusele. Samal ajal on musta hobusena tulemas roheliste hulgas mängu Evelin Ilves, kes kandideerib europarlamenti. Juba käivad kõlakad, et Evelin Ilves tahab lausa Eesti rohelisi üle võtta Zuusu käest. Kui see nii on, siis läheb ka selles märsilohistajate pundis asi huvitavamaks. Elame- näeme.
Null.
Isamaas juba käärib. Kui oli Kaja Kallase peaministriks kinnitamise hääletus, siis ei hääletanud tema vastu kaks Isamaa liiget. Kui nüüd oli Jüri Ratase hääletus, siis hääletas tema vastu ka Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Seega - uus valitsus pole veel paigaski ega tööle hakanud aga juba on asi vaikselt lõhenemas ka seestpoolt. Helme oli peale hääletust Rataselt uurinud, et mis jama on aga Ratas olevat öelnud, et Ladõnskaja polevat probleem ja ta ajab selle ise korda. Vot nii.
Null.
Null.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles