Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Nädala ülevaade ehk mis toimus möödunud nädalal poliitikas

Kõik erakonnad enam ühele pildile ära ei mahugi.

Hakkab üha selgemaks saama, et Keskerakonna, EKRE ja Isamaa liit tulebki. Ka hakkab üha selgemaks saama, et kohvita, palju tahad aga Reformierakond valitsusse ei saa. Vaatame peale, millega meie kallid poliitikud möödunud nädala jooksul hakkama said.


Kaja Kallas pakkus Jüri Ratasele, et valitsuse võiks ikkagi moodustada reformikad ja keskid. Kaja läks isegi nii kaugele, et pakkus Jürile, et okei, võta siis see peaministri koht. Aga Jürka andis ikkagi Kajale korvi ja ütles, et tema ettepanek koos tantsida on jäänud kolm nädalat hiljaks.

Seega selle peatüki võib nüüd suure tõenäosusega lugeda lõppenuks.

Veel olulist möödunud nädalast: Kaja Kallas käis Kadri Simsoniga kohvikus.
Keskerakonnal oli möödunud nädalal tegemist rohkem kui kopika eest:

Kitsekasvataja Repinski lammutab: mees naaseb kohe-kohe Jõhvi vallavanema ametist riigikogusse aga see ei takista teda mõned päevad ka töötegemist imiteerida ja inimesi lahti laskmast vallas. Repinski ise väidab, et teeb tänuväärset tööd, kangutades lahti mugavustsooni kinni jäänud ametnikke ning loob oma meeskonda. Vot on mees - ise läheb ära ametist aga loob oma meeskonda!

Keskerakond ei pääsenud keelatud annetuse tagasimaksmise kohustusest: Tallinna ringkonnakohus ei rahuldanud reedel Keskerakonna kaebust kohustusele maksta Tallinna linnale tagasi linna poolt finantseeritavas ajalehes Stolitsa Keskerakonda reklaamivate artiklite avaldamise eest 6000 eurot. Papp tuleb linnale nüüd tagasi maksta.

On näha, et Keskerakonna rahakott juba pitsitab: nad teatasid, et Keskerakond Euroopa Parlamendi valimiste eel välimeedia kampaaniat ei telli ning kogu kampaania tuleb märksa odavam võrreldes riigikogu valimistega. See on muidugi Keskerakonnas esmakordne, et kui papp on otsas, siis töid ka ei tellita. Varem pole see neid küll kunagi takistanud.

Jüri Ratasel on kaelas ka suur probleem - erakonna reiting langeb kolinal. Ei meeldi eestikeelsele valijaskonnale tema tegemised ja ei meeldi need ka venekeelsele valijaskonnale. Tulemus: Keskerakonna reiting kukkus kolmandale kohale.

Ja loomulikult ei pääsenud Ratas ka eelmisel nädalal EKRE väljaütlemiste pärast vabandamisest - seekord siis ERRi ajakirjanike teemal.
EKRE jätkab endiselt oma rasket teed, et saada parketikõlbulikuks. Möödunud nädalal püüdis Martin Helme seda teha läbi ajakirjanike ähvardamise: Martin Helme nõuab ERR-ilt EKRE suhtes kriitiliste ajakirjanike karistamist ja eetrist mahavõtmist.

Väike tagasilöök tuli ka koalitsiooniläbirääkimistelt, kus kooseluseadust ei tühistatud. AGA, Martin väidab nüüd, et partnerid andsid selleks talle siiski ühe salajase kuldvõtmekese - edaspidi kehtiks rahvahääletus ja algatus. See tähendab, et kui 50 000 allkirja koos, saaks riigielu puudutava küsimuse referendumile.

Helme väitis ka, et see kuldvõtmeke lahendab ära ka kõik teised EKRE küsimused, mida nad läbirääkimistel ei saavutanud. Eesti jaoks tähendab see nüüd seda, et igal nädalal hakkab toimuma mingisugusel lambiteemal referendum. On, mida oodata!
Evelin Ilves teatas, et kandideerib Roheliste nimekirjas Europarlamenti.
Jevgeni Ossinovski ütles saates Radar, et erakonna juhtimine on tõsiselt tervist kahjustav töö. On, Jevgeni, on. See paistab kaugele.
Isamaa on ka endiselt veel puldis.
Vabaerakonna juht Kaul Nurm teatas, et aitab küll naljategemisest ja astus erakonna juhi kohalt maha. Ka ei osale erakond Europarlamendi valimistel.

Huvitaval kombel on need kaks uudist kõige selgema sõnumiga uudised, mis kunagi Vabaerakonnast üldse välja tulnud on. Aga see kumm ongi nüüd ilmselt tühi.
Eesti 200 millegagi silma ei paistnud möödunud nädalal.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles