Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OHOH! 300 000 eestlase passipildi varastanud mees sai nähtust šoki ja langes koomasse

jagamist

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teatel sai möödunud nädalal küberründaja ligi 286 438 isikut tõendava dokumendi fotole. Politsei tabas reedel ka rünnakus kahtlustatava mehe, kes oli pärast paari passipildi nägemist langenud koomasse.

RIA juhi Margus Noormaa sõnul eiras küberründaja tõenäoliselt andmebaasis olnud hoiatust, kus rangelt soovitati mitte otse eestlaste passipilte vaadata.

Kasutatakse keevitusmaski

“See pole ju mingi uudis, et kui Instagramis või Facebookis panevad inimesed oma pilte üles, siis on need alati äärmiselt hoolikalt valitud või siis n-ö paremaks tuunitud,” sõnas RIA juht.

“Sama ei saa teha passipilte tehes ja igaüks, kes on kunagi mõne dokumendifoto teinud, teab, kui koledad need tegelikult on,” märkis ta.

“See pole võib-olla laialdaselt levinud info, aga kõik Politsei-ja Piirivalveameti töötajad, kes töötlevad eestlaste dokumendifotosid, kannavad oma tööd tehes alati keevitusmaske- või prille, et oma silmi mitte vigastada.”

“Meile teadaolevalt küberründaja seda ei teinud ja tagajärjed olid kohutavad.”

Eestlaste passipilte näinud küberkurjategija langes nähtust koomasse.

Küberründaja vaatas pilte otse

Keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juhi Oskar Grossi sõnul on ründe sooritanud isik tänaseks politsei poolt kinni peetud ja konfiskeeritud andmed, mille ta kätte sai.

“Leidsime mehe üles üsna ruttu tema arvuti IP-aadressi järgi, aga selleks, mis vaatepilt tema kodus avanes, me valmis polnud,” kommenteeris keskkriminaalpolitseinik Gross.

“Tema koju sisse astudes leidsime eest arvuti, milles olid avatud paari eestlase passipilt. Arvuti ekraan oli täis verepritsmeid, mis ilmselt tulid mehe silmadest, kui ta fotosid ilma kaitsevahenditeta vaatas.”

“Mees ise lamas arvuti ees maas vereloigus ja oli saadud šokist langenud koomasse,” rääkis ta.

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) paneb kõigile eestlastele südamele, et mitte kunagi ei tohi kellegi teise dokumendifotosid vaadata ilma kasutamata selleks otstarbeks mõeldud kaitsevahendeid.

Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommentaarid (2)

 • Reet

  29. juuli 2021 - 11:49

  Paras talle. Isegi enda passipildi vaatamine on katsumus. Ja veel- edaspidi ma ei reageeri enam hüüatustele- tere Reet. Seda võib teha suvaline varastatud andmete kasutaja.

  Vasta
 • Oskar

  30. juuli 2021 - 11:55

  Pärast seda, kui mu telefoninumber Facebooki käest plehku pani, ei võta ma kõnesid ka enam vastu. Isegi kui need tulevad tuttavalt numbrilt. Sest mine tea.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles