Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OHOH? Eelmine valitsus kaebab praeguse kohtusse: nad ju kopeerivad meie tegevusetust!

Endine peaminister Jüri Ratas, kes pole siiani aru saanud, et ta pole enam peaminister ja praegune peaminister Kaja Kallas. (fotod: ERR)
jagamist

Eelmise valitsuse liikmed on esitanud kohtusse ühiskaebuse, kus nad süüdistavad praegust valitsust nende tegevusetuse kopeerimises koroonakriisi lahendamisel ja vaktsineerimise korraldamisel.

Ka süüdistab endine valitsus praegust selles, et vähemalt näiliselt ei pöörata suurt tähelepanu erinevatele pseudoprobleemidele.

Üks-ühele

„Olen praeguse valitsuse peale tõsiselt pahane, ikka väga tõsiselt pahane,“ kommenteeris Jüri Ratas, kes pole ainsana siiani aru saanud, et ta pole enam peaminister.

„Minu juhitud…vabandust, Martini (Martin Helme, toim) juhitud valitsus ei tegelenud koroonakriisiga absoluutselt ja sõna vaktsineerimisplaan kuulsin mina esimest korda alles sel nädalal,“ sõnas Jüri Ratas.

„On äärmiselt kahetsusväärne, et uus valitsus tegeleb plagiaadiga ehk jätkab meie alustatut, õigemini seda, mida me ei alustanud ning ei tundu üldse koroonakriisi lahendamisega tegelevat,“ on Ratas pahane.

Ratasele sekundeerib ka EKRE aseesimees Mart Helme.

„Mina nii pehmo pole nagu Jüri (endine peaminister Jüri Ratas, toim) ja ütlen otse välja, et see on täielik sigadus, täielik sigadus ikka!“ põrutab Helme.

„Kaja Kallase juhitud valitsus on asunud täiesti üksühele kopeerima meie valitsuse mittetegemisi ja ränku vajakajäämisi ning mis kõige hullem – nad ei paista, vähemalt näiliselt, üldse pööravat mingit tähelepanu erinevatele pseudoprobleemidele nagu oli seda näiteks abielureferendum,“ sõnas Mart Helme.

Pahaseid on veelgi

Praeguse valitsuse kohtusse kaebajate hulgast leiame ka endise valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiige, kes toob eraldi välja praeguse valitsuse tervise- ja tööminister Tanel Kiige tegematajätmised vaktsineerimiskava osas.

„Minul kui endise valitsuse sotsiaalministril oli aega terve 2020 aasta suvi, sügis ja talvgi takkaotsa, et töötada välja detailne vaktsineerimiskava ning see ka avalikustada aga kas ma tegin seda? Ei teinud,“ kurjustab endise valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiik iseendaga.

„Ja mida teen ma praeguse valitsuse tervise- ja tööministrina? Jätkan tuima näoga endise valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiige tegematajätmisi ehk varastan tema alustamata jätmisi ja jätkan tema alustamata jätmist,“ lisas Tanel Kiik pahaselt.

Küsisime kommentaari ka eelmise valitsuse välisminister Urmas Reinsalult, kelle vastus oli üllatav: “Loomulikult mõistan ma hukka nende tegevusetuse,” ütles Reinsalu, kes on Ratase kõrval teine endine minister, kes ei saa siiani aru, et ta pole enam minister.

„Praeguse valitsuse taoline eelmise valitsuse tegevusetuse kopeerimine on kuritegelik ja nüüd on kohtu asi otsustada, milline peaks olema nende õiglane karistus,“ seisab endise valitsuse kohtusse esitatud ühiskaebuse viimasel real.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (2)

 • Kapten Schults

  26. veebr. 2021 - 11:34

  Igatahes poliitikud võivad ainult rõõmustada, et seaduslikkus on nüüdseks taastatud, kohtud töötavad ja isegi paadunud korruptandile tagab riik õigusemõistmise juures kaitse.
  Alles hiljuti see veel nii ei olnud, räägitakse.
  Siinkohal tahaksingi arutleda selle üle, mis võis juhtuda tegelikult viimasel riigi eelarve erikomisjoni istungil, mida juhatas endine välisminister Urmas Reinsalu. Ja nimelt, kust oli pärit see hirm ja õudus meie uue peaministri näos, kui ta hilinemisega ja selgelt vastu tahtmist komisjoni ette ilmus? Miks ta on avaldanud soovi mitte kunagi enam sellistes väikestes ruumides kellegi ette tulla, või kui, siis olgu tema meelest need komisjonid mehitatud oma inimestega. Miks siiani eelistatakse osalemist neil kokkutulekutel telesilla kaudu? Miks Kallas sealt mõne aja möödudes minema tormas?! Närvid?
  Vastus on mul tegelikult lihtne. Kes oskas oma pilgu suunata ka komisjoniliikmete jäistest nägudest kaugemale, sellele jäi kindlasti silma kummaline, lohakalt laotud tellistest sein peale plätserdatud niiskevõitu krohviga, otse istet võtnud poliitikute selja taga…. Kontrast ülejäänud euroremonditud ruumiga oli ju täiesti silma kargav! Mida see sein varjab??
  Veelgi enam! Olen jahmatusega jälginud, et kui riigikogus tehakse järjekordset kohaloleku kontrolli, siis nii mõnegi liikme kohale tablool ilmub must kastike? Mida see tähendab? Jah, teinekord värvub see kastike küll ka valgeks, ning minu kahtlus hajub, aga kas alati on see nii? Kui pidevalt riigikogu toimetamisi ei jälgi, (mul on muudki tegemist) siis ei oska seda täpselt öelda. Kas võib olla, et mingi kastike ei värvu kunagi? Ehk mälestatakse sel kombel sel kombel ja rahva teadmata kedagi? Tasub uurida.
  Nii ongi siis, et kui Reinsalu haamer erikomisjoni lauda raksatab, siis käib minusugusel tavalisel televaatajal alati külm jutt kerest läbi (esineb ka vappekülma). Seda ütlen küll, et Kaja Kallase tundeisse tuleks eelpool toodu põhjal tegelikult vägagi mõistvalt suhtuda!
  Kuigi võimu kuritarvitused on nüüd mõnda aega juba möödanik, (paljud kinnitavad, et pole siiski kunagi neid olnudki) ei suuda mina siianigi veel mitmel õhtul peale mõne päevase erikomisjoni istungit kuidagi uinuda.

  Vasta
 • Mailis

  1. märts 2021 - 17:09

  Eelmine, valitsus oleks pidanud oma brändi registreerima, siis ei oleks järgmine, Ratase-Kallase valitsus saanud kopeerida eelmise valitsuse “ämbreid”.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles