Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Oih! Tuntud telesaade „Su nägu kõlab tuttavalt“ lõpetab rassismisüüdistuste tõttu!

Blackface!
jagamist

Täna toimub Saku Suurhallis tuntud telesaate „Su nägu kõlab tuttavalt“ finaalsaade, mis jääb ka viimaseks. Põhjuseks, miks saade lõpetatakse, on muidugi loogiline – liigne neegrite ahvimine.

On palju spekuleeritud, miks saade lõpetatakse – sest saade on igavaks läinud; et tuntud inimesed on Eestis otsa saanud või siis et saate vaatajanumbrid on drastiliselt langenud. Kuid need on olnud ainult väga suur osa tõest.

Blackface

Peamiseks põhjuseks on ikkagi fakt, et seitsme hooaja jooksul on lavale toodud sajad ja sajad „blackface“-id, mis on andnud äärmiselt paljudele eestlastele võimaluse solvuda.

Tänapäeval nimetatakse igasugust heledanahalise inimese tumedamaks võõpamist, et kasvõi portreteerida tõetruult mustanahalist kuulsust terminiga blackface. Välismeedias on pidevalt skandaalid, kus pahaaimamatud inimesed sattuvad räige sõimu osaliseks, kuna on otsustanud enda lõbuks või mingil muul põhjusel mustanahalist inimest või karakterit kehastada.

Ehk siis blackface on praktika, kus lavagrimmi abil muudetakse valge artist mustanahaliseks. Kõlab täiesti süütuna, kuid peame endale tunnistama, et maailm ei ole enam ammu selline nagu ta oli 10 aastat tagasi.

Solvumine on popp

Nüüd on äärmiselt popp olla solvunud absoluutselt kõigi ja kõige peale. Kui sind ei kutsuta hellitavalt lumehelbekeseks, siis sa pole oma elu õigesti elanud ning teed midagi väga valesti. Lumehelbeke pole inimene ega eraldi isiksus, lumehelbeke on elustiil!

Seega peamegi selles suures solvujate ja solvunute maailmas endale üha rohkem aru andma, et blackface ei ole enam üksnes värv nahal, vaid toob paljude vaatajate jaoks endaga ka kaastähendused, solvavad rassistlikud stereotüübid ja krokodillipisarad. Oh, õudu!

Lihtsamalt öeldes – tee, mis sa tahad, keegi ikka solvub. Aga eriti just selliste asjade osas, mis tegelikult siinsetele inimestele kuidagi korda minna ei saa aga kui sa solvunud postitust sotsiaalmeediasse ei tee, siis võib ühiskond, sõbrad, pere ja muud koduloomad sind kiiresti ka maha kanda. Sest sa pole nii nagu teised – ehk solvunud.

Sotsiaalmeedia võimendab idioote

Igaüks peab tänapäeval arvestama sellega, et sotsiaalmeedias levib informatsioon äärmiselt kiiresti ja lääneriikides peetakse blackface’i taunitavaks ning selle kasutamisel peab arvestama, et järgneda võib väga terav ja hukkamõistev reaktsioon. Nii on ka rassiste eksponeeriva saatega „Su nägu kõlab tuttavalt.“

Seega jäävad tänaõhtused neegrite ahvimised ehk blackface-id viimaseks, mida te Eesti teleekraanil näete.

Head nautimist!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles