Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Oleg Gross saab teenetemärgi Eesti õhuväe arendamise eest, Jaagup Kreem vaikuse eest

Selleaastased teenetemärkide kurioossemad osalised: Gross ja Kreem. (fotod: Elmo Riig, Ülo Josing)
jagamist

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks. Mõned teenetemärgid on juba ka küsimusi tekitanud.

Sel aastal on teenetemärkide saajate hulgas ka ettevõtja Oleg Gross ja muusik Jaagup Kreem. Presidendi kantselei ei ütle tavaliselt välja, milliste teenete eest märke jagatakse, kuid nende kahe puhul tehti erand.

Grossi helikopter on Eesti õhuväe lipulaev

Oleg Gross saab sel aastal Valgetähe IV klassi teenete märgi mitte odavate ja taskukohaste toidukaupade eest, vaid selle eest, et mees on juba aastaid hoidnud kõrgel Eesti Õhuväe lippu.

Oleg Grossi “sõjamasin” ehk Eurocopter EC 130, millele on paigaldatud raketisüsteemi mulaaž. (foto: Elmo Riig)

„Nimelt on Eesti riik paigaldanud Grossi helikopterisse lahinguhelikopteri transponderi ning lisanud lennumasina külge raketimulaažid. Ja kuna Gross lendab Eestis ringi äärmiselt palju ja tihti ka Venemaa piiri ääres, siis jääb sealpool piiri mulje, et meil on muljetavaldav õhuväe patrullimisvõimekus,“ seisab presidendi kantselei tänases teenetemärkide selgituskirjas.

„Grossi suur üle-eestiline siksakitamine on siiamaani Venemaa luureteenistuste jaoks täielik müstika ja just seda me taotlesimegi.“

“Varem meil taolist võimekust polnud, sest Eesti õhuväe teine lennumasin, Robinson R44 oli pidevalt kas remondis või lihtsalt oli kallis sellega riigile niisama tiirutada. Nüüd on lahendus olemas ja see sobib kõigile,” seisab tekstis.

Jaagup Kreemi teene on vaikuse pakkumine tervele riigile

Muusik ja ansambel Terminaator vokalist Jaagup Kreem saab presidendilt Valgetähe V klassi ordeni.

„Jaagup Kreem on eestimaalasi juba pikka aega rõõmustanud sellega, et pole välja lasknud uut plaati,“ seisab napp selgitus presidendi kantselei teenetemärkide saajate nimekirjas mehe nime taga.

Teenetemärgi saavad ainult kõige tublimad

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi Keskuses. Eelmisel aastal sai teenetemärgi 166 inimest.

Kõiki teenetemärkide saajaid saab vaadata siit!

Hea lugeja! Kas oled valikutega nõus? Anna oma arvamusest meile ja teistele teada loo all kommentaarides!

Kommentaarid (2)

 • Mart

  29. jaan. 2019 - 15:20

  Kui nüüd saaks kuidagi need jõud ühendada! Näiteks kinnitada Grossi kopteri külge Terminaatori valmiva plaadi mulaaz… See oleks tase! Ma arvan nii…

  Vasta
 • yöran

  29. jaan. 2019 - 18:19

  112 on mujalt tuttav number või on nimekirjas kõik hädaabi vajajad ?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles