Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OLULINE! Tänavu tohib ilutulestikurakette müüa ja kasutada ainult koos mürasummutiga!

Mürasummutiga varustatud ilutulestik tähendab seda, et sädemed on aga pauku pole! Nagu impotentidelgi.
jagamist

Vabariigi Valitsus võttis sel nädalal vastu määruse, mille kohaselt tohib sel aastal müüa ja avalikult kasutada ainult selliseid ilutulestikutooteid, millel on küljes mürasummuti. See nõue toob omakorda kaasa ilutulestikutoodete mitmekordse kallinemise.

Alates 1.detsembrist 2018 kehtima hakanud määrus ütleb, et iga ilutulestiku müüja peab oma toodetele külge monteerima müra summutava seadme, mis testide kohaselt vähendab plahvatava ilutulestikuraketi müra isegi kuni 70%. Ilma vastava seadmeta ilutulestikutoodet müüa ei tohi.

Pilt on, heli pole

„Lihtsamalt öeldes tähendab see seda, et pilt on aga heli ei ole – raketid lendavad ikka samamoodi taevasse, kus nad moodustavad erinevaid värvilisi kujundeid, kuid taolist suurt plahvatavatele rakettidele omast müra enam olla ei tohi,“ seisab siseministeeriumi välja antud määruses.

Sellised näevad välja ilutulestiku raketid kui neile on mürasummuti külge monteeritud. See teeb toote hinna poole kallimaks.

„Loomulikult on see täielik sigadus, sest mis ilutulestik see enam on kui lihtsalt mingid sädemed taevasse lendavad ja pauku ei olegi – nagu mingid lendavad impotendid taevas,“ märkis erinevates kaubanduskeskustes ilutulestikku müüvate lettide omanik Jevgeni (45).

Raketid lähevad kallimaks

„Need mürasummutid, mis nüüd peale monteerima peab, on kohati isegi kallimad kui raketid ise. See tähendab, et kliendid peavad sel aastal oma rakettide eest isegi rohkem kui topelt maksma võrreldes eelmise aastaga,“ on Jevgeni vihane.

Tööpõhimõte: kuidas töötab rakett ja kuidas sobitub sinna juurde mürasummuti, mis nüüd on kõigile rakettidele kohustuslik.

„Kas tõesti ei kannata inimesed siis ühte kuud aastas ära neid rakette oma koduakna all keset ööd? Ja kuidas siis koduloomade omanikud teada saavad, kas nende loomad on raketikartlikud või mitte?“ pärib nõutu Jevgeni.

Määrus jõustus alates 1.detsembrist 2018 ja seega saab ilutulestikurakette osta nüüd ainult koos müra summutava seadmega.

Hea lugeja! Anna meile loo all kommentaarides teada, mida Sina sellest teemast arvad – kas taoline määrus valitsuse poolt oli vajalik?

Kommentaarid (5)

 • Toomas Koomas

  5. dets. 2018 - 11:12

  Aga mul jäid eelmisest aastast raketid üle kui ma täis peaga ei leidnud süütenööri üles, kas kuskilt saab eraldi summuteid osta ja neile külge monteerida? Ja kas igale raketile eraldi summuti monteerimise asemel ei saaks lihtsalt kõik raketid ühte summutisse/kasti panna ja seal kasutada? Nt mul on vana külmkapp kuhu saaksin kõik korraga sisse panna ning õhku lasta.

  Vasta
  • Kiku

   5. dets. 2018 - 12:00

   See on aus plaan

   Vasta
 • puu käis

  5. dets. 2018 - 18:50

  eino toomas,,sa saad oma eelmise aasta paugutid ühte summutajase kah panna ”ahju alla” , usu mind ,kõrvalmajas naaber sind ei kuule ,,,,hea kui sa isegi ennast kuuled 🙂

  Vasta
 • 0ttoKatz

  6. dets. 2018 - 16:45

  Kas kellelgi raketipüstoli summutajat on müüa? Kaliiber 26 ja 12.

  Vasta
 • yöran

  9. dets. 2018 - 07:14

  Hea, et teada andsite. Meie linnas juba rikutu seadust. KUHU KAEBAMA PEAKS?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles