Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OTSE: Politsei lasi autovarguses kahtlustatava Leedu mehe juba vabaks

jagamist

Täna öösel käivitatud politseioperatsiooni käigus pidas politsei kinni Leedu kodakondsusega mehe, keda oli alust kahtlustada sõidukivarguses. Nüüdseks on mees vabastatud, sest mitte keegi ei suutnud tema nime protokolli kirja panna.

Sündmused said alguse öösel kella 2.30 paiku, kui politseile teatati Tartus ühes hoovis askeldavast kahest kahtlasest mehest. Nähes sündmuskohale lähenevat politseipatrulli, põgenesid mehed sündmuskohalt.

Kinnipidamine nagu actionfilmis

Vastu hommikut kella 5.30 ajal nähtu mehi Emajõe lähedal ning politseid silmates püüdsid nad taas põgeneda ega reageerinud korduvatele käsklustele peatuda. Meeste peatamiseks tegi patrullpolitseinik oma teenistusrelvast kolm hoiatuslasku õhku.

Üks meestest õnnestus seejärel kohe kinni pidada. Politsei selgitas välja, et tegu on 22-aastase Leedu kodakondsusega noormehega, kes pärit tegelikult Poolast.

Žaliūkių tööstuslinn, kust autovargad pärit on. Otseselt pole sellel pildil midagi looga pistmist, sest vargad seal ei ela, küll aga peaks see andma lugejale taustainfot, et millisest keskkonnast pätid pärit on ja ilmselgelt näitama, et just taolises kohas üleskasvamine ongi põhjuseks, miks mehed Eestist autosid varastamas käivad.

Kinnipeetud mees vabastati üsna pea

„Edasi läks lugu üsna kurioosseks, sest kui me püüdsime hakata koostama protokolli, siis ei saanud meist mitte keegi sellega hakkama. Põhjus oli väga lihtne – mitte keegi ei suutnud tema nime hääldada, ammugi siis veel kirja panna,“ märkis autovarga kinni pidanud patrullpolitseinik Tauno.

Kui kinnipeetud mehelt küsiti, et mis on teise jooksus oleva mehe nimi, said mitmed nime kuulnud politseinikud tugevad kuulmiskahjustused ning üks patrull viidi haiglasse keele tugevakujulise sõlmemineku tõttu kui ta üritas nime hääldada.

„Edasiste suuremate tervisekahjustuste vältimiseks olime sunnitud antud kodaniku vabadusse laskma ning igaks juhuks ka teise päti otsimise lõpetama,“ lisas politseinik.

Autovargad on Poola juurtega Leedu noormehed

Lugejakirjale teadaolevalt on kahtlustatavate Leedu autovaraste nimed Pavelszchzxz Szymankowszczyznamkus (22) ning Grzegorz Brzęczyszczykiewiczicius (29).

Politsei palub, et kui keegi näeb Lõuna-Eestis sõitmas või ebaloogilisse kohta maha jäetud välismaise registreerimisnumbriga sõiduautot, sellest kohe hädaabinumbril 112 teada anda. Politsei palub ka kõigil kodanikel enne politseisse helistamist teha kindlaks, millist nime kahtlusalune täpselt kannab.

„Kui tegemist on millegi lihtsaga nagu näiteks Peeter Saar, siis patrull ka välja saadetakse, muudel juhtudel teeme näo, et meil on kiire muude asjadega,“ öeldi politseist kommentaariks.

Kommentaarid (4)

 • Mart saag

  14. nov. 2018 - 23:24

  Loodan,et see on huumorinurk,aga kui ei siis peaks Anvelt tõsiselt midagi uut unes nägema.

  Vasta
 • mutt

  15. nov. 2018 - 03:12

  see ei saa olla mingi huumor, mis jutt, mina saan iga päev oma päevauudised just siit, ei ole võimalik, et see on mingi nali

  Vasta
 • arvi

  15. nov. 2018 - 19:18

  no veel lollim artiklli pole elus sees ligend , teiseks leedukatel pole sellist perekonasi ! kolmaks kas kontrolliti oiget dokumentid neil kaes oli?

  Vasta
 • Ise

  17. nov. 2018 - 14:07

  Eelmise uudisega mitte seotud teadaanne: Politsei otsib samal päeval jaoskonna ees kaduma läinud teenistusautot…

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles