Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OTSE VIHULAST | Rahahädas valitsus astub meeleheitliku sammu ja kutsub appi golddigger Anita Sibula

Vabariigi valitsus on kaasanud eelarveläbirääkimistele tõelise raskekahurväe.
jagamist

Vabariigi valitsus, kes arutab Vihula mõisas juba mitmendat päeva riigi eelarvet, on jõudnud olulise otsuseni – eelarveläbirääkimistele kaasatakse Eesti esiekspert selles, kuidas rikastelt meestelt raha välja pumbata.

Kuigi alguses kogunes valitsus 17 000 eurot maksumaksja raha maksma läinud kokkusaamisele Vihulasse otsima kärpekohti, saadi seal ruttu aru, et otsida tuleks hoopis uusi tulukohti.

Pingelised läbirääkimised

Vihula mõisas on eelarveläbirääkimistel esindatud iga valitsuserakonna parimad ja võimekaimad, kellest igaüks on käinud juba välja ka oma parimad ideed, vastavalt vaimsele võimekusele.

Reformierakonnast osalevad läbirääkimistel peaminister Kaja Kallas ja rahandusminister Mart Võrklaev, kellest viimane pakkus näiteks välja, et riigi kõrgeimad teenistujad ja riigikogu liikmed saaksid edasi kõrget palka ja igaaastast palgatõusu ja kärpida ja külmutada saaks näiteks muidusööjate nagu politseinike, päästjate ja õpetajate palku.

Sotsiaaldemokraatidest on kohal erakonna riigikogu fraktsiooni juht Jevgeni Ossinovski ning siseminister Lauri Läänemets, kellest viimasel pole näiteks sotsile kohaselt majanduse toimimisest küll mitte mingit arusaama, kuid kes vaatamata sellele käis välja idee võtta eelarve jaoks nii vajalikku raha sealt, kus seda ju lademetes on – seina seest.

Läbirääkimistel esindavad erakond Eesti 200 välisminister Margus Tsahkna ja haridusminister Kristina Kallas. Eesti 200 esimeest Lauri Hussarit kaasa ei võetud, sest viimane on siiani solvunud EKRE saadiku Kalle Grünthali küsimustest ja lakub kodus haavu.

Vaatamata oma mitteosalemisele andis Hussar siiski oma erakonnakaaslastele eelarveläbirääkimistele kaasa targad õpetussõnad, kus ta ütles, et lahendus riigieelarve osas on väga lihtne – tuleb leida lahendus.

Nii Kristina Kallas kui ka Margus Tsahkna lubasid erakonna esimehe tarku sõnu läbirääkimistel ka järgida.

Vaja on leida 200 miljonit

Täna jõuti siiski selgele arusaamisele, et kärpeid leida on keeruline, et mitte öelda võimatu ning keskenduda tuleks hoopis uute tuluallikate leidmisele.

Kuigi sotside idee lisamaksustada pankasid tundus pärast mitme kasti veini konsumeerimist üha rohkematele hea idee, päästis päeva Eesti 200 liige Hendrik Johannes Terras, kes märkas Instagrammis üht suunamuudijat, kes alatasa hooples sellega, kuidas ta terve oma elu rikaste meeste kulul elab ja absoluutselt neile rikastele meestele mitte mingeid teenuseid vastu pakkudes teenib miljoneid.

Terras teavitas riigi eelarve potentsiaalsest päästerõngast koheselt ka Tsahknat, kes idee teistele valitsusliikmetele välja käis.

Nüüd oodataksegi Vihulas Eesti esigolddiggeri saabumist, kellelt asutakse juba homme hommikul nõu küsima, kuidas Euroopa (või miks mitte ka maailma) rikastelt meestelt saada tasuta raha, ilma ise midagi vastu andmata. Wink-wink.

Lugejakiri.ee meeldib? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • Naljanina

  16. sept. 2023 - 15:04

  Sibul toob koorijale pisara silma.

  Vasta
 • Teadja

  16. sept. 2023 - 15:06

  Anita Sibul soovitab: “Obstruktsioon sulle, palk mulle.”

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles