Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OTSUSTATUD! Eestlased enam järgmisel aastal Eesti Laulul osaleda ei saa

On fakt, et ükski eestlane poleks oma võitu nii emotsionaalselt ja kaamerasõbralikult väljendanud. (foto: ERR)
jagamist

Eesti Laulu korraldusmeeskond on teinud otsuse – järgmisel aastal ei tohi konkursil osaleda enam mitte ühtegi eestlast ega eestikeelselt laulu. Ka muutub konkursi nimi, uueks nimeks saab Estonian Song.

Tänavune Eesti Laul oli märgilise tähtsusega – finaali jõudsid kolm lugu, mis kõik olid ingliskeelsed. Kolmest finalistist kaks ei ole eestlased ning isegi Uku Suviste veetis enamiku ajast Venemaal.

Muutusi on ees palju

„Nüüd on pall veerema pandud ja seda ei peata enam miski. Lisaks faktile, et enamik lugusid, mis sel aastal osales, olid ingliskeelsed, oli ka žhürii sel aastal ainult välismaalastest koosnev. Lauljad välismaalased, laulud muukeelsed, žhürii mujalt – saate vist ise ka aru, kuhu ma tüürin,“ märkis Eesti Laulu tänavune korraldaja Tomi Rahula.

„Midagi ei ole teha – Eesti lauljate tase lihtsalt ei küündi välismaa omade tasemele. Ega me näeme ju tegelikult samu protsesse terves ühiskonnas – välismaalased tulevad siia ja võtavad meie inimestelt töö kõik ära. Ei ole vahet, kas Ukraina keevitajad või India programmeerijad – nad lihtsalt on meist paremad. On igati loomulik, et nüüd jõuab kord ka Eesti Lauluni,“ märkis Rahula.

“Ja mis oluline asi veel – meie omad lauljad ei oska ju mingeid emotsioone välja näidata – seisavad seal nagu tuimad tükid ja mingit dramaatikat pole. See kõik pole kokku just eriti hea kaamerasõbralik kombo.”

Võitja Victor Crone hoidis kogu aeg pinget üleval ka publiku jaoks. Uku Suviste asemel oleks võinud seal olla ka üks haavapakk. (foto: ERR)

Töö kaotavad ka korraldajad

„Ega siis lauljad ainukesena pole siin meil amatöörid – oleme teinud otsuse, et kui tahame maailmas kuhugi jõuda oma lauludega, siis peame ka kogu korraldusmeeskonna välja vahetama,“ selgitas mees.

Järgmisel aastal tulevad valgustajad Poolast, helimehed Portugalist, lavatöölised Rumeeniast ja piletimüüjad Taanist, peakorraldaja Tšiilist – absoluutselt kõik vahetatakse välja.

Eesti Laulu konkursi nimi esialgu ei muutu

„Ainukesena ei muutu konkursi nimi – või noh, see läheb ingliskeelseks. Uueks nimeks saab Estonian Song. Arutasime seda välisžhürii liikmetega ja kõik olid nõus, et Eesti Laul on liiga kohmakas ja arusaamatu muule maailmale. Juba käisid mõtted peast läbi, et paneme täiesti uue nime aga jõudsime ikkagi arusaamisele, et see võib eestlastele jätta vale mulje – nagu ei olekski tegemist Eestis toimuva ja eestlastele mõeldud laulukonkursiga ja nii jätsime vähemalt tulevaks aastaks ürituse nime samaks,“ märkis Rahula.

Nautigem siis viimast korda Eesti Laulul osalenud tõelist Eesti lugu Eesti lauljate ja Eesti laulukirjutajatega:

Eestlased on tuim rahvas

Probleeme oli tegelikult ka eestlastest publiku vähese emotsionaalsusega.

“Kogu muu maailma jaoks on Eurovisiooni eelvõistlused suur rahvaüritus – kõik hõiskavad ja on rõõmsad. Meie kaameramehed pidid finaalüritusel tikutulega otsima taga mõnda nagu, mis vähekenegi naerataks või näitaks välja mingit emotsiooni. See on suur probleem, sest kogu maailma Eurovisiooni fännid vaatavad meid ja on oht, et nad langevad masendusse kui publiku nullreaktsiooni näevad. Seetõttu võivad uued korraldajad otsustada järgmistel aastatel, et võibolla ka publik üldse välja vahetada,” lisas Rahula.

Laulukonkurss Estonian Song alustab juba käesoleva aasta sügisest kui välismaa lauljad ja laulukirjutajad saavad oma lugusid konkursile esitama hakata. Estonian Song-i finaalkontsert toimub 16.veebruaril 2020.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et tuleval aastal läheb kogu üritus professionaalsemaks ja tõuseb oluliselt nii lugude, esitajate kui ka lavashow kvaliteet? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Kommentaarid (5)

 • Ingmar

  18. veebr. 2019 - 20:27

  Miks nii siis. Võiks ikka nii olla nagu on onud.see koik on nii hea

  Vasta
  • malle

   19. veebr. 2019 - 21:40

   Miks siis nuud tahetakse eesti laul ara kaotada sellel konkursil peaks olema eesti keelsed laulud mitte ingliskeelsed nuud siis oleme niikaugel et eestlased enam eo saagi voistelda.Me oleme ju Eesti mitte moni valisriik.

   Vasta
 • Seila

  23. veebr. 2019 - 11:16

  Mul on veel ettepanek. Tegelikult peaks ” Eesti Laulu” ülekande Eesti kanalitest kah ära jätma. Kellele neid emotsioonituid Eesti hääletajaid vaja..

  Vasta
 • yöran

  23. veebr. 2019 - 11:35

  Täitsa lõpp! Tuleb mingi VC ja “Eesti Laulust” saab “Eesti song”. Saa või tõesti songa.

  Vasta
  • Reedik Piibe

   3. märts 2019 - 12:43

   … võeti sõnad suust: Estonian nabasong!

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles