Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OTSUSTATUD! Erakondade rahastamist hakkab kontrollima Liis Haavel

Sama üllatunud näoga hakkavad olema ka kõikide erakondade skeemimeistrid kui Liis Haavel nad tabab!
jagamist

Valitsus andis täna teada, et loobub ikkagi plaanist anda erakondade rahastamise järelevalve riigikontrollile ning selle asemel luuakse eraldi järelevalvekomisjon, mida hakkab juhtima tuntud pettur ja kõigi skeemitamiste vaimne ema Liis Haavel.

Peaminister Jüri Ratase sõnul polevat praegusel järelevalvesüsteemil küll midagi viga aga sellegipoolest vajab süsteem korralikku raputust.

Riigikontroll jääb hädiseks

„Kinnitan täna teile, et meil pole tänasele Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK) mitte mingisuguseid etteheiteid ja süsteem töötab laitmatult,“ märkis peaminister Ratas.

„Kuid arvestades seda, et avalikkuse tähelepanu on suuresti koroonakriisil ja suveilmadel ja seetõttu tekib ka kõigil erakondadel suurem soov annetatud rahadega susserdada, siis jääb senine komisjon lihtsalt hätta järelevalvega ja vaja on süsteemi täielikku raputust,“ sõnas peaminister.

„Tänasel kabinetinõupidamisel otsustasimegi, et me ikkagi ei anna erakondade rahastamise järelevalve funktsiooni üle ka riigikontrollile, sest meile hakkas tunduma, et ka nemad võivad olla liiga hädised tõeliselt suurte pettuste ja skeemitamiste lahtiharutamisel,“ kommenteeris Ratas.

Välja tuuakse raskekahurvägi

„Olgem ausad, Eestis pole mitte ühtegi erakonda, kes poleks annetajate rahadega nihverdanud ja susserdanud, jäänud haledalt vahele ja jälle sama asja korduvalt uuesti teinud,“ selgitas peaminister.

„Seetõttu saigi tehtud otsus, et toome välja tõelise raskekahurväe – kellegi, kes tunneb igat pettust ja igat skeemi ka une pealt – Liis Haaveli.“

Liis Haavelil pole mingi probleem imbuda ka ükskõik, millisesse erakonda, sest ta on maskeerimise maailmameister.

„Oleme Liisiga (Liis Haavel, toim) juba ka vanglas kohtunud ning ta on oma jah sõna andnud. Niipea, kui ta saab vanglast välja, saab ta panna kokku oma meeskonna ning tööle asuda,“ ütles peaminister.

„Selle lahendusega saame olla 100% kindlad, et ükski erakond ei julge enam erakonnale annetatud rahadega susserdada ega nihverdada, sest kuklas hingab tõeline ekspert, kes näeb läbi absoluutselt iga skeemi ja pettuse,“ lisas peaminister Jüri Ratas.

Hea lugeja! Mida arvad valitsuse plaanist Sina? Kas nüüd saab lõpuks ometi ka erakondade annetustega susserdamine läbi kui seda hakkab kontrollima kõigi pettuste vaimne ema Liis Haavel? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LUGU: Aasta Koristajaks 2019 valiti Liis Haavel

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (5)

 • mida veel

  27. mai 2020 - 20:30

  paneme ehk tiidu ja teedu kah easi’i juhtima, ma olen algusest saati öelnud et see valitsus meid kukutab

  Vasta
  • desperaado

   28. mai 2020 - 13:35

   tiit ja teet hakkavad äärekividega teed sillutama

   Vasta
 • mutt

  30. mai 2020 - 17:29

  mis te siin pahandate, et lame nali. Kas olete ise paremat nalja teinud? Ja ärge hakake kohe valitsusega võrdlema, et nad teevad paremini. Neil on ikka palju rohkem raha ka, et naljategijatele maksta.

  Vasta
 • Tapeedimuster

  1. juuni 2020 - 21:56

  Väga hea valik. Võiks olla isegi tulevane ministrikandidaat või siis vähemalt rahandusministri nõunik.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles