Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Päästeamet on hädas Evelin Ilvese tselluliidi reostusega Läänemeres

jagamist

Päästeamet teatas täna varahommikul, et ei saa enam hakkama Evelin Ilvese talisupluse järel merre kogunenud tselluliidiga võitlemisega ja palub riigilt selleks täiendavaid ressursse ning kutsub appi vabatahtlikke.

Päästeameti merereostustõrje ülema Urmas Kase sõnul algas probleem täpselt 66 päeva tagasi ehk samal päeval kui Evelin Ilves hakkas regulaarselt meres ujumas käima ühtki päeva vahele jätmata.

Tselluliidi reostus on ühtemoodi hull nii Hiiumaa rannikul kui Tallinna lahes

„Alguses ei saanud me üldse aru, kuidas saab Hiiumaal nii palju tselluliiti merre tekkida. Kahtlustasime kohalikke ettevõtteid aga tõestada midagi ei suutnud,“ rääkis Kase. „Siis hakkasid samasugused tselluliidireostuse ilmingud järsku tulema ka Tallinna kandis ja olimegi põlvili surutud – meil puudub lihtsalt võimekus võidelda niivõrd laiaulatusliku reostusega,“ on päästeametnik meeleheitel.

Evelin Ilvese ja tema talisuplejatest sõbrannade tselluliidireostus meres.

Ilves tunnistas reostamise ise üles

Ühel hetkel nägid ka päästeametnikud Evelin Ilvese talisupluse videot Facebookis ja siis oli reostuse allikas selge. Samuti ilmus samal teemal artikkel sellises kummalises kohas nagu Toidutare blogi (loe artiklit siit!), kus Evelin Ilves ise samuti üles tunnistas oma teo.

Kallid kehaprotseduurid tselluliiti kehast ära ei viinud

„Olen avastanud, et külma merre minek sulandab mind kuidagi aastaaegadesse. Kadunud on ilma halvenemise ja pimeduse süvenemisega seotud tujud ja nurinad. Kontakt merega viib mind talve ja jäisesse pimedusse sisse, otse tema südamesse ja me saame justkui üheks elemendiks. Täna olen osa sügisest ja mõne aja pärast talvest,“ selgitas Evelin Ilves seda, miks ta oma tselluliiti otse loodusesse laseb.

https://www.facebook.com/evelinilves999/videos/2109120449133096/

Päästeameti tõestusmaterjal: Evelin Ilves jagas Facebookis vahvat videot Hiiumaalt Lussuliiva rannast, endine esileedi otsustas kõledas sügises ühe jäise supluse teha ja toksilised jäägid kehalt merre raputada.

„Esimene praktiline talisupluse audit on samuti üpris üllatav. Suurim hirm – haigeks jääda – on hajunud. Kõik on ainult tervenenud. Ühed ärevus-ja kahed unehäired on taandunud. Kadunud on ka enneolematult suur hulk tselluliiti, mis nii mõnelgi kehal aastaid kadumast keeldunud. Kõigi kallite protseduuride kiuste on külm meri kõige mõjusamaks osutunud,“ märkis Ilves.

„Novembrikuisest tormisest merest välja tulles oled nagu piparmündikomm, karge ja kristallselge ja see on imeilus!“ selgitas Ilves seda tunnet, kui oled tselluliidikoorma merre saanud raputada.

„Ma tean nüüd omast kogemusest, et kui naised on maailmameres igaüks justkui veepiisk, siis kokku oleme ookean! See on määratu jõud!“ lisas Evelin Ilves selgituseks, miks ta on otsustanud Eestimaa loodust üheskoos teiste kaasosalistega reostada.

Kohalikud on ülinärvis ja nördinud

“Kurat võtaks, Evelin, Meil pole midagi selle vastu, et sa siin meil ujumas käid Hiiumaal aga no kurat, raisk, korja oma pekk ka kokku peale ujumist onju!” kõlas mitme kohaliku suust täna.

Mõned reostustõrje päästeametnikud pole juba üle kahe kuu oma peresid näinud ja võitlevad tselluliidiga merel.

Hea Lugejakirja lugeja! Kas sina pead õigeks seda, et Eesti riigi endine esileedi kasutab niigi reostunud Läänemerd omaenese tselluliidi maharaputamiseks? Anna meile loo all kommentaarides märku.

1 kommentaar

  • Mart Saag

    14. nov. 2018 - 23:30

    Kas see leht ongi muutunud absurdihuumori nurgaks?

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles