Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

PÄEVA KLÕPS: Tulevane siseminister Mart Helme näitas ajakirjanikele, kust raha tuleb!

Tulevan siseminister Mart Helme näitab, kust raha tuleb.
jagamist

Tulevane siseminister ja EKRE esimees Mart Helme kutsus täna kokku valitud ajakirjanikud, et teha neile lõplikult selgeks, kust valitsus oma lubaduste katteks raha saab ja kuhu ettevõtjad rohkem raha panema peavad.

„Raha on Eestis olemas ja seda pole teps mitte vähe. Aga kas see raha jõuab tavalise inimeseni? Ei jõua! See jääb siia kasti kinni!“ ütles Helme kepiga sularahaautomaadi poole viibutades.

Süüdi on ettevõtjad

„Meie inimesed lähevad madala palga pärast Eestist ära, sest paljud meie inimesed keelduvad madala palga pärast üldse tööle minemast ja selliste inimeste hulgas tekib pikapeale deklasseerumine. Samal ajal, kas ei soovita või ei suudeta maksta meie inimestele normaalset palka ja tassitakse meile sisuliselt orjatööjõudu,“ selgitas Helme.

„Me peame selle jama nüüd kontrolli alla võtma – riik peab hakkama kontrollima ja ettevõtja vastutama selle eest, et nad paneksid siia masinasse rohkem raha sisse ja tavalised inimesed saaksid siitsamast rohkem siis ka välja võtta. See asi peab olema riiklikult kontrollitud ja reguleeritud,“ raius Helme.

Kas eesmärgiks on ettevõtjate sundimine maksta rohkem palka?

„Vaadake, te püüate siin mu sõnu väänata praegu – majandus ei ole prioriteetne. Prioriteetne on rahvus ja rahvusriik. Kui rahvusriiki hävitatakse mingi renditööjõu, illegaalse tööjõu, orjatööjõuga, siis sellega me nõus ei ole. Ettevõtja peab nüüd hakkama tegema kahte asja – saatma oma välismaised orjad riigist välja ja panema Eesti töötajate jaoks raha rohkem masinasse sisse,“ sõnas Helme.

„Mis selles küll nii keerulist on, aru ma ei mõista.“

Küsimusele, kust ettevõtja selle lisaraha võtma peaks, vastas Helme: „No kuulge, kas mina pean siis nüüd kogu töö ära tegema ja ettevõtjaid õpetama hakkama või? Just täna toodi Eesti Panka raha rekadega juurde – helikopterid tiirutasid linna kohal ja kõik muu tulevärk sinna juurde. Kuskilt pidi see raha ju ometi tulema. Ettevõtja peab nüüd riigist eeskuju võtma ja samamoodi tegema,“ lisas Helme.

Täna toodi tõepoolest suure kolonni ja helikopterite saatel Tallinna lennuväljalt Eesti Panka mitu rekkatäit sularaha. (foto: internet)

1 kommentaar

 • Hi.1000Ö1S

  12. apr. 2019 - 23:08

  Usu või ära usu. Raha paneb turu ja majanduse käima, kui palka maksta inimestele ühtlasemalt. Ettevõtjad ei jõua üksi kogu riigis teenitud raha niikuinii tarvitada ning raha läheb pangas kontol seisites ainult odavamaks ja kaob virtuaalsena. Nii kaotavad kõik, riik maksudena , pank rahana ja inimesed ütlevad ainult: “Head teed” , “Head aega”ja “Head uut, ja paremat teist ilma”. S.T.T.L. Uued seltsimehed nagu tahavad vanad härrad ja teevad karjääri ahnetele . Aga ohh helde aeg on näidanud, et sm-d unustavad kiiresti, ise härradena, matsi, kes kaevas auku. Nii on elu Maal karm, aga õiglane ja nii ilus, et sitemaks minna ei saa, kui raha pole. . Nats alati oli, on kohati tubli töökas Mats ja mehena ei kummarda seltsimehe ees ega võta mütsi maha saksa ees.
  Inimene ütleb inimesele “Tere” Tunneb, mõistab ja usub libahunti, kes ei tea, mida teha, koerana hundi pulmas pruudi rollis olles. Jne käib tsirkus teatris.
  Ars longa, vita brevis. . .

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles