Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pangad paigaldavad juba lähitulevikus sularahaautomaadid kaubanduskeskuste katusele

Disainibüroo nägemus sularahaautomaadist katusel
jagamist

Eile lahvatas skandaal selle üle, et Swedbank oli oma Räpina sularahaautomaadi paigaldanud liiga kõrgele ning inimesed ei ulatunud isegi ekraanini. Lähitulevikus on pankadel ühine plaan paigutada sularahaautomaadid veelgi kõrgemale – lausa kaubanduskeskuste katustele.

Eesti Pangaliidu juhatuse esimees Erki Kilu märkis liidu aastate 2018-2020 plaanidest ülevaadet tehes, et eesmärk on saavutada Eesti pankadele ühine pangaautomaatide võrgustik ning tõsta need siis füüsiliselt kõrgemale kui kunagi varem. Swedbanki Räpina automaadi tõstmine oligi selle plaani esimene faas ehk n-ö testkatse.

Rahva tervis on peamine argument

„Kui me tõstame sularahaautomaadid kaubanduskeskuste katustele, siis lahendame me tegelikult ära korraga kaks teravat sotsiaalselt probleemi, mis meie riigis hetkel on. Nendeks on inimeste rasvumine ja liigne raha kulutamine,” sõnas Kilu.

“Statistika näitab, et Eestis on täna iga teine inimene kas ülekaalus või rasvunud. Kui inimesed peavad juba lähitulevikus palju vaeva nägema ja rahale katusele ise järgi ronima, siis ühest küljest on see hea kardiotrenn ja teisest küljest käivad inimesed kokkuvõttes vähem sularaha välja võtmas ning ka kulutavad sellevõrra vähem,“ märkis Pangaliidu juht Kilu.

„Liialt muretseda inimestel  siiski pole vaja, et kuidas katusele täpselt saab. Iga sularahaautomaadi juurde tuleb kindlasti ka redel, mida pidi klient kaubanduskeskuse katusele ronida saab,“ märkis ta.

Esimesed sammud rahva tervise nimel on tehtud

Pangaliidu plaaniga on üldjoontes päri ka Eesti Korvpalliliit, mille liikmed rõõmustasid juba Räpina automaadi kõrgemale tõstmise üle. „Tavaliselt on need kuradi sulaautomaadid nii madalal, et peab põlvili lausa roomama nende ette, Räpina oma tundub vähemalt pildi järgi enamvähem normaalsel kõrgusel olevat. Lõpuks ometi on olemas üks automaat, mis ei diskrimineeri pikka kasvu inimesi,“ saadeti Eesti Korvpalliliidust kommentaar Lugejakirjale.

Swedbanki skandaalselt kõrgele tõstetud Räpina sularahaautomaat

(Lugeja foto Facebookist, hetkel pole veel teada, mis isendiga pildil on tegu. Kahtlustame kääbusmammit)

Millal täpselt sularahaautomaate kaubanduskeskuste katustele paigaldama hakatakse, ei osanud Kilu veel öelda. „Kindlasti juhtub see järgmise aasta jooksul,“ lisas ta.

Hea Lugejakirja lugeja! Mida arvad sina Pangaliidu värskest plaanist hakata hoolitsema rahva füüsilise ja finantsilise tervise eest? Anna loo all kommentaarides oma seisukohast ka teistele teada!

Kommentaarid (3)

 • Marie

  20. okt. 2018 - 22:03

  Ehh kas tõesti pole midagi targemat pankadel teha.
  Kuidas siis invaliidid ratastool või kõrgust karvad inimesed raha saavad? Ei saagi ju
  Öelge kohe et pankadel ei meeldi sularaha ja nii jääb panka rohkem raha alles või siis on pankades pikemad järjekorda.

  Vasta
  • Swedpang

   29. okt. 2018 - 21:11

   Aga alati saab soetada endale uue toote nimega “Swedpang” hetkel osta.ee-s üks oksjonil.

   Vasta
 • 👍

  21. okt. 2018 - 10:39

  😂😂😂😂😂

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles