Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pärnus algab aktsiisi langust tähistav üldjooma- ja tantsupidu „Minu Parm”

"MinuParm" esimene õhtu läks väga hästi - rahule jäid nii osalejad kui korraldajad. Rahule ei jäänud kohalikud elanikud ega politsei.
jagamist

Sellal kui pealinn sätib end laulu- ja tantsupeoks, toimub selle aasta joomapealinnas Pärnus värsket alkoholiaktsiisi langetamist tähistav üldjooma- ja tantsupidu „Minu Parm”. Pidu toimub paari päeva jooksul Pärnu Superalko esisel platsil ja lõpeb igal õhtul kella kümneks.

Mitmekesine ja patriootlik programm

„Miljonid eurod on vaja nüüd Eesti riigieelarvesse tagasi juua, seepärast on tarvilik korraldada erinevaid teemakohaseid üritusi!” sõnas üks peo korraldajatest kunstnik ja kultuurikandja Liisa Roomets alias Viruvalgeke.

Ainsa akrediteeritud ajakirjanikuna oli Lugejakirja toimetusel peo toimkonna täielik tähelepanu. Olenemata keskpäevasest lõõsast ja samas ka tugevast meretuulest, oli peo esimene õhtu täies hoos ja kohal oli kümneid mittekaineid, kuid tublilt riigikassat täitvaid inimesi.

Kavas on peamiselt mitmed grupikülastused viinapoodi, kuid pidustused hõlmavad ka suurt kultuurikava.

„Paar kammerkoori on end üles andnud, kes esitavad ikka neid õigeid laule, millele kõik kaasa saavad laulda. Millalgi nad vist jõuavad…” ütles Viruvalgeke, viibates paarile püsti lükatud pingile, mis laululavaks olema pidid.

Korraldajate sõnul esinevad järgnevate päevade jooksul ka rahvatantsijad, kes nõtkel tantsusammul käsikäes õllesaba moodustavad.

Kui suur laulmine ja tantsimine ära väsitab, saab alati teha väikese kosutava une värskes õhus pehmel pargipingil.

Pidu on ülesseatud laudkonniti, aga on ka neid, kes suvisel aal murul, asfaldil või isegi kruusas pikutada ei pelga. „Laulupeol on ju ka muruplatsikohad. Aga erinevalt tollest on meie üritus tasuta, muidugi igaüks vastutab oma varude eest ise,” selgitas Viruvalgeke.

Toitlustus ja isegi välikäimlad

„Poetöötajad pidasid vajalikuks paar välikäimlat tellida, millele me oleme väga tänulikud. Ise küsimus on, kas keegi sinna reaalselt ka jõuab,” sõnas Viruvalgeke.

Kuid kas pole otstarbekas joogile ka midagi söögipoolist juurde võtta? „Jaa, see on täiesti põhjendatud küsimus. Naabrimaja Jürka pole veel oma grilli üles seadnud, aga ta lubas, et ta toob selle ja siis saab rahvustoitu sašlõkki. Kaubamajakas ja Alexela pole ka siit väga kaugel, nii et häda pärast saab seal alati ära käidud,” arvas Viruvalgeke.

„Oleme palunud ka kõigil osalejatel käia läbi need keldrid, kus uksed lahti. Ehk saame sealt ka juurde mõned purgid hapukurke ja 1987.aastal purki pandud moose. Puudu ei tohiks küll millestki olla.“

„Inimesed on lihtsalt õnnelikud, et jälle saab meie maal odavat alkoholi. Tsivilisatsioon ju pärineb õllest! Või oli see veinist? Viinast mitte vast… Ma tuletan meelde ja ütlen teile pärast!” lubas Viruvalgeke.

„Kohal on ka delegatsioonid Lätist ja Soomest, nii et tegemist on isegi rahvusvahelise üritusega! Kui see valitsus püsib, siis ma usun, et meie pidu saab olema iga-aastane,” lubab Viruvalgeke.

“Pidu jätkub seni, kuni taarat leiame,” lisab peakorraldaja.

NB! Korraldajate sõnul toimub pidu iga ilmaga ja jätkub ka peale iga politseipatrulli püüet see laiali ajada. Riietumisstiil: street-casual!

Pärnus toimuvat esimest üldjoomapidu „Minu Parm“ käis kohapeal inspekteerimas staarajakirjanik Holger-Hendrik Hang.

 

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu mah

Kommentaarid (2)

 • Pepe

  3. juuli 2019 - 13:20

  See on ikkagi aktsiisi tõstmise tulemus? Ei ole nii,et üks päev langetati aktsiisi ja ilmusid need õnnetud tänavale. Pealmine põhjus on lootusetus liberaalsest majandamisest! Tuleks poliitikutel esmalt iseendale otsa vaadata.

  Vasta
 • Jaak

  7. juuli 2019 - 13:48

  Tüüpiline mandunud liberalisti üllitis ainus võimalus end esile tõsta , naruvääristada vaeseid elu hammasrataste vahele jäänuid.
  Sellised toodavad vaid portselanist vagiinasid
  ja mingit soppa mida enda arvates kunstiks ja kultuuriks peetakse.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles