Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Peaminister Jüri Ratase poliitiline avaldus: koroonaviirus on hull aga pooltki mitte nii hull kui manflu ehk meeste palavik

Isegi peaminister teab, mis on peamine oht Eesti riigile - selleks on meeste gripp!
jagamist

Peaminister Jüri Ratas esines täna Riigikogu ees poliitilise avaldusega: koroonaviirus on tõesti hull aga pooltki mitte nii hull kui manflu ehk meeste gripp.

Palju on nalja heidetud selle üle, et kui naine üritab külmetushaigust kuidagi ära taluda, siis mees on sama tõvega pikali ja peab seda eluohtlikuks. Tõsiasi on see, et naised ja mehed võivadki viirushaigust erinevalt põdeda.

Asi on tõsine

«Meeste gripp» öeldakse seisundi kohta, mil mees põeb pealtnäha üsna tavapärast viirushaigust või grippi, ent jätab sellest mulje, nagu tegu oleks väga raske haigusega.

„Olles konsulteerinud oma valitsuse meesliikmetega, olen jõudnud järeldusele, et kuigi koroonaviirus tundub hetkel tõesti ohtlik, on olemas sellest veel hullem haigus, mida peame veel tõsisemalt võtma,“ märkis peaminister oma avalduses.

„Ja selleks on meeste gripp ehk manflu,“ sõnas ta.

Solman ja Reps skeptilised

„Jah, küsisin arvamust ka Mailiselt (Mailis Reps, toim.) ja Riinalt (Riina Solman, toim.) ja nemad ütlesid, et ärgu ma olgu selline poiskene. Pean tunnistama, et pärast neid arvamusi lõi korraks ka minu enesekindlus kõikuma aga see muutus ruttu kui poiste (valitsuse meesministrid, toim.) käest arvamust küsisin,“ rääkis Ratas Riigikogule.

„Näiteks Mart (Mart Helme, toim.) ütles mulle kohe, et kui temal on palavik, siis hoiab ta alati laetud relva enda lähedal, sest parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Ja ma tean täpselt, mida ta sellega mõtleb,“ selgitas Ratas.

„Küsisin arvamust ka Urmase (Urmas Reinsalu, toim.) käest aga sealt midagi mõistlikku ei tulnud – ta ütles ainult, et isamaa nimel on ta valmis isegi meeste grippi läbi põdema. See on ju täielik hullumeelsus, isegi isamaa pole ju väärt seda isiklikku katsumust, mida manflu pakub,“ kommenteeris Ratas.

Riik pannakse lukku

„Taneli (Tanel Kiik, toim.) käest ma meeste gripi kohta arvamust ei hakanud küsima, sest tegemist pole ju veel mehe, vaid pigem noormehega. Mida tema ka meeste gripist teadma peaks?“ ütles Ratas Riigikogule.

Lisaks meeste gripi teemale, millele peaminister pühendas enamiku oma ajast, mainis ta ka, et seoses koroonaviiruse kiire levikuga ja tõelise ohu ehk meeste gripiga seoses keelab valitsus ära kõik avalikud üritused, kus on 100 või enam osalejat. Lisaks kaalub valitsus riigi täielikku karantiini panekut.

„Suur abi kogu selle kriisi jooksul oleks sellest, kui naised püüaksid seda (manflu ehk meeste gripp, toim.) rohkem mõista ning seepärast mehi ei kiusaks, et nende tavaline külmetus nii raskepärasena näib,“ lõpetas peaminister Ratas oma poliitilise avalduse.

Hakka meie jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles