Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Peaminister Ratase auks taevasse riistapilti joonistada üritanud Nordica lennuk katkestas lennu

Nordica piloot jõudis valmis joonistada küll peenise aga enne kui ta jõudis munanditeni, läks lennuk rikki. (foto: Flightradar24)
jagamist

Eesti lennufirma Nordica eile õhtul Kopenhaagenist Tallinna startinud lennuk, mille pardal oli ka Šveitsist Davosist naasev peaminister Jüri Ratas, pöördus rikke tõttu Kopenhaagenisse tagasi. Seni teadaolevalt üritas piloot peaministri auks joonistada taevasse riistapilti, kuid lennuk sai katse käigus viga.

“Vastab tõele, et seoses tehnilise rikkega oli eileõhtune Kopenhaagen – Tallinn lend sunnitud lähtejaama tagasi pöörduma,” ütles Nordica pressiesindaja Delfile. Tema sõnul ei kujutanud rike inimestele mingit ohtu, kuid oli selline, mille ilmnemisel ei tohi lendu jätkata.

Lennuk sai viga auringe tehes

„Meile teadaolevalt oli meie piloot nii vaimustuses peaminister Ratase Davosis peetud kõnest, et otsustas tema auks teha Kopenhaageni kohal mõned auringid. Alles hiljem radariandmeid analüüsides saime aru, et piloot üritas taevasse joonistada riistapilti,“ ütles pressiesindaja.

“Kuna tegemist oli väga hilise lennuga ja alternatiive samal õhtul Tallinna jõudmiseks polnud, paigutasime reisijad hotellidesse. Kõikide inimeste piletid on ümber tehtud tänastele lendudele,” sõnas Nordica esindaja.

Vasakul pildil on 2015.aastal Florida taevasse ideaalse riistapildi joonistanud piloodi nägemus teemast. Paremal on eilse Nordica lennu võimalik lõpptulemus meie toimetuse kunstniku hinnangul (punane tähistab seda, mis piloodil lennuki rikke tõttu pooleli jäi, roheline seda, mida piloot ära jõudis joonistada). (fotod: Flightradar)

Lennuki pardal viibis ka Šveitsist Davosist Maailma Majandusfoorumilt naasev peaminister Jüri Ratas koos delegatsiooniga. “Korraldasime oma tagasilennu Kopenhaagenist eile hilisõhtul järgmise liinilennuga ning jõudsime kenasti Tallinnasse,” ütles valitsuse meedianõunik täna.

„Täna piloot riistapilti joonistada ei üritanud,“ kinnitas valitsuse meedianõunik.

Riistapilt taevas pole midagi uut

Selles, et pilootidele meeldib aegajalt oma lennukiga riistapilte taevasse joonistada, pole midagi uut.

USA sõjaväelendurite taevasse joonistatud riistapilt. (Foto: internet).

Näiteks sai USA õhuväeüksuse juht peenisepiltide eest sule sappa kui tuli välja, et USA strateegiline reaktiivpommituslennuk – mis suuteline kandma ka tuumapomme – joonistas taevasse korduvalt peenisepilte kui lennuk viibis Kataris lähetuses. Loe Õhtulehe lugu selle kohta siit!

Hea lugeja! Mida arvad Sina pilootide huumorisoone kohta – kas riistapilt taevas on naljakas või tõsine rikkumine? Anna oma arvamusest teada loo all kommentaarides.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles