Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

PENSIONIREFORM: suitsuanduri kõrvalt hakatakse kontrollima ka elanike seksuaalakti toimumist

Juba lähitulevikus võib uksele koputus tähendada lisaks suitsuanduri kontrollile ka seksuaalakti kontrolli. (foto: Alar Truu)
jagamist

Kuigi vaidlused pensionireformi ümber veel käivad, siis ühes iibe tõstmise meetmes on Isamaa ja Keskerakond juba ühel meelel – Päästeametile antakse õigus kontrollida suitsuandurite kõrval ka seda, et kas elanikud on sel päeval kaitsmata seksuaalvahekorras olnud.

Kes ütles, et riik ei mõtle pikalt ette – Eesti elanikkond on kiiresti vananev ja peale tuleb lapsi vähe. Kuid nüüd see muutub, sest valitsusel on plaan, kuidas kiiremini kasvatada peale uusi põlvkondi maksumaksjaid, kes tulevasi pensionäre üleval peaksid.

Kaks kärbest ühe löögiga

„Täna kontrollib Päästeamet pisteliselt suitsuandurite töökorda ning inimestel on kohustus neid lubada oma koju seda tegema – meie plaan on just seda ära kasutada,“ märkis plaani üks autoritest, Isamaa liidu esimees Helir-Valdor Seeder.

„Tegelikult on see plaan ju väga lihtne ja geniaalne – Päästeamet koputab uksele, inimene laseb nad tuppa ning esimese asjana kontrollitakse ära see, et kas elanikul üldse on suitsuandur kodus ja kui on, siis ka seda, et kas see töötab,“ selgitas Seeder.

„Seejärel istutakse köögilaua taha maha ja minnakse järgmise teema kallale – kas antud elamispinna elanikud on olnud hiljuti või sel päeval kaitsmata seksuaalvahekorras. Kui pole, siis pannakse kohapeal paika graafik,“ märkis Seeder.

„Eks see kindlasti alguses harjumatu on aga õige eestlane harjub ju kõigega.“

“Kopp-kopp – kas suitsuandur töötab ja kas täna riigi tuleviku ja allesjäämise nimel keppi ka teinud olete?” (foto: Veiko Vares)

Plaanis on siiski veel augud

„Eks me anname endale aru, et lihtne see olema ei saa. Aga inimeste lohutuseks võin öelda, et täna riik seda kohustust inimestele veel peale panna ei saa, et päästeametnik kindlasti ka seksuaalakti juures seisaks ning märkmeid teeks – selle jätame vähemalt esialgu inimeste endi südametunnistusele,“ sõnas Seeder.

„Ka on keerulisem nendega, kes vallalised ja kellel pole püsivat partnerit – neid esialgu siiski riigi pensionisüsteemi mittekaasaaitamisele trahvima ei hakata,“ lubab Seeder.

Seederi sõnul üldise pensionireformi vaidlused veel käivad, kuid tal on hea meel, et nii Isamaa kui Keskerakond on vähemalt selle meetme osas ühel meelel.

„Kui vaidlused lõpuks läbi saavad ning pensionireformi eelnõu lõpuks ka riigikokku läheb, siis liiguvad asjad edasi ka antud plaani osas. Meie näeme täna, et Päästeamet võiks seksuaalaktide toimumist kontrollima hakata 1.jaanuarist 2020,“ loodab plaani üks autoritest Helir-Valdor Seeder.

SEOTUD LUGU:

Koalitsiooniläbirääkimistel otsustati keelustada noorte eneserahuldamine kuni täisealiseks saamiseni

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles