Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pentus-Rosimannus: riik tellib 60 miljoni euro eest uuringu, et leida eelarvest kohti, kust kärpida 60 miljonit

Pilt ei pruugi olla üldse illustreeriv.
jagamist

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus andis täna teada, et tema juhitav Rahandusministeerium tellib 60 miljonit eurot maksva uuringu, mis aitab riigil eelarvest leida kohti, kust kärpida 60 miljonit eurot.

Rosimannuse sõnul on valitsusel täna selgelt teada ainult see, millised ministeeriumid kärpima peavad hakkama – kõik.

Kärped selgitab uuring

“Täna on meil valitsuskabinetis pandud paika eelarvestrateegia, mis on tegelikult ainult üks rida – iga ministeerium peab oma eelarvet umbes viie protsendi võrra kärpima, mis tähendab suurusjärku 60 miljonit eurot,” selgitas Rosimannus. “Ehk siis grande plane (suur plaan, toim) on paigas, aga detailid veel lahtised.”

“Selleks tellibki riik eraldi suure uuringu, mis hakkab ministeeriumidest täpseid kärpekohti otsima,” märkis rahandusminister.

“Maksma läheb see uuring umbes-täpselt 60 miljonit eurot,” sõnas ta.

Poliitikute ja riigiametnike palku ei kärbita

Küsimusele, et kas kärped võivad esimest korda Eesti riigi ajaloos tabada ka poliitikute ja kõrgete riigiametnike palku, vastas Rosimannus nii:

“Praeguse valitsuse kõik kabinetiliikmed on otsustanud, et nad kõik leiavad kokkuhoiukohti oma valitsemisala jooksvates kuludes, mis lihtsamalt öeldes tähendab seda, et kärpima hakkame maksumaksjalt kogutud seda raha, mis muidu läheks maksumaksja hüveks, nagu näiteks huvialaringide jaoks,” sõnas ta.

“Ministrite, riigikogulaste ja teiste kõrgete riigiametnike palku see loomulikult ei puuduta, need on kivisse raiutud.”

“Aga kui kivi lähemalt uurida, siis leiab sealt siiski väikese lisamärkuse, kus on kirjas, et need igal aastal hoopis tõusevad,” lisas rahandusminister Rosimannus.

“Aga see on ju hea uudis maksumaksjale, sest kuna me teame, et poliitikute ja ametnike palku ei kärbita, siis ei pea meie tellitud 60 miljoni eurone uuring seda valdkonda eraldi ka uurima ja see on juba kokkuhoid maksumaksjale,” lisas Rosimannus.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (2)

  • just nii

    13. mai 2021 - 15:07

    selgelt alapakutud hind, mis võib viia tulemusetuseni, säärase uuringu õiglane hind on vahemikus 100-150 000 €. Muidugi on vältimatu ka uuringujärgne projekt, mille hind on suurusjärgus 200 000 €, et ka kena tulemus ikka kätte saada

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles