Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

PILTUUDIS! Värske IT-minister Kingo ilmus presidendi ette oma lahtivõetud tööarvutiga

Värske IT-minister ilmus presidendi ja peaministri ette, kaasas lahtivõetud arvutikorpus.
jagamist

Täna hommikul nimetas president Kersti Kaljulaid ametisse uue väliskaubanduse ja IT-minister Kert Kingo. Viimane ilmus mingil põhjusel presidendi ette oma lahtivõetud ametiarvutiga.

Neljapäeva hommikul kohtusid peaminister Jüri Ratas ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaat Kert Kingo Tallinnas Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga. President Kaljulaid nimetas uue ministri peaministri ettepanekul ametisse.

Kingol oli tööarvuti kaasas

Kohtumisel tekitas nii peaministris kui presidendis elevust Kingo käes olnud tööarvuti, millelt olid eemaldatud arvuti sisu kaitsvad paneelid.

Peaminister Jüri Ratas oli Kingo tööarvutist vaimustunud. „Ma pole ise suurem asi IT-mees ja mängin arvutis põhiliselt Solitaire-i. Arvutitest tean ainult niipalju, et internet on seal sees ja sinna saab teha Facebooki postitusi kuulsate inimestega,“ märkis Ratas kohtumisel.

„Et seal karbi sees on niipalju erinevaid vidinaid ja juhtmeid, täiesti mindblowing värk, ma ütlen. Õige inimene sai ikka valitud seekord,“ sõnas Ratas.

Lahtine arvuti kui sümbol

Värske IT-minister ei olnud oma lahtivõetud arvuti kaasavõtmise põhjuste selgitamisel kitsi. „Arvuti sai sellisel kujul kaasa võetud tegelikult sümbolina,” sõnas naine.

“Eestis on endiselt väga suur grupp inimesi, kes, kes ei usu e-valimiste turvalisusesse. Need tuleb teha läbipaistvamaks, kuna riik on oma toimimistes võtnud eesmärgiks olla läbipaistev. Ma teen nüüd otsa siinkohal lahti ja näitan kõigile, et minul pole midagi varjata ja ka minu tööarvuti on läbipaistev,“ sõnas minister.

„Kas seda on ka meie e-valimised, see selgub juba varsti kui oleme ka selle samamoodi paljaks koorinud,“ sõnas ta.

“Või noh mitte konkreetselt nüüd mina aga need, kes arvutiasju peensusteni jagavad.”

Esimesed tööülesanded ministrina

„Lisaks sooviksin, et saabuks rahu ja me saaksime oma tööga tegelema hakata,“ rääkis Kert Kingo.

Uue ministri esimene tööülesanne on järgmisel nädalal Genfi minek. Täna pärast ametivande andmist oli Kingol plaanis tutvumine ministeeriumiga.

„Vaatan töökoha üle ja otsin maja pealt meie selle patsiga tüübi üles, et ta mu arvutile need paneelid tagasi paneks ja uuesti töökorda seaks. Ta küll ütles, et lahtise arvutiga õues ringikõndimine pole hea mõte aga mida need patsiga poisid ka teavad, am i right?“ küsis Kingo retooriliselt.

Enne ministriks saamist oli Kingo riigikogu liige. Varem on ta töötanud juristina maksu- ja tolliametis ning olnud politsei- ja piirivalveametis kriminaalasjade menetleja.

​Kert Kingost sai ministrikandidaat esmaspäeval. Kaks nädalat varem taandus ühe päeva ministriametis olnud Marti Kuusik seoses kahtlustustega perevägivallas.

 

SEOTUD LOOD: 

VÄGIVALD JÄTKUB: värske IT-minister Marti Kuusik purustas Ratase ja Kaljulaidi südamed

Mart Helme: ministrikandidaate on kaks. Hetkel uurime, kummal on vähem luukeresid kapis

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles