Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Põhja-Korea telejaam ostis “Õnne 13” näitamise õigused

Õnne 13 ei lähe Tartusse, vaid hoopis Põhja-Koreasse.
jagamist

Täna teatas Eesti Rahvusringhääling, et nad on sõlminud kokkuleppe Põhja-Korea Kesktelevisiooniga, kes ostab ära Eesti ühe populaarseima teleseriaali „Õnne 13“ näitamisõigused.

Põhja-Korea televisoon on väga koreakeskne. Vähesed välisriikidest pärinevad kaadrid kujutavad enamasti kusagil demonstratsioonidel põlema pandud lääneriikide lippe või jalgpallikoondise mänge, kust vastase väravad on välja lõigatud. Nüüd see muutub.

Millest siis selline ootamatu huvi Eesti teleseriaali vastu?

“Põhja-Korea Kesktelevisioon hindab Eesti teleklassikat ning eriti meeldivad korealastele esimesed hooajad,” kinnitas kesktelevisiooni esindav Kwak Jung Wook. “Otsisime üle kogu maailma sellist head show-d, mis näitaks meie inimestele, kui raske elu ikkagi tegelikult järgneb kommunismist loobumisele.”

Seriaal, mis Kwaki hinnangul näitab vaimupimeduses vaevlevaid eestlasi, kapitalistliku olelusvõitluse varjukülgi ja demokraatliku valitsemisvormi allakäiku, hakkab eetris olema koos kohalike toimetajate asjatundlike selgitustega. „Ainult Allani ja Mare suhte areng läbi kümnete aastate võib meie arvates lihtsale põhjakorealasele jääda liiga keeruliseks,“ arvas Kwak Jung Wook.

„Lisaks kavatseme seriaali vähemalt esialgu hakata näitama mustvalgena, sest värvid võivad tavalisi põhjakorealasi ehmatada,“ lisas Wook.

Õnne 13 näitamist Põhja-Koreas alustatakse mustvalgena, et mitte kohalikke ära hirmutada (foto: ERR)

Wooki sõnul saab seriaal ka uue nime – Õnne 13 asemel 행운 4, mis korea keeles tähendab Õnne 4. “Teil siin Eestis on ebaõnne number 13 aga meil on selleks numbriks 4. Et rahvas näeks, kui halb elu ikkagi olla võib, peame me seda ka seriaali nimes rõhutama,” ütles Wook.

Seriaali sobivust korea rahvale pidi hindama ja lõpliku loa andma ka Põhja-Korea liider Kim-Jong Un, kes jäi proovinäitamisel seriaaliga väga rahule. (foto: nüüdseks vangilaagris istuv fotograaf)

Kui palju siis rahvusringhääling sajandi tehinguga teenib?

Kahjuks sellele küsimusele me täpset vastust ei saanud. Nimelt ei ole hetkel veel selgunud, kui palju seeriaid on Õnnet üldse kokku toodetud. “No, arvame, et tuhandeid,” hindas ERRi arhiivi peadirektor puusalt.

„Kuna „Õnne 13“ kõikide osade kokkulugemine alles käib, siis täpset hinda me öelda ei oska. Kindel on see, et rahvusringhäälingule siit kena kopikas laekub,“ ütles ERRi juhatuse esimees Erik Roose.

Leopold Aguraiuja, Lugejakirja uurivajakirjanik, NSV Liidu teenelise meistersportlase kauge sugulane

1 kommentaar

  • C.Enen Sputnik

    15. dets. 2018 - 18:57

    USA valitsus kehtestas Eesti Rahvusringhäälingule sanktsioonid seoses kavatsuses müüa Põhja-Koreale seriaali “Õnne 13” näitamise õigused .Esialgu pole sanktsioonide üksikasju avaldatud, kommenteeris USA välisministeeriumi eestkõneleja. «Ühendriigid jätkavad USA sanktsioonide jõustamist ning sulgeb Põhja-Koreale ebaseaduslikult müüa kavatsetud seriaali ,,Õnne 13,, Eesti Rahvusringhäälingus. E404s:/sputnik-news.ru

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles