Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Poliitikute aastalõpu ühispöördumine terve Eesti rahva poole: me täname Sind!

jagamist

Diskleimer: Aastalõpp on käes ja keegi seda niikuinii ei loe. Seega saame Sinuga rääkida täiesti ausalt, vähemalt korra aastas!

Hea eestlane!

Me oleme kõik üheskoos Sulle südamest tänulikud, et oled meid alati toetanud ja aidanud, aitad praegugi ja päris kindlasti teed Sa seda ka edaspidi. Jätka Sina samal kursil ja lubame, et meie jätkame omal!

Oleme Sulle surmani või vähemalt oma poliitikukarjääri lõpuni tänulikud, et oled see, kes sa oled – lõpmatult kannatlik, igavesti alalhoidlik, alati osavõtmatu, piiritult loll ja pime ning kannatad tänulikult vaikides ära kõik, mis me Sulle ette viskame.

Meie, poliitikud, teame väga hästi, milliseid Sinu nuppe vajutada, et Sa käituksid täpselt nii nagu meile vajalik on. On meie suur õnn, et Sina sellest aru ei saa ja võime julgelt loota, et ei hakkagi saama.

Kas teadsid, et paberil on rahvas kõrgeima võimu kandja Eestis? Me ka ei teadnud.

Aasta lõpp on alati kokkuvõtete tegemise aeg – nii teeme meiegi. Toome Sinuni ära kõik need asjad, mida Sa nii lahkelt oled meil lubanud Sinu heaks teha ning mille eest just Sulle tänulikud oleme. Sina oled alati olnud aus meie vastu oma sotsiaalmeedias avaldatud hinnangutes ja arvamustes, las meie proovime nüüd ka.

  • Sina vaatad oma elatustaseme hindamiseks oma kulusid ja rahakotti. Meie vaatame riigi keskmist statistikat. Olulisem on meie info. Ja sealt on näha, et vaatamata erinevate asjade kallinemisele, on Eesti inimeste keskmine elatustase ikkagi paranenud. Ehk palk on kasvanud hindadest kiiremini. Sa ei tunneta seda? Järelikult Sinu palk pole tõusnud – aga see pole meie süü, see on Sinu tööandja süü. Või Sinu. Aga mitte meie. Meie teene on keskmine elatustaseme tõus.

 

  • Me toome Sulle, kallis eestlane, mõned kõnekad numbrid, mis Sulle tõenäoliselt mitte midagi ei ütle aga mille järgi meie kõike otsustame. Tarbijahinnaindeks on kokku kasvanud 2017.aastal 3,4% ja sel aastal u 3,5%. Toiduained eelmisel aastal 5,7%, eluase 2,1%. Sel aastal toit 3%, eluase 6%. Palk kasvas eelmisel aastal 6,5%, sel aastal u 6%. Seega on palgal ja hinnakasvul vahe. Sina ei tunneta seda? Ons see meie süü? Ei ole. Me võime Sulle tuua välja sada põhjust, miks hinnad tõusnud on aga ükski neist pole meie süü.

 

  • Aga hinnad ongi kasvanud. Deal with it. Kuna 2014-2016 olid hinnad praktiliselt paigal, siis nüüd Sa tunnetadki hinnakasvu paremini. Kui vaadata viimaseid aastaid, siis kütusehinnad langesid järsult 2014.aasta teisel poolel, mis oli kasulik nii inimestele ja ettevõtetele ehk majandusele tervikuna. Eelmisel aastal hakkasid naftahinnad uuesti kerkima ja kiirendasid enamikes riikides üldist inflatsiooni. Nüüd on naftahinnad jälle alanenud ja meie hinnangul järgmisel aastal olulist tõusu ei peaks tulema. Selle loeme ka siis oma teeneks – ole tänulik.

 

  • Toiduainete hinnakasv kiirenes ka eelmisel aastal, kuid on nüüd maha rahunenud. Küll mõjutab aga alko kõrgem aktsiis neid rohkem, kes seda ka rohkem tarbivad. Ehk siis te kõik. Kas meie, poliitikud, oleme süüdi Sinu suurenenud alkoholitarbimises? Ei ole.

 

  • Sel aastal on elektrihind tõusnud, kuid see peaks järgmisel aastal järele andma. Kui see nii juhtub, siis loeme selle oma teeneks. Kui ei juhtu, siis oled Sina siiski süüdi. Mis teha, poliitika.

 

  • Kui vaadata inimeste säästmisvõimet, siis on see küll ebaühtlane, kuid keskmine pilt on väga hea. Tarbimisest järele jääv osa, ehk sääst on Eestis majapidamiste kasutatava tulu suhtes isegi üle EL-i keskmise. Kui sinna juurde lisada veel eluasemeinvesteeringud, ka siis on meie majapidamiste finantsseis ehk eelarve positiivne. See on erinev kriisieelsest ajast, kui nii sääst kui ka eelarve oli negatiivne. Ehk siis teie seas on inimesi, kellel on küll pappi kontol. Sinul ei ole? Kelle süü see on? Mitte meie.

Ehk siis, praegu võiks öelda, et kui homme tuleks majandusšokk, siis elaks keskmine Eesti inimene selle paremini üle, kui 10 aastat tagasi. Ta ei peaks nii palju oma tarbimist vähendama, nagu 2009-l ja pangad ei kannataks ka nii palju halbade laenude käes. See on meie teene, ole tänulik.

Saad ehk juba aru küll – kui asi kukub hästi välja, siis on see meie teene. Kui mitte, siis on teised süüdi 🙂

Aga aitab hindadest, see on nii igav teema. Sul tuleb lihtsalt ise rohkem pingutada ja teenida raha rohkem, mitte nõuda kogu aeg riigi käest almust või Sinu olukorra parandamist. Kokku lepitud?

Eestlane on protestija rahvas aga meie õnneks ainult arvuti tagant

Sel aastal oli meil mitu protestiaktsiooni, millest osa lõppes Sinu ja Su sõprade jaoks justkui positiivselt. Tselluloositehast ei tule. Okei, selle võidu saite. On mõnus, et tegite selle aktsiooni kuskil perifeerias Tartus, mitte Tallinnas meie lähedal. Aitäh selle eest!

Lätis saite kambaga käidud – jah, teles olid võimsad kaadrid, kuidas Sa Lätis käisid. On meie õnn, et te ei kogunenud Toompeale selle massiga ja olite kuskil kolkas selle asemel. Täname Sind selle eest.

Ikka on üleval kisa Eesti metsade raiemahtude ja Rail Baltica üle. Metsade osas oled Sa küll kisa tõstnud aga ei midagi märkimisväärset. Aitäh. Rail Baltica on õnneks kõigi jaoks juba nii igav teema ja kuna me pole seda kunagi tavalisele eestlasele suutnud ka normaalselt lahti seletada, siis ei huvita see enam õnneks kedagi. Vähemalt ei tule Sa oma sõpradega oma arvamust meie juurde Toompeale avaldama. Aitäh selle eest!

Jah, rändeleppega läks meil kõigil hästi – vähemalt neil erakondadel, kes viitsisid sel teemal kaasa jaurata. Me saime oma valija eest seista kõik ja ise ka natuke või siis palju pildis olla. Olid mõned protestiaktsioonid ja mõned tõuklemised – kõik ikka selleks, et Sinul oleks tsirkust, mida nautida. Ja Sul oli ju jälle midagi jõululauas rääkida! Pole tänu väärt!

Meil on nii hea meel olla poliitik siin külmal maal, kus oluliste asjade pärast ei tule mitte keegi tänavale. Prantslased tõstsid kütuse hinda paar senti ja meeleavaldused ja autode põletamised kestsid nädalaid. Aitäh, et vähemalt Sina tänavale ei tule märatsema kui meie sinu rahakotti puistame! Jäta edaspidigi poliitika meie hooleks ja äraelamine enda hooleks.

Lõpusõna

Vaata, hea eestlane – meil on valimised tulemas ja meil lihtsalt ei ole aega kõigega ka tegeleda. Valimised on tähtsamad kui Sinu heaolu. Vähemalt praegugi võiksid sa olla pisut andestavam ja mitte pilduda negatiivsusi meie, poliitikute, suunal. Kannata ära veel palun need paar kuud ja siis meie kõik lubame, et ehk jõuame ka riigi asjadega tegeleda mingi hetk. Võib-olla, sest siis on jälle uued valimised tulemas.

Lõpetuseks lubame me, et kui Sa valid meid märtsis tagasi, siis jätkame meedia suure abiga Sinu lollitamist ja partei, mitte sinu soovide järgi asjaajamist; lolle provokatsioone ning veel lollimaid meeleavaldusi; üksteisega kisklemist ning korruptsiooni; palju ägedaid pealkirju meedias, kus me omavahel rõõmsalt kiskleme ja siis lepime; Sinu tähelepanu kõrvalejuhtimist suurtest asjadest ja väikestest asjadest suure puhumist jne jne jne – kõike seda, mida me kõige paremini oskame.

Hea Eesti rahvas – ära ärka kunagi! Kui Sa seda meile lubad, oleme igavesti Sinu! Ja nagu kokku leppisime – unustame me peale seda nüüd jälle selle aususevärgi ära.

Head vana aasta lõppu ja paremat uut poliitaastat!

Allakirjutanud:

Teie kallid poliitikud

Kommentaarid (2)

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles