Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Politsei on hädas pidutsevate vanavanematega, kes tähistavad seda, et nad lapselapsi hoidma ei pea

Pärast eriolukorra kehtestamist on kõik vanurid kogu aeg vine all. (foto: politsei)
jagamist

Politsei teatel on karantiin toonud kaasa uue probleemi: väga palju on väljakutseid eelkõige vanadele inimestele, kes paistavad juba nädal aega järjest tähistavat seda, et nad ei pea oma laste ega lastelastega tegelema.

Politsei sõnul algas vanemat-tüüpi inimeste pidutsemine kohe pärast eriolukorra kehtestamist ja pole näidanud siiani vaibumise märke.

Üha kasvav trend

„Faktid ei valeta – olukord on hull ja tundub, et ainult hullemaks läheb,“ märkis Politsei-ja Piirivalveameti korrakaitsetalituse juht Markus Saare.

„Kui enne eriolukorra kehtestamist saime me haruharva väljakutseid lärmakatele pidudele, kus osalejateks üle 70-aastased, siis nüüd moodustavad need põhiosa meie väljakutsetest,“ märkis korrakaitsetalituse juht.

„Probleeme on ka sissepääsemisega nendesse korteritesse ja majadesse, sest lärmavad eakad on pahatihti ka kehva kuulmisega ning lisaks on nad igaks juhuks pannud oma koduuksele ka 7 lukku,“ sõnas ta.

Need vanavanemad said just teada, et lapselapsed ei tule sel suvel nende juurde maale suvitama. (foto: politsei)

Tähistavad laste puudumist

„Muster on kõigil väljakutsetel praktiliselt sama,“ selgitas Saare.

„Naabrid kaebavad, et kõrvalkorteris või majas mürtsub eriti vali muusika või lõugab mõni ETV telesaade, muusika rütmis pekstakse jalutuskeppe ja –raame vastu põrandat ning aknast loobitakse peo käigus välja kunsthambaid, tabletipurke ja südamestimulaatoreid,“ kommenteeris Saare.

„Kui lõpuks saame ukse maha murtud ja jõuame pidutsejateni, siis kõigi vabandus on üks ja sama – tähistatakse seda, et ei pea karantiini ajal lapselapsi hoidma,“ sõnas korrakaitsetalituse juht.

“Lauale on triipudeks purustatud kanged ravimid, alkoholi voolab ojadena ja patrullpolitseinikke peetakse pahatihti strippariteks ja üritatakse neilt vormiriideid seljast tõmmata – nii et tegemist jagub.”

Pärast eriolukorra ja karantiini väljakuulutamist on vanurid lõpetanud ühistranspordis ringisõitmise ja hakanud non-stop pidutsema. (foto: politseipatrulli vestikaamera)

„Inimlikus mõttes saame me neist ju aru – raha neil on, aega neil on…või noh…seda pigem mitte aga peotuju kindlasti on, sest ei pea oma tüütute laste veel tüütumaid lapsi hoidma, kuid tänaseks on see tähistamine kestnud juba pea nädala ja mingit lõppu kahjuks küll veel ei paista, see on probleem,“ lisas Saare.

Korrakaitsetalituse juhi sõnul on üha kasvavast uuest probleemist teada antud juba ka Siseministeeriumile ning palutud abijõude vanurite pideva pidutsemise ohjeldamiseks.

Hea lugeja! Kas Sina oled juba oma vanemaid või vanavanemaid korrale kutsunud või sa pigem ei hakka torkima hetkel? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (7)

 • Tark mees taskus.

  20. märts 2020 - 17:15

  Aga mida siin imestada,kasvata omad lapsed üles,nüüd veel laste lapsed ka ja milliseid,ei kuula sõna,karistada ei tohi,ajab ju üle ja nüüd saab vabalt hingata.Miks siis ei tohi auru välja lasta,kuigi jah ehk teisi häirida poleks mõistlik? Kuid inimesed ongi väga tundlikuks muutunud üksteise suhtes,midagi ei meeldi siis kohe ametivõimud appi?Kuid mida siis teha,las pidutsevad,miks ei võiks siis. Nemad on oma panuse andnud ühiskonnale,ei ole vaja äraaetud hobuseid(vanurid)maha lasta,oli sellise pealkirjaga film kunagi??? Sest kes ütleb palju kellelgi elupäevi veel on,mina ei näe probleemi nendes,kuid võiks siis vaikselt pidutseda???

  Vasta
  • Sirje Vinni

   20. märts 2020 - 19:14

   Ma ootan väga lapselapsi enda juurde. Ei mõista inimesi ja ei ole nõus eelmise kommentaariga.

   Vasta
  • Ants

   21. märts 2020 - 16:38

   Saata selliseid pidusid kontrollima ainult koroonaga haiged inimesed, ehk nagu küla mulle, nii ma külale.

   Vasta
 • Endel Pullapäält

  20. märts 2020 - 20:00

  Ootame pikisilmi siseministrit meiega ühinema, ta ju ka juba tükk aega pensi peal.

  Vasta
  • Ants

   21. märts 2020 - 16:41

   Siseminister ei ole loll egoist.

   Vasta
 • Parim...

  20. märts 2020 - 21:14

  …naljalugu mis on olnud,südamest sai naerda. Samas ei usu,et 70.a.sellist raju pidu panevad.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles