Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Politsei palub valget värvi autode omanikel oma sõidukid nähtavamaks muuta

Just taoliselt palub politsei autoomanikel oma sõidukid märgistada. See võib tunduda tobe aga võib automanikku päästa mitmetest probleemidest.
jagamist

Palju lund on toonud kaasa uue probleemi Eesti teedele ja tänavatele – valgeid autosid pole enam võimalik lumehangedest eristada. Politsei palub valget ja heledat värvi autode omanikel oma sõidukid märgistada nii, et need oleksid liikluses nähtavamad.

„Valget või heledat värvi autod on tõepoolest muutunud talve ja suure lume tulekuga tõeliseks nuhtluseks. Näiteks eile saime me väljakutse Lasnamäele, kus helistaja sõnul istus purjus mees valget värvi autos ja tuuritab kohapeal,“ rääkis Politsei- ja Piirivalveameti kõneisik.

„Meie patrull sõitis välja antud aadressile ja märkas nimetatud autot seismas maja ees. Kuna meil ei ole alust kohapeal seisvat autot kontrollima minna, siis jäi patrull ootama, kuni sõiduk liikuma hakkab. Pärast kolme tundi ootamist otsustasid patrullpolitseinikud autot kontrollima minna ja selgus, et tegemist oli hoopis lumehangega, milles istus sees purupurjus mees ja röökis, et tal on külm,“ ütles kõneisik.

Eksimused on lihtsad tulema

Ekslike väljakutseid saab politsei nädalas kümneid. Peamiselt on taolised kõned seotud just sellega, et inimesed ei tee vahet autol ega lumehangel. Probleemiks ei ole ainult valget värvi autod, vaid ka need sõidukid, mille omanikud pole viitsinud hommikul masinatelt lund ära rookida.

„Möödunud nädalal saime me aga väljakutse Koplisse, kus helistaja sõnutsi olevat talle otsa sõitnud suur lumehang ja põgenenud sündmuspaigalt. Kohapeal selgus, et tegemist oli siiski kollast värvi mikrobussiga, mis oli paksult kaetud lumega,“ märkis politsei kõneisik.

„Taolisi juhtumeid on ette tulnud veel ja veel.“

Pisut eemalt vaadates võib see lumehang tõesti tunduda auto moodi. (foto: C aters)

Hädas on ka teised

Valgete ja heledate autode probleem pole võõras ka näiteks Tallinna linnavalitsuse kommunaalametile. „Meie sahad lükkavad linnas lund päeval ja öösel. Me peame palju lumekoristustööd tegema ka magalarajoonides ja meie sahajuhtidel on üha keerulisem teha vahet, milline on valget värvi auto ja milline lumehang. Seetõttu oleme kogemata lükanud hunnikusse mitmeid lumehangi, mis on osutunud hoopis valget värvi autodeks,“ sõnas kommunaalameti esindaja. „

Autode omanikud on saanud väga vihaseks ja julgelt 70% meie sahameestest sõidavad täna linnas ringi sinise silmaga.“

Inimesed ei leia oma autosid enam üles

„Jah, oleme probleemiga tuttavad ja on hea, et keegi sellest nüüd räägib,“ märkis Ergo kindlustuse esindaja.

„Me oleme viimaste nädalate jooksul saanud kümneid kõnesid, kus helistaja on hommikul õue läinud ja avastanud, et tema auto on ärandatud. Kohapeale asja uurima saadetud kindlustuse uurija on aga peale pikka otsimist leidnud auto sealtsamast hoovist üles – auto polnud mitte ärandatud, vaid ta ei paistnud lume taustal lihtsalt välja. Eriti on see probleem suur just valget värvi autodega,“ lisas kindlustuse esindaja. “Omanikud on muidu auto leidmise üle rõõmsad aga meile on ju see jälle suur kulu.”

Politsei soovitab autod paremini märgistada

Politsei- ja Piirivalveameti kõneisik soovitab inimestel oma valget või heledat värvi autosid märgistada nii, et need liikluses silma jääksid.

„Näiteks võiks autole külge monteerida pika punast värvi lipu või kaaluda auto ajutine ülevärvimine. Seda ei pea tegema õige autovärviga, näiteks võib sõiduki üle kallata keldrist toodud mustikamoosi või minu pärast kasvõi seaverega – tähtis on, et auto paistaks silma,“ ütles kõneisik.

„Peamine on ikkagi inimeste turvalisus – valget autot on kogu selle lume taustal keeruline märgata ja autode nähtavamaks tegemine võib aidata kaasa sellele, et nii mõnigi ohtlik olukord jääb olemata ja inimesed ei kaota nii lihtsalt ka oma sõidukeid ära,“ lisas politsei kõneisik.

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles