Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Politsei pidas kinni kahtlaselt korrektselt liigelnud mehe. Selgus, et tal oli nutitelefon koju ununenud

Antud juhil pole selle looga mitte mingit pistmist! (foto: Andres Putting)
jagamist

Täna hommikul jäi politsei liikluspatrullile silma Pirita teel kahtlaselt käitunud mees, kes paistis jälgivat liiklust nagu tal polekski nutitelefoni kaasas. Mees peeti pärast jälitamist ja kahtlustele kinnituse saamist kinni kesklinnas.

Lugu sai alguse kella 8.35 paiku kui Pirita tee ääres patrullinud politseinikud märkasid, et üks auto sõidab kuidagi korrektselt ning juht ei paistnud tegelevat roolis muude asjadega.

Patrull märkas kahtlast tegevust juba kaugelt

„Meie treenitud silmade eest ei jää miski varjule,“ kommenteeris kahtlaselt liigelnud mehe kinni pidanud patrullpolitseinik Ain Saarmas (45).

„Juba kaugelt vaatasime, et kui teised juhid istusid roolis, nina telefonis, siis üks auto järgib korrektselt pikivahet ning liigub edasi kohe kui eesseisvad autod edasi liikusid. Taolised asjad panevad meil kohe punase tule põlema – midagi peab valesti olema,“ ütles patrullpolitsenik Ain.

Kahtlused said kinnituse

„Auto jõudis meieni ja siis said meie kahtlused kinnitust – mees märkas meid ja lehvitas isegi meile ning jätkas liiklemist. Teavitasime koheselt ka häirekeskust ning kontrollisime auto numbrit. Saime vastuse, et kõik on korras autoga. Sel hetkel haarasin ma juba oma kabuuri, et kontrollida, kas relv on kaasas ikka, sest sain aru, et hästi see asi nüüd ei lõpe,“ kirjeldas politseinik Ain juhtunut.

„Lükkasime vilkurid sisse ja palusime keskuselt abipatrulle, et liikleja kinni pidada. Kogu aja sõitsime tal järel ja ei näinud kordagi, et ta oleks roolis midagi muud teinud peale juhtimise. Ta näitas rida vahetades isegi suunatuld! Saime aru, et tegemist on paadunud retsidivistiga, kes päris kindlasti hoolib kaasliiklejatest – süda läks pahaks selle peale,“meenutab Ain.

Viru ringil tuli kahtlaselt korrektselt liigelnud autot jälitanud patrullile appi veel kaks patrulli ning auto peeti kinni.

„Mees oli kinnipidamisest väga üllatunud aga kriminaalid tavaliselt ongi,“ kommenteeris politseinik.

Pirita tee ummikus kahtlaselt korrektselt liigelnud mees jäi politseipatrullile kohe silma.

Mees ei hakanud politseile üldse vastu

„Kui jõudsime autoni ja palusime tal akna alla lasta, siis ta täitis käsku kohe. Ta ei hakanud meile vastu ning oli väga üllatunud, et me ta kinni pidasime. Mul hakkas füüsiliselt halb kui ma kõike seda pidin tunnistama – ta teadis ju väga hästi, miks me ta kinni pidasime aga ikka jätkas oma näitemängu,“ selgitas Ain.

„Tõmbasime mehe asfaldile pikali ja hakkasime autot läbi otsima. Me ei suutnud leida autost ei veepudelit, kabanossi, ruubiku kuubikut, sigarette ega muid segavaid asju. Kõige hullem oli aga see, et me ei leidnud mitte kusagilt tema nutitelefoni. Pöördusime mehe poole ja nõudsime nutitelefoni ettenäitamist,“ ütles politseinik Saarmas.

„Mees jäi silmnähtavalt rahulikuks ja ütles, et oli nutitelefoni koju unustanud, sest kiirustas tööle. Olime šokis! Tulla kodunt välja liiklusesse nii, et sul on võimalus käituda roolis nagu korrektne liikleja – kes ei sea teisi tänapäeval niimoodi ohtu?“ küsis Ain imestunult.

Mehele anti uus telefon ja lasti edasi liigelda

Õnneks oli politseipatrullil autos kaasas mitu varastelt konfiskeeritud nutitelefoni ning üks anti koheselt mehele üle.

„Ta oli alguses väga segaduses sellest aga kui sai aru, et telefoni vastu võttes ja seda koheselt näppima hakates pääseb ta karistuseta minema, siis võttis ta selle vastumeelselt vastu ja jätkas sõitu oma töökoha poole,“ märkis Ain.

„Sõitsime igaks juhuks kahe patrulliga temaga kaasa ja hoidsime silma peal tal. Alguses ta üritas ikkagi oma endist kahtlast tegevust jätkata ning teed jälgida aga kui sai aru, et taoline tegevus on mõttetu ja et me võime ta uuesti kinni pidada, siis süvenes ta juba oma telefoni nagu normaalne liikleja,“ ütles patrullpolitseinik Saarmas.

„Ütleksin, et lõpp hea, kõik hea,“ lisas politseinik. „Kodanik jõudis üsna ebaturvaliselt liigeldes oma töökohani nagu iga teine liikleja linnas.“

Hea lugeja! Mida arvad Sina taolistest liiklejatest? Kas tõesti on turvaliselt ja teisi liiklejaid arvestades hommikul kodunt tööle jõudmine nii oluline, et riskida politsei poolt kinnipidamisega? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

LOE KA NEID LUGUSID:

Täna toimuvad üle Eesti liiklustalgud, kihutajate rahustamiseks jagab politsei Xanaxit ja palderjani

Präänikust enam ei piisa- politsei hakkab liiklusrikkujaid korrale kutsuma šhokeeriva „piitsaga“

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • vv

  22. mai 2019 - 15:50

  See on ju tuntud Viimsi hull SR (andmekaitse ei luba nime avaldada) ja nutitelefoni tal pole, vaid nuputelefon, seega tegi politsei nutitelefoni müüjatele reklaami.

  Vasta
 • Aix

  28. mai 2019 - 07:48

  See lugu on nagu mõnitus,tundub aprilli naljana.Tehtud nagu mingi krimi lugu!Tean paljusi juhte,kellele on telefon vaid helistamiseks,GPS seadmena kasutatav,kuid eks olen ise ka tõdenud selliseid liiklejaid,kes on süvenenud oma nuti telefoni foori taga,hakkab autoga liikuma alles siis rohelise tulega,kui keegi märku annab helisignaaliga ja sellega väheneb läbilaske autode kogus lubatud tulega!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles